Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


NIVO E39


bl4nc1k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupic bmw e39 tourning znalazłem juz kilka ofert i wiekszość tych aut posiada zawieszenie hydrauliczne Nivo,chciał bym poznać opinie na temat tego zawieszenia chodzi mi głownie o koszty eksploatacji i trwałośc tego zawieszenia prosił bym o opinie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Koszt poduszek to ok 600 PLN, do tego dochodzi koszt pompy, która z wiekiem może niestety stracić na sprawności. Zawieszenie tego typu odpowiada za poziomowanie samochodu, czyli ładujesz do bagażnika, a asamochód mimo obciążenia stoi równo w poziomie. Sprawa fajna, ale faktycznie w wypadku awarii potrafi trochę zaboleć po kieszeni. Poza wymianą poduszek Nivo czasem sprawia kłopoty z czujnikami, które może się okazać, że trzeba podregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Ja mialem trzy e39 w touringu i każdą z zawieszeniem NIVO. Dla mnie nivo ma tylko plusy. Docenisz to w podróży na wakacje, wszystkie inne kombi prawie trą tylnym zderzakiem. A e39 pomimo tego ze bagaznik załadowany po dach i z boxem na dachu stał normalnie :) co do awaryjności to tylko w jednym aucie zrobila mi sie dziura w poduszce. Wymiana na nowy zalatwila sprawe, kupiłem nowy zamiennik za 550zl. Żadnych problemów z kompresorem nie miałem. Dodatkowym plusem jest to ze obnizenie tyłu ogranicza sie do podłaczenie kompa u jakiegoś mechanika i w 5 min ustawi Ci jaka chcesz wysokość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie na rynkku jest kilka zamienników poduszek do NIVO i nie są wcale takie drogie. Lepsze napewno takie niż "używka ori". Kompresory się nie psują. Pracuje w firmie, która je produkuje (tzn teraz już do nowszych BMW i innych) więc o to raczej bądź spokojny. No chyba że będziesz jeździł pół roku na dzurawej poduszce to wtedy kompresor klęknie. Przy normalnej eksploatacji i szczelnym układzie pomnik.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2016 o 19:29, Marrrtin napisał:

Ja kupowałem w firmie Limak, mieli duży wybór poduszek. Ale nie wiem czy do sedana beda mieli

ta firma produkuje czy tylko sprowadza i sprzedaje ?? znalazłem jakąś z brzegu dolnego to o niej mowa ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci z brzegu dolnego regenerują poduchy i sprzedają zamienniki, ale sami ich nie produkują. Zadzwoń do nich i podpytaj czy Twoje byli by w stanie zregenerować. Sam u nich brałem poduche do touringa i odrazu po montażu puszczała powietrze, po 3 godzinach postoju leżała już na ziemi. Wysłałem poduche na reklamacje i niby ją naprawili, niestety nie miałem już możliwości sprawdzić jej bo wpadły sprężyny na tył.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mariusz13 napisał:

ta firma produkuje czy tylko sprowadza i sprzedaje ?? znalazłem jakąś z brzegu dolnego to o niej mowa ??

 

Dokladnie ta firma z brzegu. Ja nie miałem żadnych problemów z ich poduszka. Byłem u nich osobiście to dostałem jeszcze 50zl rabatu od ceny z ich strony. Poduszka miała chyba gwarancje na dwa lata. I i tak jak pisze Niedzwiedz, regeneruja tam poduszki. Ale z tego co pamietam to mówili ze tych z bmw sie nie da, albo oni nie robia. Bo regenerowanie mieli tylko do mercedesow i waga.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Arnott za poduszkę trzeba dać około 800 zł. Oryginał kosztuje u naszego kolegi Krzyśka z forum jakie 200-300 zł więcej.

Żywot poduszki to jakieś 10-15 lat więc nie miej lęków przed zakupem auta z nivo. To bardzo fajna sprawa. 

W przypadku wymiany dokonasz jej sam w jakąś godzinę w piwem w ręku.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

ja mam 3 auto z nivo i tak jak już pisali wszyscy wcześniej same plusy. W jednym aucie jakieś4 lata temu wymieniałem poduchy wtedy kosztowało w aso coś około 730zł za sztukę. Czy firma limak naprawia do BMW to nie wiem, ale wiem, że kilka osób naprawiało tam do mercedesów i problemów nie było żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...