Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



mat

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio myślałem ,że wyeliminowałem już wszystkie problemy z silnikiem mojego <bmw> jednak się pomyliłem... Autko źle chodzi na bezynie! Jest bardziej zmulone na wolnych obvrotach wypadają zapłony.. dodam tylko ,ze na lpg jest idealnie.. Jakieś pomysły???

Dzisiaj zatankowałem sobie paliwko i pomyślałem ,że zobaczę bo dawno nie śmigałem tylko na etylinie.. Jakie było moje zdziwienie jak na benzynie auto się dusiło i nie miało mocy, potem nagle przyśpieszało a jeszcze później przestawało..

na gazie lepiej chodzi na wolnych obrotach.. o co może chodzić???

filtra paliwa nowy

pompa paliwa nowa

odma, dekle, fajki, świece, czujnik położenia wału, czujniki temp nowe..

brak mi pomysłów... na kompie.. 0 błędów oczywiście.:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojeżdzij troche wiecej na benzynie i zobacz czy lepiej sie robi.Tylko nie włączaj wogole gazu nawet na sekunde.Tylko benzyna.Nawet jak auto prycha i sapie to mimo to postaraj sie jechać na benzynie.Skoro na gazie jest dobrze to zapłon (cewki,świece,fajki)mozna wykluczyc zwłaszcza ze sa nowe.

Wydaje mi sie że to wina czasu i ilości wtrysku gazu przez który rozjeżdza sie wtrysk benzynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozjeżdza wtrysk benzynowy-mam na myśli jego ustawienia/mapa benzynowa a nie jakieś zużycie mechaniczne lua zapiekanie.

Zmuś sie i jeździj tylko na benzynie bo możliwe ,że silnik wróci do normalnej pracy na Pb sam.Jeśli bedzie poprawa i uznasz że już ok to nie właczaj gazu tylko jedź na regulację czasu wtrysków i dawki gazu do kumatego gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlałem stp do paliwa. mogę pojeździc na pb żaden to problem. Tylko męczarnia tak jeździć. LPG było ustawiane ale PRZED wstawieniem sond lambda. Wszystko było bdb. zobaczymy zrobię ze 100wkę na benzynie i zobaczymy czy będzie poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury cieczy? Z tego co wiem instalki lpg maja swoj wlasny czujnik, a czujnik temperatury cieczy daje info jaka powinna byc dawka paliwa. Czyli jak silnik jest zimny, jesli czujnik temp jest walniety to dostaje taka sama dawke jak na cieplym silniku i moze powodowac ze nierowno chodzi? Mam podobny problem bo na zimnym strasznie mna telepie. Bede wymienial czujnik i mam nadzieje ze rozwiaze to problem. Niech ktos mnie poprawi jesli sie myle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ,że jak włączysz gazownie to wtrysk benzyny znowu zacznie sie powoli rozjeżdzać lub rozjedzie się nagle.

Na Twoim miejscu Mat to bym dobił do tej 100tki km i nie włączał gazowni a podjechał na sprawdzenie map wtrysku benzyny i lpg(pewnie będą rsię znacznie różniły) Zrób też kalibracje w ruchu pod faktycznym obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaz mi tylko gdzie mi się przejadą z podpiętym kompem... jeszcze nie znalazłem takiego miejsca... woz czujnik jest nowy.

Jak nie znalazłeś , przecież Tomek ze śleżnej bez problemu się z Tobą bryknie zeby zobaczyć co się dzieje w czasie jazdy a od kiedy ma GT1 to pełna diagnostyka to już pan pikuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...