Super-BMW.pl Nowe Części do BMW

Oryginalne i zamienniki,Super ceny

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: 520 E39 problem ze skrzynia biegów.

Postaw Piwo
    9
    Wypite 0 Piwa

Domyślnie 520 E39 problem ze skrzynia biegów.

Witam! Mam problem ze skrzynią biegów. Gdy kupowałem auto w maju tego roku udało mi się usłyszeć szum z okolic skrzyni na 4 biegu. Był to bieg, na którym skrzynia najgłośniej szumiała. W miarę udało mi się stargować cenę w niemcowni. Niestety problem się pogłębia, ponieważ szumi już na 1,2,3 biegu. Najgłośniej 4 bieg. Po wrzuceniu 5 biegu następuje cisza i można komfortowo podróżować. Czy ktoś zna dobrego magika od skrzyń biegów we Wrocławiu? Co robić regenerować, czy kupić używaną skrzynię? (ból jest jeden - nie wiadomo jaka skrzynia się trafi)

Proszę o pomoc!

Przyjaciel forum Avatar micnic
    Postaw Piwo
    9
    Wypite 6 Piwa

Domyślnie

we Wrocławiu na ul.Rakowej są dobrzy ludzie od skrzyń
    Gdyby nie Niemce nikt z nas nie jeździłby w beemce

Tylko zdolność hamowania daje ci prawo do prędkości

Klubowicz Avatar Dyziu
    Postaw Piwo
    386
    Wypite 193 Piwa

Domyślnie

najsam pierw sprawdź czy tam wogóle jest oliwa czy już Sahara jest

Postaw Piwo
    0
    Wypite 0 Piwa

Domyślnie

Cytat Napisał Dyziu Zobacz post
    najsam pierw sprawdź czy tam wogóle jest oliwa czy już Sahara jest
    Trafne spostrzeżenie- mało kto kontroluje stan oleju w skrzyni biegów i dyferencjale.
    Jeśli biegi wchodzą płynnie w miarę lekko przed demontażem warto zaryzykować wymienić oliwe i chwile pojeździć. Spuścisz stary olej jeśli jeszcze jest oceń jego stan i zaobserwuj czy nie ma w nim cząstek stałych typu opiłki fragmenty trybów itp.
    Winowajcą może być głupie łozysko wyciskowe, szum ustaje po wciśnięciu sprzegła w czasie jazdy, czy się nasila ?

Postaw Piwo
    9
    Wypite 0 Piwa

Domyślnie

Szum ustaje wtedy gdy sie puści gaz a całkowicie przestaje szumieć po wciśnięciu sprzęgła. Dodam, że na 5 biegu jest cisza.

Postaw Piwo
    0
    Wypite 0 Piwa

Domyślnie

witam

ja tez mam problem ze skrzynią. Nie udalo mi sie znalezc nic na forach wiec moze tu mi ktos pomoze.
    Od jakiegos czasu kiedy po nocy odpalam auto slychac chrobotanie w skrzyni, kiedy wcisne sprzeglo halas zanika, kiedy samochod sie rozgrzeje ( po ok 10, 15 km ) to tez jest cisza, ostatnio halas sie nasilil i kiedy auto jest na luzie to zaczyna nim trzesc. Kiedy jade na niskim biegu i nie dodaje gazu tez slychac jakis odglos ze skrzyni, biegi ogolnie wchodza ok ale ostatnio jakby cos zaczelo haczyc ( chyba ze to juz moje przewrazliwienie ). Nie wiemczy to łożysko oporowe, docisk czy skrzynia sie sypie :/

Postaw Piwo
    0
    Wypite 0 Piwa

Domyślnie

dyziu tam sie nie wymienia ani nie sprawdza oliwy tylko w automatach sie sprawdza i zmienia w BMW TO JEST ZYWOTNOSC SILNIKA jak motor padnie to wtewdy masz wymianki a tak to smialo smigasz i nie placisz he he he he

Postaw Piwo
    9
    Wypite 0 Piwa

Domyślnie

Problem rozwiązany. Skrzynia wymieniona na używkę z wiadomego źródła. Okazało się ze strasznie lało się z niej i w pewnym momencie została bez oleju stąd te objawy.

Dzięki i pozdrawiam!

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia