pidey

Members
 • Zawartość

  217
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  3

pidey last won the day on 7 Styczeń 2016

pidey had the most liked content!

Reputacja

190 Excellent

O pidey

 • Ranga
  Advanced Member
 • Urodziny 17.11.1962

Informacje:

 • Mój samochód
  E39 525i Touring '01
 • Skąd
  Wrocław - stadion miejski

Ostatnio na profilu byli

416 wyświetleń profilu
 1. A na pewno z INPy dowie się coś więcej.
 2. A ja trochę przekornie - znalazłem, stoi sobie bezpańska bez blach ale może ktoś rozpacza za nią. Na szybie wlepka DZAY055. Szkoda by hieny się nią zainteresowały. Szczegóły lokacji tylko dla właściciela na priv.
 3. Spoko @kwiatek73 - koledze @cziko za ostatnim razem przy zaglądaniu pod korek eksplodowała chłodnica i na razie nie ma czym poklikać
 4. Przeczytaj po woli swoje pytanie i zadaj je jeszcze raz ale poprawnie , bo ni jak to zrozumieć.
 5. Skoro takie z nich taborety to niech im ten "tor" dalej gnije.
 6. Również dołączam się do podziękowań wszystkim nielicznym obecnym.
 7. Nurtuje mnie pytanie: - "Dobre", to znaczy tylko "dobre" - czy "Dobre" to znaczy lepsze od? i no właśnie od jakich? - a może "Dobre" to tylko "dobre" bo są też lepsze? Rozumiem, że inne warunki zapłonu są dla mieszanek "Pb" a inne dla LPG, i trzeba znaleźć złoty środek by chciało być dobrze i tu i tu. Gdy zakładałem LPG pytałem o najlepsze świece do takiego tandemu i propozycja była właśnie taka jaką mam teraz - z 4 elektrodami. A może prawda jest taka, że nie ma o co kruszyć kopii?
 8. Odgrzewam sprawę fotelików lub siedzisk dla dzieci. Moje już nie długo mogą mieć własne pociechy, więc siedziska już dawno przerobiły się na jakieś trociny, a następne - dla wnuków - to jeszcze trochę czasu upłynie. W obecnej sytuacji mogę więc wziąć niestety na tył dzieci powyżej 135 cm wzrostu (w/g znowelizowanych przepisów). Tę sprawę trzeba doprecyzować jeszcze przed wyjazdem, bo będzie .
 9. LISTA (proszę dodać ilość wolnych miejsc w aucie dla dzieci z DD oraz informację ile osób potrzebuje bilety): 1. Forest, Młoda, Krzyś, Kuba (brak miejsc, bilety - 2 x dorośli, 2 x dzieci)) 2. CzAkSs&Marzenka (niestety nie wiem na 100% czy mogę potwierdzić ale wstępnie oczywiście tak) (3miejsca) 2 bilety 3. konik 4. Piotr ( 1 miejsce) - 2 bilety norm+ 1 ulgowy 5.Przemo &EDZIA mam 2 miejsca i poproszę dwa bilety do zoo 6. Szpadyzor & Mal - 3 miejsca - 2 bilety 7. Maris i Brzoza (2 miejsca, 2 bilety) 8. Ania i Antonina (1bilet normalny +1ulgowy) wolne miejsaca w aucie 3 osoby 9. BASTARS (3miejsca 1 bilet) 10. pidey + ślubna (3 miejsca, 2 bilety) Miejsca: 20 Bilety: 16 - dorośli, 2 - dziecko
 10. Dwa lata temu wymieniałem u siebie (E39 2,5i + LPG) ale moje miały 4 elektrody i chyba też NGK ale co dalej nie pamiętam.
 11. Nie chodzi mi o konstrukcję/budowę lamp zarówno świateł mijania jak i drogowych ale o źródło światła. Przy jeździe miejskiej raczej rzadko się używa świateł drogowych ale już poza terenem zabudowanym zaczynają się problemy. Nie raz mi się zdarzało, że przy niewielkim zamgleniu na światłach mijania widziałem dalej, lepiej i więcej niż na drogowych xenon'ach, co pozwalało bezpiecznie rozwinąć wyższą prędkość. Kto nie miał możliwości tego przetestować, nie zrozumie. I nie chodzi tu o szczegóły konstrukcyjne czy wady lub zabrudzenia lamp tylko źródło światła czyli temperatura barwowa. Dla tego przytoczyłem rodzaj oświetlenia ulicznego, bo to chyba łatwiej zrozumieć. Nie wiem tylko, dla czego w motoryzacji nie wprowadzili sodowych źródeł światła. Może właśnie ta pomarańczowa barwa mało ciekawa była?
 12. To jak będą wyglądały światła to jedno a jak się będzie z nich korzystało to drugie. Wielu pewnie wie dla czego na drogach oświetlenie uliczne ma kolor żółty (sodowe a nie jak dawniej rtęciowe) ale skoro nadal są tacy, co może jeszcze nie wiedzą, to chodzi w skrócie o widoczność we mgle, i.t.d.. Gdybym miał dwa wozidła - jedno na pokaz i dla szpanu a drugie du.owóz, to pierwsze zapewne miałoby światła ksenon lub LED CREE lub COB, ale wózek na co dzień na pewno miałby światła standard, czyli żarowe. Życzę dobrej widoczności w mocno utrudnionych warunkach drogowych typu mgła, śnieżyca czy ostry deszcz na tych rasowanych światełkach
 13. Czyżbyś chciał ustawić oryginalny przebieg, który Ci jakiś partacz-oszust zmienił na niższy?
 14. W instrukcji wszystko masz opisane dokładnie co i jak zrobić, masz problemy z czytaniem? czy jakiś nietypowy, niespotykany egzemplarz kompa?
 15. Właśnie sprawdziłem, jest OK pod warunkiem, że nie nie będzie zamieniał przednich z tylnymi. Tylne na przodzie ograniczą mocno promień skrętu i zerwie nadkola.