Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Spalanie 20l na 100 km - czy to jest norma?


Kris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Z gory sorki za pytanie, ktore moze sie wydawac banalne dla WAS. Dopiero co kupilem 528i - silnik 2,8l benzyna i jestem w lekkim szoku, ile to auto pali. Mianowicie zatankowalem 20 litrow wachy i przejechalem 71 mil, czyli 100 kilometrow. Od razu powiem, ze mam automat i na prawde delikatnie operowalem gazem, jezdzilem glownie po miescie.

Czy tak ma byc, czy cos jest nie tak ze spalaniem. Prosze o opinie.

Pozdro dla Wszystkich Forumowiczow.

EEEEeeeeeee... ja wprawdzie mam 328i, 24V, z vanosem, M52, ale takie spalanie to udało mi się osiągnąć jedynie wyciskając z auta 7, albo i 8 poty przy naprawdę bardzo ostrej jeździe, co prawda jest to manual, ale tak dużego spalania jakie ty masz, to nawet automat nie tłumaczy ;)

Kwestia jeszcze jak kto jeździ... napewno inaczej jeździ się automatem i napewno manualem, ale 20.... na 100... to się na chleb nie da zarobić ;)

Zacząłbym od zmiany filtru paliwa, świeczek, filtra powietrza... sprawdziłbym w jakim stanie jest wydech, co takiego dzieje się ze zbieżnością i czy gdzieś go nie ciągnie ;) Nie są to kosztowne rzeczy do zrobienia... a możesz oszczędzić naprawdę sporo, tym bardziej, że to naprawdę ma istotny wpływ na spalanie :) Przerabiałem już w niejednym aucie. W bumie... zdecydowanie spadło mi spalanie po wymianie zasyfiałych filtrów i świeczek na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...