Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat osobno, bo po dniu dzisiejszym myślę, że trzeba nagłośnić tą sprawę. Jak większość wie z poprzedniego tematu kupiłem gwint MTS-TECHNIK do mojej E39, a że zbliża się przegląd, zwróciłem się z prośbą o certyfikat TUV do sprzedawcy, a następnie bezpośrednio do "firmy" Mts-technik. Bez takiego dokumentu nie uzyskam zatwierdzenia, że moje auto może poruszać się na tym zawiasie, a co za tym idzie nie przejdzie przeglądu. Wiele mail'i napisałem, wciąż odpowiedzi były niezadowalające, np.:"Niestety firma MTS-Technik nie wydaje certyfikatu TUV na rynek polski " powtarzałem, że jest mi obojętne w jakim języku, aż otrzymałem na maila TUV do zawieszenia firmy AUTOTECHNICS. Napisałem po raz kolejny z pytaniem czy jest to przypadek czy zamierzone działanie, bo co mi z TUV'u nie dotyczącego produktu który kupiłem? Zostałem poinformowany, że oni nie posiadają TUV'u, a z tym papierkiem na pewno przejde przegląd. Zacznijmy od tego, że nie przejdę, bo zanim pojadę na przegląd musze jechać do pewnego "urzędu" (ciężko mi to określić po polsku, bo nie mamy takiej instytucji w PL) i tam uzyskać zatwierdzenie, że wszystko jest ok. Nie jest to do uzyskania kiedy dokumentacja nie pasuje do towaru.

Zdesperowany postanowiłem zdjąc naklejki MTS-TECHNIK.PL nalepione na każdy z amortyzatorów, ponieważ poza tymi nalepkami nie było kompletnie żadnej literki, cyferki, oznaczenia modelu, czegokolwiek. Pomyślałem, że jeśli nie ma żadnych oznaczeń, a dokumenty mam na inne zawieszenie to może uwierzą że to jest zawieszenie AUTOTECHNICS. Zdjąłem pierwsze koło, wziąłem opalarkę, żeby zagrzać naklejkę przed zdjęciem i ... sami zobaczcie:

dsc8241e.jpg

Uploaded with ImageShack.us

tak wyglądało na początku, a po zdjęciu nalepki:

dsc8242.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ciekawe prawda? Wybierając między Ta-technix a Mts-technik stwierdziłem, że droższe o 200zł zapewne znaczy lepsze i kupiłem Mts-technik. Teraz okazuje się, że to jest to samo zawieszenie z nalepką mts. Myślę, że poza zgłoszeniem do allegro sprawy powinienem postarać się o pociągnięcie do odpowiedzialności firmy Mts-technik za wprowadzanie klientów w błąd, zaczynając od TUV'u po sprzedaż zawieszenia innej firmy ze swoją nalepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Heh - UOKiK (urząd ochrony klientów i konsumentów) się kłania - toż to jawne oszustwo! Nie wiem, czy Twój pobyt za granicą nie utrudni sprawy, ale skontaktuj sie z jakimś Rzecznikiem Praw Klienta - wyjaśnią Ci wszystko za frajer i pomogą poprowadzić sprawę, a nawet ukarzą firmę za opieszałość w wyjaśnieniu sprawy ;) Firmie która im rodzice rzucili na pożarcie dowalili 5000 zł kary za to, że nie raczyli odpowiadać na pisma, a potem przygotowali formalności pod proces cywilny (to już ostatecznośc, ale pomogą Ci na bank)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile zależy Ci na kasiorze za te amory , ale ja bym napisał do sprzedawcy o zwrot siana bo odstawiają ewidentny wał.

A jak będzie miał jakieś problemy to grzecznie podziękował za współpracę i wtedy ogień do UOKiK .... przy okazji myślę że na forum jest sporo osób które "zainwestowały" w MTS-Technik to wysłalibyśmy maila do wszystkich (hmm dawno nic nie wysyłałem :lol: ) z informacją o sprawie i jeśli ktoś to kupił żeby również dołączył się do akcji z UOKiK :)

