Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

...moze i inni uzytkownicy bun lubia robic zdjecia...zapraszam do dodawania ladnych fotej,jak i komentowania moich...

dla tych,ktorzy mnie nie znaja:

Fotografuje w zasadzie od dziecka...w wieku 13 lat uzbieralem na wymarzonego wowczas ZENITA 122 ...10 lat pozniej byl CANON EOS 500,potem CANON EOS 50E QD ...teraz uzywam Konika Minolta DYNAX 5D z kitowym obiektywem 18-70mm ...czesciej korzystam z manualnych obiektywow M42 i adaptera do nowszego sprzetu ...rosyjski jasny 50mm,telekonwenter 2x,pierscienie macro oraz COSINA 75-300 i SIGMA 100-300... oczywiscie statyw,kilka filtrow... flash CANON SPEDLITE 420EZ (Minolta 5D musi jeszcze troche poczekac na jakis dobry flash) ...ogolnie optyka kiepska,ale jak sie nie ma co sie lubi... :) ...niektore moje zdjecia wykonane sa cyfrowka kompaktowa... ...za jakis czas planuje kupic prosty zestaw studyjny (2 parasole,dyfuzor,itp...) ale dopiero,jak finanse pozwola ...poki co portrety robione w pomieszczeniach sa bardzo plytkie,a za nimi "sliczne" cienie ;) ..prawie nigdy nie przygotowuje sie specjalnie...nieraz mam przy sobie tylko jeden obiektyw... i jeszce jedno wazne; niektore ze zdjec uwiecznionych na blonie,a nie w postaci cyfrowej skanowane byly kiepskiej jakosci skanerem i nie wygladaja juz w postaci cyfrowej zbyt dobrze...prosze to wziac pod uwage...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo Czerwienny super temat,

też się tym interesuję , jestem na forum fotograficznym i widzę że troche już siedzisz w temacie foto i sprzetu więc pozwolę sobie na mały komentarz techniczny :mrgreen:

1 zdjęcie totalnie prześwietlone chociaż kompozycja good

2 ciekawe - brak ostrości - to twoje :?:

3, 4, 5 - hmmmmm bez komentarza

6,7 - fajne gdyby nie te kolory

8 pomysł fajny tylko coś z wykonaniem nie tak

9 SUPER :mrgreen:

10 fajny portret

jeśli chcecie aby były komentarze na temat Waszych fot to proszę o ich numeracje oraz zamieszczanie

max w rozdzielczości 800x600

też sam sie pochwalę , niedawne wakacje, robione cyfrą 4M , kadrowane , zmaina poziomów bieli, bez retuszów ani tym podobnych zabiegów cyfrowych ( aby je powiększyć proszę kliknąc prawym i "pokaż obrazek")

1.

pic01323sh5.jpg

2.

pic01208ms5.jpg

3.

pic01481bw1.jpg

4.

pic01157na2.jpg

5.

pic00900lm6.jpg

6.

pic00903km7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...

no jezeli chodzi o barwy,to autor ustala,jakie maja one byc:P

...mam czasem wene,zeby zmienic nature :)

a jezeli chodzi o ostrzenie,to,jak ktos mi zafunduje cos takiego http://www.pixmania.com/pl/pl/91575/art/canon/obiektyw-ef-500mm-f-4-is.html tylko do minolty,to gwarantuje poprawe ;)

jeszcze ktos oprocz mnie i Piotra ma cos do pokazania??? :>

PS. Piotr... jak na Twoj sprzet,to fotki sa wyje...ste :) szkoda,ze nie mogles tych owadow zrobic w pelnym makro... ale,jak sie nie ma,co sie lubi... w kazdym badz razie ciesze sie,ze znalazl sie ktos,kto mi robi duuuza konkurencje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sprzętu to się nie zgodzę, obiektyw za 30 000 to już przesada, jak ktoś umie robić to i smieną ładną fotę trzaśnie ( nie obrażając nikogo ) ja robię sprzetem za 1000 i jak widać nie jest żle, nie mam ostrzenia ręcznego a elektronika potrafi oszukać, więc i tak mam problemy z ostrzeniem szczególnie na max zoom-ie,

chociaż z jednym się zgodzę na kitowym obiekrywie bez zoom-u i takim ciemnym to lipa trochę i wiele nie zdziałasz ale na szczeście ratuje Cię duże ISO i szybka migawka :mrgreen:

ciężko zrobić waszkę na makro z kilku cm, więc pozostaje zoom,

ten motylek jest z makro heheheheh

proponuję na początek więcej praktyki i analizownia co jest źle, a kupowanie dodatkowych obiektywów zostaw na później,

a może chcesz się zamienić na aparaty heheheheheeh

dla zainteresowanych ,oto mój "sprzęt" :| :

Pentagram Photon 484

Przetwornik 4 miliony , 1/1.8" CCD

Rozdzielczość max bez inetrpolacji - 2272 x 1704

Zoom cyfrowy - 4,

Zoom optyczny 8

Migawka 16 - 1/2000 sekundy

Czułość ISO - 50/100/200/400/auto

Wizjer cyfrowy / kolorowy

Wyświetlacz 1,6TFT LCD 354x240 / 80000 pikseli

max jasność obiektywu 2.8

a więc raczej kiepsko, optyka raczej słaba też i ma już ze 3 lata więc i soft starawy

trening czyni mistrza więc powodzenia

pozdro i zapraszam do "chwalenia się" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja jestem fotografem amatorem, posiadam na wyposażeniu tylko aparacik Canon a510. Moimi ulubionymi tematami są krajobrazy i pojazdy.

Wśród multum fotek wyłapałem trzy, które mogą trochę schłodzić atmosferę aktualnych upałów (lato 2005):

1) http://nibi4.patrz.pl/

2) http://nibi5.patrz.pl/

3) http://nibi6.patrz.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broder...

1. super,jak na Twoj sprzet :)

2.lezy calkowicie... no komment...

3.igla,jakby sloneczko bylo z prawej strony,a nie na srodku...i troszke mniej wody,a wiecej nieba...zeby slonko nizej bylo...

4.rewelacja...zabiles mnie wlasnie... :D ta fota powala...ladna...ale tak lepiej wedlug mnie...

zapamietaj ten kadr na przyszlosc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwienny: naturalna dziewczyna znacznie lepiej wygląda, bo ta czerwień........ zbyt sztuczna,

drugi kadr kota dobry tylko rodzielczość już za mała,

moja fota poruszona specjalnie ( miało wyglądać jak zbliżanie się do światła w tunelu) a głównie dlatego że w ruchu byłem i było ciemno ( ISO max. 400 którego zresztą i tak nie używam bo szumi już okropnie), to jest przesmyk wodny ( fota z kajaka ) międzi jeziorami cały zalesiony no i ten tunel pod ulicą też ciemny, to jest czysta fota jak bedę miał chwilę topokażę zabawy z photoshopem :mrgreen:

Broder: świetne fotki,

1. konik super,

2. fakt.........krzywe, za ciemne, nie ostre ...........chociaż dziwne, chodnik leci w lewo a wieża w prawo pytanie_bmw

3. zachodzik jak zachodzik heheheheh

4. cmentarz rewelacja, super kompozycja rzędy krzyży i czarne chmury, wg mnie kolorowa lepsza, oczywiście można bybyło się pobawić trochę photoshopem happy_bmw <bmw_2>

tak naprawdę liczy się pomysł, kompozycja, wykonanie a sprzęt na końcu co widać po koniku i cmentarzu, bo to cyfra więc zawsze sprzętmożna trochę poprawić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...