Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

No więc jak wspominałem mam kilka rzeczy w moim nowym nabytku do zrobienia. Jedną z nich jest cały czas wydobywające się ciepłe powietrze z nawiewów. Czy dam na zimne czy na ciepłe cały czas wieje ciepłe powietrze. Zmieniałem panel od klimy.. Nie pomogło więc obstawiam słynne elektrozawory.. Teraz pytanie:

czy to to??

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GD11&mospid=47340&btnr=64_0146&hg=64&fg=18

nr5 ??

oraz czy to to samo co to (2gie zdjęcie)

http://allegro.pl/item1013323147_bmw_e34_e32_elektrozawory_zawory_pompka.html#gallery

jeżeli tak to czy jest to pod czarną klapką za bezpiecznikami. (mogę sprawdzić dopiero jutro a ciekawość mnie pali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest to.

U mnie kiedyś padły, ale jakoś sie naprawiły samoczynnie.

Może będe miał jeszcze te co kupiłem do siebie- poszukam w garażu to jak bedziesz chciał zrobię Tobie promocje :)

A sprawdza się je dotykając dwoma palcami dwóch blaszek na górze i czuć było takie "puknięcie" więc są dobre.- tylko nie pamiętam czy zmiana temperetury czy wł/ wył.

W polonezie to robiłem tak że łączyłem w komorze silnika te przewody razem na lato i było OK (omijałem nagrzewnicę).

W e36 m40 tez tak zrobiłem w trasie i było tak git że zimą dopiero przypomniałem sobie o tej "naprawie" bo ciepło nie leciało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy masz napięcie na wtyczce od elektrozaworów ??

Proszę link ze zdjęciami jak wymienic uszczelki w elektrozaworach:

http://twrite.org/shogunnew/fixes/climate.html#Clean-Repair_the_Water_Valves

Aha i taka rada, jak bedziesz to robił to patrz dokładnie na zdjęcia żebyś nie wyrwał sobie tych drucików z ostatniego zdjęcia, one zalane są silikonem, ja troche źle sie za to zabrałem i wyrwałem, ale na szczęście magik z serwisu RTV polutował mi to i działa do dziś :)

Edytowane przez tomi5
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja się jeszcze podpytam żeby nie zakładać nowego tematu. U mnie ostatnio wariacji dostają nawiewy. Raz wieje raz nie, raz słabo a dzisiaj tylko połowa od strony pasażera. Nie wiem co i jak a mam jechać na Mazury i przydałaby się sprawna klima albo nawiew jakby mi szyby parowały. Rozwiązania szukać w tych elektrozaworach czy to coś innego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wygląd panela przedniego to 3 poziome pokrętła 1 od mocy 2 od temperatury po stronie samochodu pod nimi wybór typu "wydmuchu" włącznik od klimy, zamknięcie obiegu i grzanie tylnej szyby :) To by było na tyle. Jeśli pytasz o jakiś szczególny typ to musisz mi podpowiedzieć jak to sprawdzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Problemem głównym z dmuchaniem ciepłym powietrzem są elektrozawory. Obecnie na allegro ktos co jakiś czas sprzedaje zestawy naprawcze (domowej roboty ale są jak oryginały) tzn. spełniają swoją funkcje.

Drugim palącym problemem jest panel sterujący klimą ten z pokrętłami :)

Trzecim problemem występuję w mieczu. Zimne luty lub nieumiejętne wpakowanie go przy wyciaganiu filtra kabinowego i mechaniczne uszkodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...