Jak UOKiK dostanie kilkanaście takich zgłoszeń to koleś może już się zwijać ze swoim straganem :drunk: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest sporo sprzedajacych MTS'a i kazdy pisze, ze zawias posiada TUV ale papier niejest dalaczany na rynek naszego kraju. Jes to celowe dzialanie ? bo osobiscie niewidze problemu we wlozeniu 1 swistka papieru wiecej do paczaki. Wyglada na to, ze producent wprowadza w blad sprzedajacych. Ciekawe czy w niemcowni daja taki papier ? Patryk a w Norach jest w ogule mozliwosc kupienia MTS'a w sklepie/internecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od dołu, Rush właśnie o to chodzi, że kupiłem droższy zawias wierząc, że dopłacam za jakość, a tu zmyłka. Nem, raczej nie ma opcji tutaj kupić tego szitu, nawet nikt nie byłby zainteresowany skoro nie ma TUV'u, na allegro wypisują że posiada certyfikat, ale jest nie do zdobycia, myslę że nawet w Niemcowni. Mordulec jeśli chodzi o siano to raczej mnie wali, bo 1500zł mnie to wyszło z wysyłką do Norwegii, czyli 3 dniówki, ale demontaż i montaż to pół dnia roboty i mnóstwo nerwów, do tego kłopot z tym przeglądem. Mam taki pomysł, że najpierw napisze do nich i zapytam czy MTS jest lepszym zawiasem od Ta-technix'a, jesli odpiszą że tak, warto dopłacić itd. to wyśle im te zdjęcia co wyżej wkleiłem i poproszę o wyjasnienie sprawy, następnie poinformuję allegro o wałku jakiego się dopuścili. Czechu właśnie dlatego jest temat, żeby inni zastanowili sie zanim kupią MTS, bo Ta-Technix'a moga kupić o parę stowek taniej, więc po co przepłacać. Nobody, jak mam sie ścierać z tymi złodziejami o te 1500zł to wolę kupić supersport'a za 2500 plus przesyłka, a będąc tutaj raczej ciężko byłoby stawiać się na jakies sprawy czy coś w tym stylu. Piter, nie wiem czy nie czytałeś o czym jest temat, czy co, ale nikt tutaj nie dyskutuje o jakości wybranych przez Ciebie zawiasów tylko rozmawiamy o oszustwie jakiego dopuściła sie "firma" Mts-technik. Tańszy gwint sprzedali parę stów drożej naklejając swoją nalepkę na logo Ta-technix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o fakt czy Ci 1500zl lata kolo dupy czy nie, chodzi o sam fakt, ze oszustom nie mozna dawac zarabiac. Jakby mieli czyste intencje to by Ci ten papier zalatwili, jesli sa oficjalnym przedstawicielem tej firmy. A jak kupujesz przedmiot, ktory w cenie ma zawarte to, to to i to, to placisz za wszystko, to jest tak, jakbys kupowal auto, ale koles stwierdzil ze Ci drzwi nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - z rzecznikiem jest tak, że on wszystko załatwia za Ciebie. A do procesu z powództwa cywilnego dochodzi tylko wtedy, gdy nieuczciwa firma twardo twierdzi, że są czyści i rzecznik Ci pomoże taki proces wytoczyć i będzie w nim uczestniczył za Ciebie. Tak było przypadku rodziców (ani razu nie byli w sądzie) i prawdopodobnie będzie też i w moim, bo sam nadziałem się na lewusa i straciłem blisko 1000 euro.

Oczywiście mówimy tu o przypadku, gdy będziesz chciał odzyskać stracone siano.

W każdym razie dobrze, że o tym piszesz, bo sam zastanawiałem się nad tym zawiasem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akcje jak z TV :/

TURBO KAMERA w TVN, wysyłaj i opisz problem, bankowo się odezwą, nagłośnią i pomogą w toku sprawy

pozdro

ps. wkleje temat na syndykat - tam sporo osób lata na gwintach i nie raz były dysuksje w "stylu co lepsze"

---

link do tematu na bmw-syndykat.pl:

http://www.bmw-syndykat.pl/viewtopic.php?p=248341#248341

Edytowane przez tazunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezier akurat wysyła taki papierek,nie przyglądałem się dokładnie ,ale jest tam na nim coś o modelu ,obniżeniu i innych pierdółkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyziu własnie mam kolejną ciekawostkę. Sam znalazłem TUV do zawiasu Ta-technix, który mam, ale wpisałem numer seryjny i okazało się, że to zawieszenie jest przeznaczone do serii 5 ale E60!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o siano to raczej mnie wali, bo 1500zł mnie to wyszło z wysyłką do Norwegii, czyli 3 dniówki
jak mam sie ścierać z tymi złodziejami o te 1500zł to wolę kupić supersport'a za 2500 plus przesyłka, a będąc tutaj raczej ciężko byłoby stawiać się na jakies sprawy czy coś w tym stylu

znasz takie stare polskie przysłowie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelo nie wiem o jakie przyslowie chodzi, ale sprawa raczej będzie zalatwiona, pogrzebałem, poszukałem i mam TUV do Ta-technix'a !!! Nie jestem w stanie tego zrozumieć, niby gorsza firma, a ma papier. Na pewno pociągnę ten temat z oszukiwaniem ludzi i sprzedawaniem naklejki za jakieś 200-300zł, ale przegląd raczej zaliczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...