Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ale by nie bylo zawsze bedzie za malo

pewnie ze chcialbym zarabiac wiecej, przeszkadza mi ze jezdze po dziurach i przeraza mnie cena paliwa, ale ***** nie slecze na forum bmw i nie wypisuje **** wie czego jak mi zle w tym kraju, zobacz jakimi autami Tu jezdzimy (no moze nie Ty), nie pojawai sie wiecej e34, tylko e39 - e46, wiec dalczego głównym problemem na forum jest kurva kasa - nie stać mnie na nic?? pokaz mi gdzie napisalem ze zarobki sa ok? wiekszosc pracuje u prywaciazy, jak chce sie zarobic wiecej to sie idzie do tego kto da wiecej,

po drugie primo to ze mieszkam z tesciami to moja sprawa, ja nie stawiam sobie warunkow ze musze miec chate 150m2, 2 samochody, 100.000 EUR odlozone, wtedy bede mogl powiedziec - zyje mi sie dobrze, bo za 2 lata problem wroci 'nie stać mnie na 3 auto i domek w hiszpanii",

POLAKOWI wiecznie bedzie malo nie wazne ile by miał, a najlepiej to siedziec i narzekac zamiast cos zrobić (szkolic sie . kształcic, zbobywac doswiadczenie )!

ja widze ze chcecie miec druga grecje, podatki jak najnizsze, wysoki socjal, nietykalnosc na stanowsiku ... tylko kto za to ma placic jak nie my ? niemc przyjdzie i tez wylozy kase ?

Edytowane przez Kosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście z unii to jeden z najgorszych pomysłów, jakie można było mieć.

Tak jak Kosa pisze większość, inwestycji w Polsce jest finansowana ze środków unijnych i daleko jest Polsce do tego, żeby do budżetu europejskiego coś dokładać. Tutaj jedynie potrzebna są negocjacje i twarde stanowisko i zawsze można być do przodu.

Co do tabletów i oszczędzania na papierze, to ok, ja jestem na tak. Pomysł dobry, tylko niech oni sobie sami je kupią za swoje pensje, dlaczego my mamy za nie płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa masz rację, bo nigdy 100% ludzi nie będzie zadowolona, ale wiesz jaki komfort psychiczny mieliby Ci którzy muszą za 1200zł utrzymać rodzinę, gdyby zarabiali 2000zł? Nagle mogliby kupić dziecku porządne buty, żeby inne dzieciaki się w szkole nie nabijały że chodzi w starych zużytych, raz w roku wyjechaliby na jakieś wakacje, itd. To są takie przyziemne sprawy, których nie zrozumieją Ci którzy zawsze mieli dużo i nigdy im nie brakowało. Ale to chyba trzeba przeżyć, żeby zrozumieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widze ze chcecie miec druga grecje, podatki jak najnizsze, wysoki socjal, nietykalnosc na stanowsiku ... tylko kto za to ma placic jak nie my ? niemc przyjdzie i tez wylozy kase ?

Słuszna uwaga, pracujmy do 40, zarabiajmy po 10k euro, darmowa opieka zdrowotna, i cuda, wianki, tylko też się pytam z czego mielibyśmy to mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do cen, oczywiscie podatki, Pb w gore to wszystko drozeje, ale ile tez jest po strone Prywaciarzy ? jeden da sobie max marże, to drugi nie odposci, powstaje zmowa cenowa, lub ilu jest kanciarzy przyklad ostatnia afera z sola, kogos gowno obchodzi ze substancje dodawane do zywnosci moga zawierac dioksyny, grunt zeby zarobic....

glownie chodzi mi o to zeby naprawiac kraj zaczac OD NAS SAMYCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Słuszna uwaga, pracujmy do 40, zarabiajmy po 10k euro, darmowa opieka zdrowotna, i cuda, wianki, tylko też się pytam z czego mielibyśmy to mieć?

Słuchajcie lecicie ze skrajności w skrajność .... i wywiązuje się niepotrzebna pyskówka a przecież każdemu chodzi o to żeby było lepiej.

-darmowa opieka to sory ale fikcja kompletna w naszym kraju i tak ludzie którym zależy na zdrowiu leczą się prywatnie.

