Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mam fabrycznie zamontowany bluetooth w swoim samochodzie. Dokłdnie opcja S644 Instalacja tel. kom. z Bluetooth. Teoretycznie można podłączyć do tego samochodu za pomocą bluetooth'a 4 różne telefony. W stację tą dodatkowo można wpiąć telefon. Powiedzmy niektóre modele Nokii albo SE, to nie jest ważne. Ważne jest to czy można zalogować telefon bez tej słuchawki i jak to zrobić? Uprzedze podpowiedzi że trzeba tak zalogować jak w instrukcji... już to robiłem. Niestety ekran logowania bluetooth się nie pokazuje.

Może ktoś na forum ma taką zabawkę zamontowaną i działającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumacze, otóż mam zestaw S644 taki jak na zdjęciu. W tą wnekę mozna dokupić podstawkę telefonu i telefon, lub zaślepkę (którą właśnie zdobyłem). Jak rozumiem instrukcję, powinno to działać bez telefonu. U mnie nie działa, diody na navigacji nie świecą się ani żadna reakcja ze strony modułu na działania nie następuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem dlaczego tak się dzieje. Jak nic do jakiegoś spotu nie zrobisz, to mogę Ci pożyczyć na czas skomunikowania telefonu moją podstawkę.

A tak apropo nie wiem jak w momencie kodowania, bo później to napewno podstawka nie jest potrzebna. Ja sam mam teraz ją wymontowaną (dałem cup holder :) ) a telefon jak działał tak działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra! Sprawa się trochę wyjaśniła. Bluetooth nie działał z tak prozaicznej przyczyny że aż wstyd się przyznać... bezpiecznik był walnięty :bag: teraz już mogę sparować telefon itd. I tu pojawiają się problemy:

Moja Nokia E72 nie działa tak jak trzeba. Pierwsze połączenie następuje bezproblemowo, ale chwile później rozłącza się i tyle... Gdy połącze ją ponownie, znów po 30 sekundach się wyłącza. I tak w koło do zaj...ania.

Połączałem Navcodera i inne cuda wianki, ale nic z tego nie wyszło. W serwisie powiedziano mi że nie da rady bo telefon jest niekompatybilny z zestawem i że powinienem sprawić sobie starszy telefon. Sprawdziłem... rzeczywiście na starym telefonie jest wszystko jak Bóg przykazał. No ale cholera jasna w XXI wieku żyjemy, nie będę używał komórki z zeszłej epoki.

Dodatkowo dowiedziałem się że można w tym zestawie aktualizować oprogramowanie, co teoretycznie umożliwi połączenie z moim telefonem. Niestety koszt w ASO takiego wgrania to 800zł netto i ostrzegli mnie że podczas tego może się uszkodzić któryś z modułów bo jak robią "update" to całego samochodu nie jednego wybranego. Także takie czynności są na moją odpowiedzialność finansową.

I teraz pierwsze pytanie, czy ktoś zna magika który będzie potrafił wgrać do tego modułu to oprogramowanie (dodam że ten nowy soft posiadam).

Drugie pytanie, czy ktoś z Was posiada Nokię 8800 Carbon Arte? Jeśli nie uda się połączyć mojego telefonu, to chiałbym go zmienić na ten i nie wiem czy będzie działał z samochodem. Będę wdzięczny za ewentualną możliwość przetestowania działania tego telefonu z samochodem (potrzebuje maks 15 minut). Oczywiście na testy pojawię się z odpowiednim załącznikiem :drunk: do rozmowy :)

Edytowane przez 5oul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Dnia 6.12.2011 o 17:16, Jaro napisał:

No to nie wiem dlaczego tak się dzieje. Jak nic do jakiegoś spotu nie zrobisz, to mogę Ci pożyczyć na czas skomunikowania telefonu moją podstawkę.

A tak apropo nie wiem jak w momencie kodowania, bo później to napewno podstawka nie jest potrzebna. Ja sam mam teraz ją wymontowaną (dałem cup holder :) ) a telefon jak działał tak działa...

Sorry za odkop... ale wlasnie u siebie tez mam bluta i korzystam ale wlasnie drazni mnie brak tam cup holdera.... mozna to wypiac normalnie po sparowaniu telefonu ?? ? mam dokladnie to co ponizej.... 

 

i druga sprawa do czego mozna wykorzystac ta druga podstawke na 2 ost zdjeciach ?? Bo dostalem to  z gratamu do telefonu.... 

20180212_191925.jpg

20190224_162521.jpg

20190224_162517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...