Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Dwustrefowa za pomącą cięgna, a właściwie za pomocą kółka zębatego steruje kierunkiem nadmuchiwanego powietrza reszta jest w elektronice. Tyle że nawet to w niczym nie pomoże bo przy panelu climatronik występuje inna zupełnie nagrzewnica z innym osprzętem. Dochodzi chyba kilka czujników więcej plus elektryczne sterowanie klapkami czyli kierunkiem nawiewu. Jednym słowem nie bardzo się opłaca taka wymiana, chyba że masz zacięcie i np awarię starej nagrzewnicy lub parownika klimy, ale to chyba rzadkie usterki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Podczepię się do tematu zamiast zakładać kolejny o tej samej nazwie.

Problem polega na tym, że kiedy nastawię temp wyższą niż otoczenie (czyli jesień-zima chcemy żeby było ciepło w aucie) np. 21,5*C gdzie w aucie panuje ~15*C to grzeje (oczywiście silnik ciepły) to zaczyna grzać, ale po pewnym czasie przestaje.

Od razu odpowiem, że nie, nie ma takiej temp w kabinie.

Zmieniam na 28*C, dalej nic, leci zimne powietrze. Wygląda na objaw zatkanej nagrzewnicy (grzeje przez chwilę, potem przestaje), ale jak dam na max czyli 32*C zaczyna lecieć takim gorącym powietrzem, że przy minimalnym nawiewie nie da się wytrzymać.

Zmniejszam o 0,5*C, słownie, pół stopnia, zaczyna lecieć zimne powietrze. Nie ważne, czy nastawione na nogi, nas czy szybę, leci zimne. Dopiero przy max ustawieniu temperatury zaczyna grzać.

Miał ktoś taki problem albo wie od czego ruszyć lub gdzie oddać auto do sprawdzenia/naprawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Niedzwiedz napisał:

Możesz mieć padnięty czujnik temperatury wewnętrznej.

yyyy w sensie gdzieś w climatronicu czy gdzieś indziej jest? Spotkałeś się z wymianą jego czy słyszałeś o tym? Jakieś porady jak się do tego zabrać? Każda pomoc będzie mile widziana bo zima tuż tuż :/

10 minut temu, Xaime91 napisał:

Nie pokazuje jakiś błędów?

TAPNIĘTE Z MOJEGO GALAXY NOTE 4
 

Po podpięciu do komputera nie ma żadnych błędów, a diagnozę robił Kamcio, a wcześniej jeszcze znajomy mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawel4freak napisał:

yyyy w sensie gdzieś w climatronicu czy gdzieś indziej jest? Spotkałeś się z wymianą jego czy słyszałeś o tym? Jakieś porady jak się do tego zabrać? Każda pomoc będzie mile widziana bo zima tuż tuż :/

Z tego co pamiętam to w panelu climatronika jest ten czujnik i dlatego nie może zaworów wysterować bo widzi złą temperature.

Edytowane przez Niedzwiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero miałem chwilę. Wyciągnąłem panel i zauważyłem że wentylatorek, który ma zasysać powietrze z kabiny, nie działa. Nagrzewa się, ale nie pracuje (nie obraca). Może sam czujnik jest dobry, ale przez to, że się nagrzewa i nie dostaje powietrza z zewnątrz (kabiny) to ciągle daje zimnym.

Postaram się go naprawić, bo sama część jest aktualnie nie do dostania, a o zamiennik co kosztuje ~300zł trzeba pytać.

WP_20161004_16_54_14_Pro.jpg

WP_20161005_14_27_47_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Xaime91 napisał:

Panele od klimy raczej nie sa drogie, sprobuj uzywke wlozyc ? Albo podmienic od kogos na chwile ?

TAPNIĘTE Z MOJEGO GALAXY NOTE 4
 

Kupisz i za rok może będzie ten sam problem, a skoro i tak nie działa dobrze to można próbować naprawić, gorzej nie będzie i najwyżej by się kupiło kolejny.

6 godzin temu, Niedzwiedz napisał:

No to już masz usterke znalezioną:)

Dokładnie, miernik w dłoń i jak zobaczyłem, że nigdzie przejścia nie ma to pierwsza myśl "k***a układ spalony". Po dokładniejszej analizie stwierdziłem, że jest zimny lut na kabelku od plusa (nie widać od razu jak w przypadku zwykłej cyny, na płytce był z jakimiś dodatkami). Lutownica w dłoń i działa, ale hałasował. Kropelka po kropelce smaru na zwoje i szparę między wirnikiem a cewką i pomogło.

Kontrola temperatury wróciła do normy, w końcu jest przyjemnie w aucie, a nie gorąco lub zimno. Nawet nie wiecie ile radości daje w taką pogodę temperatura w kabinie 21*C :D 

Dziękuję Niedzwiedz za uzmysłowienie, że w panelu też jest czujnik temperatury (w książce znalazłem tylko gdzieś pod nogami kierowcy, to nie przyszło na myśl, żeby się zastanawiać po co kratka w panelu :lollol:). Masz u mnie piwo jak się spotkamy na spocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś taki problem u siebie ? Po włączeniu nawiewu tego bezpośrednio na szybę, klapy nie chcą się tak jakby do końca przestawić i dmucha tylko trochę na szybę, a resztę dmucha w środkowe... miał tak ktoś z was ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...