-praca również moim zdaniem powinna być liczona inaczej niż tylko wiek emerytalny ..... czyli np. przepracowane 40-45 lat pracy czyli relatywnie około 60-65 roku życia idziesz na emeryturę ...... na zdrowy rozum skoro co miesiąc przez 40 lat wpłacam 1tyś złotych na emeryturę to zakładając że później będę od 65 roku do powiedzmy 85 roku odbierał ten 1tyś złotych to i tak połowa moich pieniędzy zostanie w systemie ... chyba że coś źle liczę , ale na zdrowy rozum jedna osoba wypracowuje emeryturę dla dwóch osób.

co do cen, oczywiscie podatki, Pb w gore to wszystko drozeje, ale ile tez jest po strone Prywaciarzy ? jeden da sobie max marże, to drugi nie odposci, powstaje zmowa cenowa, lub ilu jest kanciarzy przyklad ostatnia afera z sola, kogos gowno obchodzi ze substancje dodawane do zywnosci moga zawierac dioksyny, grunt zeby zarobic....

glownie chodzi mi o to zeby naprawiac kraj zaczac OD NAS SAMYCH

O marżach trudno dyskutować ale o podatkach chyba wypada , skoro na zachodzie mamy mniejsze obciążenia fiskalne .... dla przykładu głupi VAT czemu u nas jest 23% a u niemców max to 19% ?? podobnie z ubezpieczeniami i innymi podatkami .... zarabiamy tyle co na wschodzie a ceny mamy zachodnie.

Po drugie rozmnożyła nam się armia urzędników których trzeba utrzymać z ostatnich szacunków wynika że około 2 milionów osób to budżetówka .... która nie wypracowuje żadnego zysku tylko są dla wszystkich kosztem .... i jeśli mamy 8 milionów osób aktywnych zawodowo a 2 miliony to darmozjady to sory ale system nie może działać dobrze.

Więc nie ma co się unosić tylko trzeba upraszczać przepisy i regulacje po to żeby nie było nam potrzeba tylu urzędasów.

Podobnie jak z nauczycielami .... kolejny absurd , likwidując szkołę , gmina nie może zwolnić niepotrzebnego pracownika .... i brniemy dalej w takie absurdy a wszystko kosztuje .... właśnie prywaciarzy jak to Kosa nazwałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalego mowie, nie ma co pisac "dlaczego tak malo zarabiam" tylko co zrobic zeby zarabiac wiecej ?

Motto zycia, i taka jest w sumie prawda. Skoncentrowac sie nie na tym ile kto ma, ale co zrobic zeby samemu miec wiecej. Jak to sie mowi: wszedzie kasa lezy na ziemi, trzeba tylko znalezc sposob zeby umiec ja podniezc...

Ostatnio zauwazylem, ze laze w****iony jak za dlugo naslucham sie wiadomosci albo naczytam sie za duzo o tym co sie u nas dzieje. Ogolnie to jest jeden wielki szit. Za 4 laty biore zone, dziecko i lecimy do Australii pomieszkac tam przez jakies pol roku/rok. Dziecko do szkoly zeby poznalo zupelnie inny swiat i szybciutko zlapalo jezyka. Ogolnie zaczynam miec caly ten rzad gleboko w dupie. Chyba o to im chodzilo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odpowiedzi na pytanie z tematu,

W różnych państwach, różne są możliwości. Na przykładzie naszego kraju - Polski:

a) uchwała Sejmu RP, który wyraża wotum nieufności wobec rządu (zwykła większość [232 posłów]), po której ów rząd powinien podać się do dymisji;

b) rząd odwołuje Prezydent RP;

c) następuje zakończenie kadencji parlamentu, bądź jej wcześniejsze skrócenie.

Następstwami mogą być:

1) powierzenie misji tworzenia rządu przez prezydenta komuś innemu (odnosi się do pkt. A i B);2) wybory parlamentarne, po których prezydent wyznacza osobę kompetentną do misji tworzenia rządu (odnosi się do pkt. C)

my wiec my NIC, mozemy tylko ZMUSIC rządzących, tak jak pisaliscie wczesniej, strajki, protesty .... gdyby zebrac ludzi tak jak to mialo miejsco w akcji z "stop rosnącym canom paliw" to moze byc cos wypalilo,

czasami sam zaluje ze nie wyjechalem z pierwsza fala rozwozic kanapki po londynie... ale tak jak pisalem wczesniej ja nie mam co narzekac,pocieszam sie tak bo wiem ze inni maja gorzej

Edytowane przez Kosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
dalego mowie, nie ma co pisac "dlaczego tak malo zarabiam" tylko co zrobic zeby zarabiac wiecej ?

