Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Same pesymistyczne tematy, więc pozbierajmy to co jest fajnego w naszym kraju :)

Zacznę od kuchni, mamy naprawdę dobre jedzenie, co potwierdzają ludzie z całego świata.

Klimat :) zimy dość łagodne, lata niezbyt upalne, ogólnie super.

Polki, najładniejsze kobiety na świecie ( nieprawda?)

Tanie kursy na prawo jazdy. ( Dla porównania kat.B w Norwegii ok.10tyś.zł, kat.C ok.30tyś.zł)

Piszcie, musimy znaleźć też jakies plusy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspaniałe góry.

Ceny BMW w porównaniu do Norwegii śmieszne :)

jakość dróg uniemożliwia wydawnie niebotycznych sum na gwint i wieeelkie felgi ;)

Mamy pracoholizm we krwi.Cenioną w UE kadrę specjalistyczną.Kilka pieknych miast.

Nasz język jest jednym z najtrudniejszych a my go umiemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, trzeba przyznac. U nas tez jest wiele plusow. Tutaj naprawde jest potencjal, byleby troche czasu minelo i odpowiedni ludzie siedli na odpowiednich stanowiskach. Polska ma przepiekne gory. Tak jak Patryk napisal, pogoda jest optymalna, w lecie masz w okolicach 30 (3 lata temu w Australii bylo rekordowo, 46,5 w cieniu. Nie do zniesienia. Fakt, ze na polnocy Australii pogoda nie hest taka ekstremalna, ale ta nasza nie jest naprawde dobra). Nie jest nudno - w zimie narty/decha, lato cabrio i slonce :) jestesmy w centrum europy. Wsiadasz w samochod i jedziesz na polnoc - prom i szwecja. Na poludnie - doslownie wszystko :) Chorwacja, Wlochy - wszystko w zasiuegu reki :) No tak, i te kobiety. Nie ma piekniejszych niz u nas, naprawde bmw_beer

A co Patryk, szukasz argumentow zeby wrocic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polki, najładniejsze kobiety na świecie ( nieprawda?)
pierwszy to napisałem :)

Woz'u nie możemy tylko narzekać, trzeba znaleźć też jakieś plusy, a my kiedyś wrócimy, ale nie wiem kiedy, bo lista tych ZA jest narazie krótka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Polkami to zdecydowanie :D , ogolnie nasz kraj poza polityka jest bardzo ladny i ciekawy. Mamy bogata historie, ktora wprawdzie sie nigdy glebiej nie interesowalem, ale jest to bardzo dobre dla turystyki. Poza tym takie perelki jak Krakow, dla mnie piekne miasto i naprawde jedno z ladniejszych w Europie. Mi sie tam ogolnie podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jest ładna,ciekawa,dość czysta,posiada wiele ciekawych miejsc,zabytków,piękne góry,mazury,tylko to co tu nie pasuje to podatki na paliwa za wysokie i ten rząd,który chce nas oskubać z ostatniego grosza.Potem każą nam pracować praktycznie do śmierci...Ilu to wytrzyma?obstawiam że nie wielu z Nas uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Polsce podoba się to że mamy wszystko - góry, morze, jeziora, piękne miasta, urokliwe wioski (szkoda, że dojazd jest taki utrudniony) i to, że powoli, ale idzie wszystko do przodu. Więcej optymizmu i uśmiechu i wogóle byłaby bajka :)

I tutaj sie zgodze. Z rozpedu, fotka z naszych kochanych gor, miejscowosc Gieraltow, obok Bielic, okolice Stronia Slaskiego. Z takim widokiem kawa rano smakuje naprawde dobrze. Wiec widokowki u nas w kraju mamy naprawde calkiem calkiem... ;)

Photo1598.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Polsce podoba się to że mamy wszystko - góry, morze, jeziora, piękne miasta, urokliwe wioski (szkoda, że dojazd jest taki utrudniony) i to, że powoli, ale idzie wszystko do przodu. Więcej optymizmu i uśmiechu i wogóle byłaby bajka :)

x2 to fakt, mamy i góry i morze i klimat pozwalający cieszyć się z jednego i drugiego, czego chcieć więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmco jest fajne ?

