Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem.

Posiadam drewnianą kierownicę z nabą od BMW E32 która pochodzi najprawdopodobniej z modelu sprzed 92 r. i pasuje do wersji bez air bagu.

f9e0qf.jpg

Ja natomiast mam BMW E32 rocznik 92 r. z air bagiem i chciałbym zmienić standardową kierownicę na tę drewnianą.

Niestety otwór od naby drewnianej kierownicy jest za duży i nie mogę jej w żaden sposób zamontować.

Czy jest jakiś sposób aby zainstalować tę kierownicę w tym samochodzie ? Frezowanie odpada. Może jakaś przejściówka ? Może inna naba ? Może ktoś z forumowiczów wie jak ten problem rozwiązać lub ma dojście do części układu kierowniczego do E32 i potrafiłby jakoś zaradzić.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności jak to jest w e32 ale w e34 z racji dzielonego wałka kolumny kierowniczej istnieje możliwość zamiany górnego wałka razem z łożyskiem na taki który współpracuje z kierą z airbagiem więc i odwrotnie też

Stare kiery mają grubszy wałek i mocowane są nakrętką chyba 21 jak dobrze pamiętam a w kierach z airbagiem mocowane są śrubą.

Albo inna kiera albo odpowiedni górny wałek z tym że troche roboty z tym jest.

Ja kiedys miałem nabę i małą kierkę w swojej ale pasowała bo ja mam stary typ kolumny i kierę bez airbagu.Wróciłem do oryginału.

Edytowane przez Dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to troche przypalowa ona jest ja bym szukal czegos innego ale o gustach sie nie dyskutuje twoje auto i to twoj juz wybor jaka bedziesz mial kierownice ale zapewniam ze na allegro znajdziesz cos fajniejszego dla twojej e32 :) Pzdr

Wygląda jak wygląda ale jest wygodna w prowadzeniu. Po prostu wygodnie się to trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na allegro ile kosztuje taka kolumna kierownicza a ile zrobienie znalezienie naby... chodz ja gdybym mial w samochodzie poduszke powietrzna ktora moze uratowac zycie nigdy bym jej nie zmianial na inna kiere nawet gdyby byla ze zzlota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na allegro ile kosztuje taka kolumna kierownicza a ile zrobienie znalezienie naby... chodz ja gdybym mial w samochodzie poduszke powietrzna ktora moze uratowac zycie nigdy bym jej nie zmianial na inna kiere nawet gdyby byla ze zzlota...

Dziwne.. kierownicy byś nie chciał bez airbagu a jak kiedyś napisałeś że chcesz zrobić hamulec ręczny na sztukę na przegląd to nie myślałeś o tym że nawet ręczny może Ci awaryjnie auto wyhamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...