Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW 730i 92r E32 BRC centralka bingo s (jak konfigurować)


robertczapla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gaz 2 generacji (jak to się dumnie nazywa) BRC +bingo s

jeśli ktoś posiada takie autko i taką instalację ,a do tego doszedł sam do ustawień centralki......proszę o podpowiedź jak to zrobić ? do tej pory problemy po moich ustawieniach to falujące obroty na gazie ,brak mocy przy obciążeniu silnika (przyśpieszanie),nadmierne spalanie gazu 18l/100km,problemy z uruchomieniem silnika po "zgaszeniu"na gazie .

Te objawy poza trudnym uruchamianiem po zgaszeniu na gazie,to objawy po wielu regulacjach.....czyli albo nie ma mocy albo pali jak smok

albo wciskam gaz (pedał)i czekam na zmiłowanie albo auto wyrywa lepiej niż na benzynie

jeśli ktoś jest w stanie podać jak prawidłowo ustawić ten rodzaj instalacji gazowej w tym autku proszę o podpowiedzi

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może ja coś pozwolę sobie powiedzieć .Żadna instalacja gazowa nie da Ci pełnej satysfakcji z jazdy tym autem na gazie . Jedyna opcja to sekwencja . Ale jeżeli posiadasz zwykłą instalację to dużym plusem jest to że masz 2 gen . Nie ma dobrego ustawienia dla tego typu silnika . Bardzo duży przelot sprawia że zwężka do gazu jest albo za duża albo za mała . JA osobiście postawiłem na BLOSA i mogę powiedzieć że jest wart swojej ceny .

Co do ustawienia gazu .... adaptacja i musisz pojeździć trochę pod różnymi obciążeniami oraz przyspieszeniem . Bo do poprawnej korekty ustawień wpływa bardzo wiele czynników , również uwzględnia się zużycie silnika. A reszta to metoda prób i błędów . W błędach najbardziej szkoda przepływki ...

A i jeszcze jedno , mówisz że duzo Ci pali ?? 18 litrów .. domyślam się że w mieście . Raczej to normalne spalanie . U mnie tyle że w większym silniku średnio to 20 , ale potrafi i 25 . Lecz mogę się pochwalić , że wcześniej jak miałem 2 gen , w trasie wyszło mi około 11 litrów ... przy średniej prędkości 100 .

Edytowane przez pudzianek_19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...