Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Mam jakis tam zbior (wydaje mi się że w miarę wiarygodnych) danych BMW w excelu i tam wygląda to tak:

Model / Lata produkcji / Masa własna (kg)

E36 316ti COMPACT / 1994-2001 / 1175

E36 316tiA COMPACT / 1994-2001 / 1215

E36 318ti COMPACT / 1994-1997 / 1205

E36 318tiA COMPACT / 1994-1997 / 1245

E36 318ti COMPACT / 1997-2001 / 1200

E36 318tiA COMPACT / 1997-2001 / 1240

E36 318tds COMPACT / 1996-2001 / 1215

E36 323ti COMPACT / 1997-2001 / 1255

E36 323tiA COMPACT / 1997-2001 / 1295

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
1300kg? No chance. Nie wierze ze az tyle...

Z tego co pamiętam to :

Golas 1.6 ważył chyba 1150kg

Wypakowany 323Ti ważył 1280kg

Tak czy siak Corsa i tak wagowo jest przynajmniej 200kg lżejsza :)

EDIT :

Kosa325i wkleił w międzyczasie całą rozpiskę , zanim zdążyłem wysłać posta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

dobra fachmany od korsów,w marcu chcę kupić dla swojej takie cudo,najlepiej,żeby paliło pół litra na sto,i to wody,a tak poważnie,jakie to ma motory,nie musi śmigać,ma jeździć,jakie spalanie,jakie może być wyposażenie(poduszka,elektryka..),na co zwrócić uwage w tym bolidzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

1.0 12V szału nie ma do kulania po mieście może być , ale 3 cylinderkowy silniczek

1.2 16V całkiem rozsądne rozwiązanie

ale i tak zdecydowanie polecam

1.4 16V 90KM + sekwencja ..... przy tej masie ładnie zapierdziela a do tego przepał jest jak na dzisiejsze ceny paliw rewelacyjny w trasie około 7L w mieście w korkach do 10L :)

Aha i jeśli chodzi o wyposażenie to 1.0 / 1.2 to raczej golasy będą.

W Pauliny BMWCorsie jest ABS , Poducha , Elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

My kupiliśmy gołą benzynę za chyba 5,500 albo 5,200 już nie pamiętam dokładnie , za bardzo nie chciałem kupować od razu z instalką bo cholera wie co tam ludzie powkładali.

Instalkę zakładaliśmy w Jaczkowicach koło Jelcza tam też Dziki zakładał i jest rewelka a instalka kosztowała 2300zł

No i na dzieńdobry poszedł do wymiany rozrząd i pompa wody więc łącznie Corsa wyszła jakieś 8 klocków ale przynajmniej wiadomo co jest w niej zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 16V całkiem rozsądne rozwiązanie

e panie 1.2 były chyba tylko 8v

sorki Edit były też 16!!:)

teściu takiego potwora ma i spala mu ok 5-5.5 na 100 po mieście jeździ spokojnie i to bardzo:)

a 1.4 16v mam teraz w astrze!! tyle że na zwykłym gazie i zanim wziąłem od kuzyna to mu paliła 10w mieście a mi narazie 12 lpg!!!

a po ile takie corsy?to chyba B,ta okrągła taka?ma być auto do pracy i z powrotem dla dziewczyny,Mordulec,ile dałeś za zagazowaną?

dużo robi rok!! jak chcesz 94 to za 3000tyś znajdziesz a jak np po 97 to powyżej 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na dzieńdobry poszedł do wymiany rozrząd i pompa wody więc łącznie Corsa wyszła jakieś 8 klocków ale przynajmniej wiadomo co jest w niej zrobione

Dodatkowo trzeba bylo kupić nowy akumulator plus opony, bo kupiliśmy na letnich, ale takich baaardzo zmęczonych jazdą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
e panie 1.2 były chyba tylko 8v

teściu takiego potwora ma i spala mu ok 5-5.5 na 100 po mieście jeździ spokojnie i to bardzo:)

a 1.4 16v mam teraz w astrze!! tyle że na zwykłym gazie i zanim wziąłem od kuzyna to mu paliła 10w mieście a mi narazie 12 lpg!!!

Eee panie .... tych silników było sporo , były 1.2 8V na pasku i były 1.2 16V na łańcuchu

Tu masz rozpiskę :

Opel Corsa B został zaprezentowany publicznie na salonie samochodowym w Genewie w 1993 roku zastępując produkowanego przez 11 lat Opla Corsę A. Jego cechą charakterystyczną było nadwozie o aerodynamicznym kształcie, zaprojektowane przez Japończyka Hideo Kodamę.

Początkowo Corsa B była dostępna z silnikami benzynowymi o pojemnościach:

  • 1.2 8V (45 KM) do 1997 roku
  • 1.4 8V (60 KM)
  • 1.4 8V Si (82 KM)
  • 1.4 16V (90 KM)
  • 1.6 16V (109 KM)

oraz wysokoprężnymi:

  • 1.5 D (50 KM)
  • 1.5 TD (67 KM)
  • 1.7 D (60 KM)

W późniejszym czasie powyższe jednostki zostały zastąpione przez nowe silniki o objętościach:

  • 1.0 12V (54 KM, 3 cylindry)
  • 1.2 16V (65 KM)
  • 1.4 16V (90 KM)
  • 1.6 16V (106 KM)

Wersje wyposażeniowe tej generacji: ECO, Swing, ATLANTA, GRAND SLAM,SPORT,City, ViVa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila swojego czasu miala opel tigre 1,6 16V (pisze o niej bo to sa te same silniki i dokladnie to same wyposazenie co w corsie, tylko buda sie roznila). Jak na taki maly silniczek naprawde dawala rade, palila w miescie dosc malo, maly ten samochodzik wiec i zaparkowac sie wszedzie dalo. Ogolnie pozytywnie wspominamy, a moja zonka za kazdym razem jak widzi czarna tigerke to ja na wspomnienia bierze.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecał Tigrę jeśli chodzi o mechanikę to prawie identyczne auta natomiast Tigra o wiele ładniejsza ale ma też minus z tyłu raczej osoby powyżej 160cm nie powinny wsiadać no i jest to auto 4 osobowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
ja bym polecał Tigrę jeśli chodzi o mechanikę to prawie identyczne auta natomiast Tigra o wiele ładniejsza ale ma też minus z tyłu raczej osoby powyżej 160cm nie powinny wsiadać no i jest to auto 4 osobowe

Sory ale ani Corsa ani Tigra to nie jest auto dla 4 czy 5 osób lolol moim zdaniem to jest jedno lub maks dwu osobowe auto + ewentualnie jakieś siatki z zakupami na tylne siedzenie :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...