Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre miały czujnik deszczu, akurat u Ciebie go brak. A co do dziennych to nie ma możliwości ich ustawienia w inny sposób niż Ci zakodowałem ;) Chyba, że skorzystarz z zewnętrznego modułu dostępnego na allegro, który odpala dzienne dopiero po odpaleniu silnika. Ale to już trochę rzeźba.

TAGFAHRLICHT_ECE służy do tego, żeby po wyjęciu kluczyka ze stacyjki w pozycji włączonych świateł mijania wszystko zgasło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawić dzienne oraz normalne światła aby świeciły po przekręceniu kluczyka na 2 pozycję, a po zgaszeniu silnika gasły?

można, robiłem ostatnio klientowi tak że jak wyłączy silnik to światła gasną bez wyłączania świateł pokrętłem, włącza zapłon i światełka się zapalają, dobre dla zapominalskich. ale moim zdaniem i tak lepiej dzienne mieć.

I drugie pytanie, czy można w E46 z 2001r po lifcie ustawić automatyczne przełączanie między xenonami a dziennymi - ma toto czujnik zmierzchu?

jak masz czujnik zmierzchu to samo będzie się przełączać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można, robiłem ostatnio klientowi tak że jak wyłączy silnik to światła gasną bez wyłączania świateł pokrętłem, włącza zapłon i światełka się zapalają, dobre dla zapominalskich. ale moim zdaniem i tak lepiej dzienne mieć.

Grzesiek, chodzi o to, żeby dzienne po zgaszeniu silnika gasły, a ta opcja o której mówisz to TAGFAHRLICHT_ECE, czyli po przekręceniu stacyjki w pozycję 2 światła będą świeciły czy tak czy tak. W pozycji 1 będą nieaktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można, robiłem ostatnio klientowi tak że jak wyłączy silnik to światła gasną bez wyłączania świateł pokrętłem, włącza zapłon i światełka się zapalają, dobre dla zapominalskich. ale moim zdaniem i tak lepiej dzienne mieć.

Będzie to śmigać razem z dziennymi?

Jakieś tipsy? Zrobię to z Inpy bez dodatkowych modułów?

Czy raczej sie nie zrozumieliśmy tak jak Kamcio pisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam mam taki problem kupiłem laptopa zainstalowałem inpe ale po podłączeniu interfejsu nie zapalają sie te czarne kropki w inpie oraz w interfejsie nie zapala sie ta czerwona dioda interfejs k-dcan a na starym laaptopie jak podłącze interfejs do usb zapala sie czerwona dioda interfejs od Grześka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosik mi się zdaje kol. bsbs, że piszesz nie w tym temacie co trzeba, a było już pisane na ten temat wiele razy.

Proponuję poszukać i przeczytać jeszcze raz ale ze zrozumieniem i najważniejsze lolol(NIE IŚĆ NA SKRÓTY :2bacik:) krok po kroku jak w opisie i musi być dobrze.

Owszem, mamy różne kompy, różne konfiguracje, różne systemy ale instalacja jest niezmienna, choć zdarzają się wyjątki i takowymi jedynie możemy się tu zajmować.

System jak najbardziej powinien mieć już zainstalowane wszystkie sterowniki do sprzętu (Win7 nie wymaga instalacji dodatkowo specjalnych sterowników oprócz tych, które są wymagane do obsługi przyszłego sprzętu) i łatki a potem INPA, w/g opisu jaki jest na tym forum - tylko poszukać :mrgreen:. Poza tym kupując interface od "Grześka" chyba dostałeś instrukcję ?! :confused:

Edytowane przez pidey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki takie CDM v2.12.06 WHQL Certified instalowałem na com9 potrzebne do rheingolda

a czy instalując inpe wybrałeś tam "com 9" i "usb serial adapter"?

Cosik mi się zdaje kol. bsbs, że piszesz nie w tym temacie co trzeba

zgadza się, nie ten dział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzebałem temat bo może ktoś z Was tu pomoże, potrzebuje wyłączyć testy przepalonych żarówek postojowych w tylnych lampach w bmw e60 2003r. Jak ktoś wie który to wpis to stawiam dobrą flaszkę. 

 

Zmieniłem lampy na polifty, i już  ze wszystkimi błędami sobie dałem radę ale tych tylnych postojowych nie mogę zlokalizować. 

W załączniku mój plik TRC

moj lma pusty.TRC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj

FEHLERMELD_CC_RL_BL_1_L tail light 1 left FEHLERMELD_CC_RL_BL_1_R tail light 1 right FEHLERMELD_CC_RL_BL_2_L tail light 2 left FEHLERMELD_CC_RL_BL_2_R tail light 2 right

 

KALTUEBERW_RL_BL_1_L tail light 1 left KALTUEBERW_RL_BL_1_R tail light 1 right KALTUEBERW_RL_BL_2_L tail light 2 left KALTUEBERW_RL_BL_2_R tail light 2 right

 

WARMUEBERW_RL_BL_1_L tail light 1 left WARMUEBERW_RL_BL_1_R tail light 1 right WARMUEBERW_RL_BL_2_L tail light 2 left WARMUEBERW_RL_BL_2_R tail light 2 right

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RFS_R, RFS_L = lampy tylnie 
FL_R, FL_L = światła długie 
AL_R, AL_L = lampy kierunkow (przy swiatlach adaptacyjnych) 
SL_V_R, SL_V_L = lampy postojowe 
NSW_R, NSW_L = przeciwmglowe przednie 
NSL_R, NSL_L = przeciwmglowe tylnie 
BLK_V_R, BLK_V_L = kierunki przod 
BLK_H_R, BLK_H_L = kierunki tyl 
KZL_R, KZL_L = oswietlenie rejastracji 
TFL_R, TFL_L = swiatla dzienne 
SML = swiatla boczne 
BL_R, BL_R = swiatla sopu 
RL_BL_1_R, RL_BL_1_L = swiatla stopu z tylu 1 
RL_BL_2_R, RL_BL_2_L = swiatla stopu z tylu 2 

BL_M_1 = 3. dodatkowe swiatlo stopu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...