a no to że nie jesteśmy tak bardzo obwarowani przepisami jak np Niemiaszki i tak obserwowani jak np Anglicy. Istnieją jeszcze prawdziwe oazy spokoju. Są wspaniałe miejsca w których czas zatrzymał się jakies 60-50 lat temu. Mam wspaniałą historię której niektóre kraje nam zazdroszczą. Mamy jako naród różne wesołe tendencje i do wypitki i do wybitki. Mamy anarchistyczne ciągotki...Mamy ładne ratusze, za***iaszcze góry i fajne ciężki budownictwo forteczne:4:

Fajne niezdrowe żarcie, ale jakie smaczne. Kobity też są fajne- trochę głupiego feminizmu się im do głów wdarło ale co tam. Ostatnie miejsce gdzie można znależć sobie dobry "materiał" na matke żonę czy kochankę.

Jest jak jest. Jak to mówi stare wojskowe powiedzonko "h...jowo ale jednakowo". Osobiście czuje się Polakiem. Jestem dumny z naszej trudnej i pokręconej histori gdzie nie zawsze było wiadomo kto jest kto i do kogo trzeba strzelać a do kogo nie. Sytuacja w kraju jest truda i nie ma co tego ukrywać, ale mam reakcje somatyczne w związku z np długotrwałym pobytem za granicą w NIemczech:-P (gorączka, problemy żołądkowe itd) Po przekroczeniu granicy polskiej wszystko mija w ciągu dwóch godzin....:lol:

Polska kraj piekna kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ulal pasuje tutaj piosenka T.Love - Jest Super

[video=youtube;kfH1hxvAN30]

a tak na serio to mi sie u nas podoba, moze jestem zboczony albo sie przyzwyczailem... i nie moglbym mieszkac w innym kraju, choc myslalem o tym

jestem patryjota na calego i wie to kazdy tubylec i obcokrajowiec jakiego znam, dlatego nie moge patrzyc jak rzad robi z tego kraju "Sprzedajna Szmate" <bmw_4>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez takim jakims patriota i to na dodatek nawet mozna powiedziec, ze lokalnym jestem. Ten Ostrow sie robi dziadkowy, ale lubie to miasto i jego klimat, Wroclawianie sie moga smiac, ale adaptacja w tak duzym miescie jak Wroclaw bylaby dla mnie strasznie trudna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie tą reklamę "Piękny Wschód" ?

Kiedyś na zlot przyjadę w koszulce "dobre bo ze wschodu". Cała ściana wschodnia od Białegostoku do Przemyśla a pózniej na południowy zachód do przynajmniej Sanoka jest przepiękna i chociazby za to lubie ten nasz grajdołek...

A Zamooooość łoj Pany tosz to tego nie da się opisać to trza zobaczyć. I w sumie ciągle serce mnie boli że musiałem wyjechac na drugi koniec Polski (ten brzydszy) za chlebem. O wyjazdach za granicę na dłużej niz tydzień z zamiarem pozostania nie myślę nawet bo jak pisałem wcześniej "nudności i wymioty".

Jest jak jest nie ma kokosów a dni ciepłych w roku jest cos koło 70- czyli mało. Nawet jak na sezon motocyklowy. Jednakowoż pradziadek mając 18 lat poszedł się bić za ten dziwny kawałek ziemi i chyba we mnie gdzies siedzą te słowa pradziadka: Tu się urodziłem, tu żyję, z tej ziemi chelb jem i tu mi umierać przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeździłem po europie zachodniej, mieszkałem za granicą- D 2lata i IRL 3lata i miałem jechać do S w listopadzie, ale sytuacja życiowa się zmieniła i zostałem w PL.

Ja tu jakoś przyszłości nie widzę, i mam nadal w planach wyjazd do D na stałe.

Wrocław jest nawet łądnym miasteczkiem tylko te korki, kratery uliczne i walka o przetrwanie mnie męczy strasznie.

Czasem myśłę na co idzie ten nasz podatek drogowy...

Kiedyś czytałem ze jak jest kasa na coś to najpierw góra (prezesi, dyrektorzy wysokośc wypłąt ustalają), biura z marmurami budują, super komputery i furmanki drogie, a co zostanie to na cel na jaki była kasa- takie żeczy tylko w PL :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...