Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

1er u nas nie uświadczysz. Ale jesli zakupisz to pewnie zostaniesz od razu moderatorem działu "Seria 1" :) Generalnie diesle BMW na common rail nie palą za dużo. Zakładam, że w mieście nie weźmie więcej niż 8 litrów, w trasie pewnie spadnie do 5 litrów. Ja mam 3.0d i to jeszcze starej generacji a spalanie jest na poziomie beznynowej Corsy 1.4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że w mieście nie weźmie więcej niż 8 litrów, w trasie pewnie spadnie do 5 litrów.

Realnie jak najbardziej można te wartości przyjąć. I nie ma co ulegać krętaczom, którzy piszą w swych ogłoszeniach inaczej.

Forest, podałeś naprawdę realne spalanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że w mieście nie weźmie więcej niż 8 litrów, w trasie pewnie spadnie do 5 litrów. Ja mam 3.0d i to jeszcze starej generacji a spalanie jest na poziomie beznynowej Corsy 1.4 ;)

Moge sie jedynie slinic :drool:... ;) Forest, chcesz powiedziec ze twoje cacko ciagnie okolo 8 w miescie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raporty spalania • Zużycie paliwa • AutoCentrum.pl :-P

Wybierz na dole tylko silnik, ludzie nieraz zmyslaja w komentarzach, ale ogolnie srednia zwykle sie zgadza ;)

chociaz moglbym kwestionowac wiarygodnosci tej strony. Wg niej, moj samochod spala 12,8 benzyny i 14,2 gazu. Jezdzac we Wrocku spala mi okolo 18-20, jak ciotka spokojnie to 16. Zreszta, jeszcze nigdy nie slyszalem zeby 540 spalala 12,8 benzyny, chyba ze 70% jazdy to po autostradach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest, chcesz powiedziec ze twoje cacko ciagnie okolo 8 w miescie?

Reset kompa, bujanie po mieście jakieś 40 minut - średnia 8.5. Pełen bak, reset kompa, 4 osoby na pokładzie (ja, sznurek Brzoza i jeszcze dwa tury jak Edu). Po 100 km jazdy moim tempem (czyli nie jak emeryt) do baku weszło niecałe 7 litrów. Najmniejsze spalanie z Polkowic do Oławy, nie przekraczając 100 km/h, nie kręcąc powyżej 3000 obr./min, starając się jechać płynnie - 4.2 litra. Kuzyn nie chciał mi wierzyć, rano reset kompa, 12 km do pracy spokojnie i płynnie do 90 km/h - 3.9 na kompie. Dodam tylko, że wszystko już po zmianach mapy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja tam nie wiem BMW ok ale 1 nie dość że przedni napęd to jeszcze dizel.

znaczek się zgadza ale jak cię stać na coś takiego to przemyśl sprawę po 1 auto nie znane , nie sprawdzone na polskich drogach .

Także co powiem auto nie tanie same młode roczniki za te pieniądze można kupić dużo lepiej wyposażoną wersję w większy komforcie.

Rozumił bym jedno gdyby to było auto dla kobiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset kompa, bujanie po mieście jakieś 40 minut - średnia 8.5. Pełen bak, reset kompa, 4 osoby na pokładzie (ja, sznurek Brzoza i jeszcze dwa tury jak Edu). Po 100 km jazdy moim tempem (czyli nie jak emeryt) do baku weszło niecałe 7 litrów. Najmniejsze spalanie z Polkowic do Oławy, nie przekraczając 100 km/h, nie kręcąc powyżej 3000 obr./min, starając się jechać płynnie - 4.2 litra. Kuzyn nie chciał mi wierzyć, rano reset kompa, 12 km do pracy spokojnie i płynnie do 90 km/h - 3.9 na kompie. Dodam tylko, że wszystko już po zmianach mapy silnika.

No to ide sie naj.eb.ac, bo wydawalo mi sie ze takie rzeczys ie dzieja tylko w filmach Kinga. Ja pitole, ja przy jezdzie jak emeryt 16. Jak jezdze normalnie to 18 w miescie i nie ma bata zeby mniej.. Kuzwa, czasami sie teskni za spalaniem typu ponizej 10. Pamietam jak 325 TDS, po mapach (180KM, 380Nm - to pikus w porownaniu do twojego harpagana ale jak na 325TDSa zbieral sie naprawde przyzwoicie), nigdy, ale to nigdy nawet przy mocniejszej jezdzie tylko i wylacznie we wrocku nie przekroczyl mi 10. Standardowo bylo w okolicach 9 litrow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

sorki sugerowałem się artykułem z autocentrum albo onecie jak go znajde to wyślę linka.( nie muszę dirty go wstawił)

Dla mnie BMW serii 3 nie ma tego co powinno mieć prawdziwe BMW czyli komfort.

a 1 to w ogóle porażka sorki za mój błąd.

Ciekawe czy maybach zrobi klase compakt to pokazuje jak marka zniża pułap.

Edytowane przez e34t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaz moglbym kwestionowac wiarygodnosci tej strony. Wg niej, moj samochod spala 12,8 benzyny i 14,2 gazu. Jezdzac we Wrocku spala mi okolo 18-20, jak ciotka spokojnie to 16. Zreszta, jeszcze nigdy nie slyszalem zeby 540 spalala 12,8 benzyny, chyba ze 70% jazdy to po autostradach..

Wpisales tam swoj wynik? Bo ja wlasnie wklepuje ;)

P.S. Zreszta patrzyles na zly silnik, nasz to Raporty spalania • Zużycie paliwa • AutoCentrum.pl

Ten 284 konie to jakis zart - dane techniczne i to co tam ludzie wypisuja ;). My mamy 286 koni, 290 tez nie ma w tym aucie, ale tamte wyniki wlasnie sie zgadzaja z moim spalaniem w 100%.

Edytowane przez ChriS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisales tam swoj wynik? Bo ja wlasnie wklepuje ;)

P.S. Zreszta patrzyles na zly silnik, nasz to Raporty spalania • Zużycie paliwa • AutoCentrum.pl

Ten 284 konie to jakis zart - dane techniczne i to co tam ludzie wypisuja ;). My mamy 286 koni, 290 tez nie ma w tym aucie, ale tamte wyniki wlasnie sie zgadzaja z moim spalaniem w 100%.

Nie no, wlasnie patrzylem sie na ten ktory podales u gory. Wyniki z palca wziete. Kopiuje spalanie moejej wg nich:

12,8 14,2

Przeciez to nierealne, chyba ze z gorki na piatce non stop.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ja nie zuawazylem, ze Ty masz E34 :) No pewnie to przez to, ze bardzo malo osob ma takie klasyki i ktos pozmyslal jak uslyszal od kolegi moze ;) dopisz sie tam i uswiadom ludzi hehe

Edytowane przez ChriS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...