Kosa z tego co piszesz , wynika że jesteś w 100% zadowolony z życia , Twoja pensja Ci odpowiada i generalnie wszystko jest w naszym kraju jest OK :)

To jeśli jest OK i nie dostrzegasz problemów które dotyczą życia innych ludzi którzy są słabiej wykształceni , mniej zarabiają , mieszkają dalej od dużych aglomeracji i nie mogą zostać przedstawicielami handlowymi i zarabiać 15tyś tylko pracują z różnych względów za 1,5tyś to za bardzo nie wiem o co Ci chodzi i do czego zmierzasz w swoich wypowiedziach ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
my wiec my NIC, mozemy tylko ZMUSIC rządzących, tak jak pisaliscie wczesniej, strajki, protesty .... gdyby zebrac ludzi tak jak to mialo miejsco w akcji z "stop rosnącym canom paliw" to moze byc cos wypalilo,

No to jedyna droga którą możemy mieć jakikolwiek wpływ na to co się dzieje .... protesty w sprawie ACTA pokazały że rura im mięknie jak ludzie wychodzą na ulice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal jestem chętny do prostestowania w drugim tygodniu kwietnia.

Kosa nie twierdzę że żyjesz w rodzinie Carringtonów czy jakoś tam, ale wydaje mi się, że nie masz źle w życiu ;)

Woz'u ja od paru tygodni próbuję zrobić listę powodów ZA dlaczego wrócić do Polski i na dzień dzisiejszy mam tak:

-KFC ( tutaj nie ma, ale w sumie można do Szwecji pojechać)

-spotkania z maxbimmerowiczami (bo ostatnio nawet raz w roku jest ciężko),

-rodzina ( chyba lepiej ją ściągnąć tutaj),

-tańsze samochody ( u Niemców są sporo tańsze niż w Polsce, więc lepiej przeprowadzić sie do Niemiec),

-mamy dom na Mazurach (i tak nie chcemy tam mieszkać, więc do sprzedania),

cholera nie ma nic co naprawdę mogłoby mnie przekonać, za to w drugą stronę jest tego kilkanaście punktów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy wy pamietacie ale ja juz dawno mówiłem o wojence i to sie coraz szybciej zbliza bo jak cos mocno nie ******lnie to sie sami pozabijamy bo jakos nie widze zycia wiekszosci ludzi za 1500 :bag: bo nie wszyscy zarabiaja jakies kokosy i nie kazdy mieszka w duzych miastach dzie pesja jest jakas wieksza choc wieksze sa i koszty przezycia

coraz bardziej zastanawiam sie nad nauka niemieckiego i ******alaniu stad jak najszybciej bo te ***e wysprzedaja wszysto i predzej czy pozniej wszystko ******lnie

a tu chodzi tylko o to zeby wybrac mniejsze zło i w wieku 60+ lat miec za co zyc jak czlowiek a nie jak wrak za 790 zl po waloryzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzisiaj sobie myślałem jeszcze o tym, jak Kosa mówi że nie ma opcji żeby ludzie więcej zarabiali, bo prywaciarze nie dadzą więcej. Wystarczy ująć to w przepisach jakiegoś tam kodeksu pracy i tyle. My tutaj pracujemy w prywatnej firmie przecież i co roku jest podwyżka, bo taka jest odgórna decyzja, przychodzi papier na początku maja, gdzieś tam "z góry" (rząd czy król ktoś to ustanawia) że w tym roku płaca minimalna w takich i takich zawodach wynosi tyle i tyle. Pracodawca musi ten papier przedstawić ludziom, musi im dać co najmniej te minimum ustanowione, oczywiście może więcej, jeśli tego nie zrobi to zgłaszamy to do związków zawodowych i gość ma pozamiatane. Dlatego uważam, że wystarczy wprowadzić parę zmian w kodeksie pracy, w jakichs tam ustawach i możemy zarabiać lepiej w PL. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokeymiras uwierz mi że życie w duzym mieście wcale nie jest droższe niż życie na prowincji. W mieście wiecej zarobisz i więcej wydasz- na prowincji mniej zarobisz i mniej wydajesz. Tak ze swojego punktu widzenia to powiedziałbym że jest to dość proporcjonalnie rozłożone, czyli ogól spoeczeństwa i tak i tak jest daleko w <pupie>

E34 Patryk zwiazki zawodowe- może i tak, ale nie w tym kraju. Wiesz po co są w Polsce związki? Po to żeby bawić się w politykę zamiast uczciwie pracować. Tak się śmiesznie składa, że miałem wątpliwej jakości przyjemność ze związkami zawodowymi w pewnej instytucji. Drugie dnia pracy przyleciał jakiś palant z jakimis papierami żeby podpisywac żeby zapisywac itd itd narobił szumu w koło siebie, oczywiście były górnolotne hasełka itd. Ja więc wziąłem to wszystko odozyłem na pólkę podziękowałem i poszedłem się poradzić mądrzejszych i starszych stażem. I powiedział mi jeden człowiek tak: "Słuchaj 26 lat pracuje do emerytury tu dobije, ty młody jesteś to się zastanów dobrze co chcesz w życiu robić czy pracowac czy politykować. Wiesz tutaj polityków nie potrzebują tu ludzi do pracy trzeba. Ja 20 parę lat pracuję i w żadne związki się nigdy nie wbiłem, no raz w małżeński ale to inna historia. Zastanów się co chesz tu robić- ja odradzam."

No i jakiś czas pózniej musiałem opuścić wraz z 7 innymi osobami dotychczasowe miejsce pracy. I co? A no to, że te 7 osób było zapisanych juz w pierwzym tygodniu do związków. A pan który latał i zapisywał nawet nie przyszedł na oficjalne pożegnanie. I co? Fajne związki zawodowe? Dla tych którzy tam wysoko przy korycie siedzą zapewne bardzo fajne-bo gdzie by mogli pie..lić od rzeczy, opierdalać się na ciepłych państwowych posadkach i jeszcze niemałą kasę czesać...

W mojej obecnej robocie byli tacy co coś przebąkneli o "NZZ". I było jak w piosence Sienkiewicza o wdzięcznym tytule "Wszystko ...uj": "...noga, du...a, brama..." ze trzech wyleciało z dość wysokich stołków nawet i już spokojnie można pracować dalej, bez jakiejś pokręconej agitacji, propagandy i politykierowania.

Edytowane przez _Wujek samo Zło_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Patryk przyjedz otworz firme i niech Ci ktos narzuci ile masz dac pracownikowi zobaczymy ile ta firemka

pociagnie....

ale czytałeś o czym pisałem? Jeśli KAŻDY będzie miał takie minimum ustalone to oczywiste, że każdy taką kasę dostanie. Prawda jest taka, że usługi muszą podrożeć wtedy, ale każdego będzie i tak stać na zapłacenie więcej. W tej chwili mamy część cen na poziomie europa, skandynawia, a zarabiamy jak na wschodzie (rosja, ukraina, chiny), niech ceny będą europejskie i zarobki europejskie. Uważasz że Niemcom jest ciężko bo musza parę złotych więcej wydawać miesięcznie na życie niż my? Zarabiają jakieś 4 razy więcej niż Polacy, więc mogą sobie pozwolić na płacenie nieco więcej niż my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
ale czytałeś o czym pisałem? Jeśli KAŻDY będzie miał takie minimum ustalone to oczywiste, że każdy taką kasę dostanie. Prawda jest taka, że usługi muszą podrożeć wtedy, ale każdego będzie i tak stać na zapłacenie więcej. W tej chwili mamy część cen na poziomie europa, skandynawia, a zarabiamy jak na wschodzie (rosja, ukraina, chiny), niech ceny będą europejskie i zarobki europejskie. Uważasz że Niemcom jest ciężko bo musza parę złotych więcej wydawać miesięcznie na życie niż my? Zarabiają jakieś 4 razy więcej niż Polacy, więc mogą sobie pozwolić na płacenie nieco więcej niż my.

Ok Patryk to ile proponujesz ?? jaka ma być ta płaca minimalna ?? bo chyba to jest najistotniejsze o jakiej kwocie rozmawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...