Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



JJ-730

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwny problem. Zaparkowałem samochód zamknąłem go z pilota i polazłem do skepu. Nie było mnie raptem 5min. Otwieram z pilota, chce wsiąść za kierownice a drzwi zamknięte. Kluczyk w zamek zamknąłem cały samochód otwieram - bez zmian. Wszytsko otwarte tylko nie drzwi od strony kierowcy :shock: Konsternacja. Wpakowałem się do auta od strony pasażera ciągne za rygiel - nic - jakby był przyklejony - to za klamkę - też ani drgnie. Próbowałem otwierać różnymi zamkami, ciągnąc za klamkę i inne takie takie. Nie bardzo jest jak rozebrać tapicerkę bo mam zamknięte drzwi a ciąć jej jej nie będe (chyba). Miał ktoś taki przypadek ?? Bo pierwszy raz się spotykam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. odetnij jej calkowicie prad i wtedy mechanicznie sprobuj otworzyc drzwi np kluczykiem albo klamka od srodka :(chociaz to drudie nie zawsze dziala). jesli to nie pomoze to poszukaj po znajomych albo po mechanikach gosci ktorzy bez szkodowo potrafia sie wlamac do kazdego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zimie miałem podobne akcje , musisz próbować otworzyć rygiel "recznie" od środka , wciskaj na dół i podnoś do góry aż w końcu się otworzą innej opcji raczej nie ma bo jakos musisz drzwi otworzyć zeby zdjąc tapicerkę i przesmarować mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze wręcz fatalnie. Odłączyłem akku ciągne za rygiel i klamkę - nic ani drgnie. Załączyłem akumulator zamknąłem z pilota auto otworzyłem z powrotem łapie za klamkę i szok. Samochód zaczyna wyć klaksonem świecą się awaryjne. Po 30sek przestaje. Wsiadłem do auta kluczyk w stacyjke, znowu klakson i awaryjne. O odpaleniu samochodu nawet nie ma mowy. Kręci ale nie odpala. Jestem załamany. Stawiam dobre piwo jeśli ktoś zna rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz tam jakiegoś zabezpieczenia?Może poprzedni wlasciciel moze zamontowal coś "sprytnego".Wiesz,ja się w jednym aucie dowiedzialem po pol roku,ze mam alarm.Żadnej lampki,nic na pilocie a jak mi kiedys zacząl wyć to myslalem,ze nieswoje auto otwieram:) (i tak pierwszy raz przejechalem się panamerą:wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli alarm włacza sie tylko przy otworzeniu drzwi , to po prostu zblokuj ten czujnik/wyłacznik który jest na słupku , wystarczy go mocniej wcisnąć do srodka i komp bedzie myślał ze drzwi są cały czas zamkniete i nie załaczy alarmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uwaga uwaga browara dostaje.........mat (i Wilkow - bo sie ustawiliśmy a w Nysie nie wiem czy będe :/) bo napisał w sumie innym poście coś co mi nieco pomogło. W sumie banał ale tyrzeba było to wiedzieć - od strony pasażera kluczyk w lewo w prawo i git. Rozbroiło ale to nie zmieniło sytuacji zaciętych drzwi od strony kierowcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bimmerboard.com/forums/posts/560700

Dzisiaj znalazłem takie info które nie napawa optymizmem :/ W weekend będe się starać dostać do zamka od środka i zobaczymy. Najwyżej jak zobaczycie asa który na Night'cie wysiada drzwiami pasażera to ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym aucie mialem tak,ze musialem zawsze otwierać od pasażera...czlowiek się kultury nauczyl,bo-"proszę, otworzę Pani drzwi":)

ew.zawsze możemy zrobić szopkę dla ludu,że nie tylko pasażerom 7demek się otwiera drzwi,ale nawet Jasnie Kierowcy:)

Jak link nie napawa?Przecież udalo się zrobić:)(choć rzeczywiście nie wyglądalo ciekawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No udało się tylko jest jeden mały problem. Ten kolo miał otwarte drzwi a ja mam zamknięte. Już wyczaiłem gdzie jest problem i tak jak się obawiałem dzisiaj sprawdzałem ile kosztują "nowe" tapicerki. Musze ją rozpruć bo zablokował się jeden (albo 2 siłowniki lub rygle) w drzwiach i trzeba je po prostu odkręcić (taki patent BMW żeby nie było zbyt łatwo otworzyć drzwi i włamać się) Tak BTW to Ford ogłosił niedawno ten paten u siebie jako strasznie rewolucyjne rozwiązanie antywłamaniowe :D A trzeba przyznać że jest skuteczne. Reasumując jutro przecinaki i brzeszczot w dłoń i jazda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc drodzy forumowicze stałem się specjalistą od otwierania zaciętych drzwi. Nie obeszło się bez strat ale finalnie udało mi się je otworzyć (Wilkov nie trzeba będzie tworzyć mitów o otwieraniu drzwi kierowcom 7er :D ) Wine za cały bajzel ponisi ta oto część:

23062010030.jpg

Słynny 2-gi rygiel 1-go rygla 8)

Nie obyło się bez poświęceń - muszę znaleźć tapicerkę. Jak już było po wszystkim, zrobiłem pełne oględziny to mogło pójść całkiem gładko tylko nie mam rentgena w oczach i nie wiedziałem co i jak jest zamontowane. Trzeba przyznać że dla potencjalnego złodzieja jest to niezłe utrudnienie.

UWAGA UWAGA!!! Zrobiłem pełną dokumentację fotograficzną - nie będe jej zamieszczał na forum ze względów bezpieczeństwa - żeby nie ułatwiać roboty potencjalnym złodziejom.

Ale gdyby ktokolwiek miał z tym problem w przyszłości to chętnie pomogę, podziele się wiedzą i własnymi rękoma.

Kwitując: Nie da się jedynie otworzyć parasola w d..ie :D - na spocie pochwale się budową wnętrza drzwi E32. Dzięki wszystkim za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

podobnie mial moj ojciec w omedze A tzn otwierał z pilota wszystko sie otwierało a gdy łapałes za klamke i szarpnołes do gory to w polowie drogi klamki zamykala sie spowrotem :) ona tak miala jak ojciec ją kupił jako 2latke i do dzis (kuzyn jezdzi) nadal takie jaja robi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdążyłem przeczytać ze sobie poradził i za to proszę go o pomoc bo właśnie mam ten sam problem ;/

edit 18.09.2010

poradzilem sobie z problemem ;) niesciagajac panela i nie ponosząc zbytnich szkód i strat(jedna widoczna cieniutka linia cięta na panelu drzwi)

każdemu kto będzie miał ten problem chętnie także pomogę

Edytowane przez gumise32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...