Pipin

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Pipin

 • Tytuł
  Nowy

Informacje:

 • Mój samochód
  E87 123D
 • Skąd
  Wrocław
 1. Pipin

  Wycinać dpf czy nie?

  @starsky może się mylę ale obecnie, to bardzo mało benzyn ma gpf wciąż ( od 2019 wchodzi obowiązek) więc znakomita większość problemów z dpf, które opisują ludzi tyczy się jak sama nazwa mówi diesli. Dla mnie osobiście jesli czyszczenie chemiczne przywraca ok 90% sprawności dpf (tak się reklamują) i pojade raz w miesiącu w trasę ok 200km i wypali mi to co powstaje to nie widzę w sumie problemu, byleby furacz się przez ten cud techniki mimo wszystko nie psuł nawet jak "sprawny".... Inna sprawa też palenie się kontrolki filtra, a inna faktyczny wpływ na silnik
 2. Pipin

  Wycinać dpf czy nie?

  Okej, auto jest prosto z niemiec istnieje prawdopodobieństwo, że sporo w trasie jeździło więc dajmy na to, że jeszcze troche mi pożyje dpf ( łudze się). Czyszczeniu nie jestem przeciwny, tylko pytanie na ile to czyszczenie np chemiczne wystarcza czy koszta nie okażą się bardzo duże bo średnio 2x w roku będe musiał czyścić dpf?
 3. Siemka. Zastanawiam się nad wycięciem dpf, niestety sporo jeżdze po mieście cykl mieszany wychodzi ok 60% miasto i 40% trasa. Coraz więcej jest głosów przeciw wycinaniu bo podobno większe kary mają być, z drugiej strony niby jak mają to sprawdzic jesli puszka z katalizatorem zostaje. Pytanie do was czy decydowaliście sie w ostatnim czasie? Macie problem z zadymieniem czy spełnieniem normy na badaniu? Może ktoś jeździ na czyszczenie filtra?
 4. Pipin

  [E87 123D] Grzechocze, szumi mocno podczas pracy.

  Dzięki, wielkie na poniedziałek jade do Bukowia.
 5. Pipin

  [E87 123D] Grzechocze, szumi mocno podczas pracy.

  Czyli to jednak rozrząd? W sumie ma prawo bo 180 tys i nie wymieniany był 🤨. Chyba cud, że tyle ujechał. Moglibyście bardziej prezycyjnie określić dane kontaktowe, bo Maćka z Bystrego znalazłem, ale nie ma numeru tel na google a Grześka z Bukowia to chodzi o Fąfare? Btw. Wiela to Fąfara bierze za rozrząd?
 6. Cześć. Zakupiłem 2 tygodnie temu e87 123D przebieg 180tys. do 160 był serwisowany w aso. Tak czy siak 2 tygodnie nie ujechałem i już coś się dzieje. Silnik szumi/grzechocze/chrobocze i hałas wzrasta razem ze wzrostem obrotów. Problem ten sam zarówno na zimnym jak i na nagrzanym. Przy starcie na zimnym i wyłączeniu nie słyszę rozrządu. Auto i tak miało trafić na pełen serwis za ok. 2-3 tygodnie albo i później( wcześniej nie ma terminów u Leo), ale w tym momencie nie wiem czy mogę z tym jeździć, a auta potrzebuje ... Jak myślicie ujadę z tym jeszcze te 3 tygodnie? jakies 400km miasto/droga czy lepiej nie ryzykowac i szukać mechaniura szybszego? Wygląda to tak na zimnym: