Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Mój rocznik to 97 i też wszystkie pixelki świecą u kolegi w 99 rok nie świeci już parę w liczniku i jedna strona przy radiu od strony kierownicy może coś w tym jest,że nowe robią tandetnie...

Ja również mam rok 97 i brak tylko kilku pixeli na temperaturze i komputerze przy zegarach. Wygląda o tak:

8ageruvu.jpg

A tak duży MID :

aqagyzep.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam rok 97 i brak tylko kilku pixeli na temperaturze i komputerze przy zegarach. Wygląda o tak:

Są w całkiem niezłym stanie, większość liczników które do mnie trafia (tak jak piątkowy przypadek) to tragedia. Jedyne co można zobaczyć to kilka linii i nic więcej. Z takim jak Twój można jeździć i jak się ta wada pogłębi wtedy naprawić. Dziś spróbuję zrobić jakieś fotki przed i po naprawie. Zobaczycie co czasem do mnie trafia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie edytować posta aby zainteresowanym wyświetliła się aktualizacja:

Kolejny licznik udało się uzdrowić choć ktoś już próbował uskuteczniać "naprawę" oczywiście z marnym skutkiem.

Było:

d3744e93c716.jpg

5526bf4e337a.jpg

Jest:

6214e6cd3f07.jpg

I próba nieudolnej naprawy, która spowodowała tylko dodatkową pracę:

Czarna izolacja naklejona na taśmę.

cde5fbb4513f.jpg

Poprzypalane ścieżki:

0f4dee00429d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w całkiem niezłym stanie, większość liczników które do mnie trafia (tak jak piątkowy przypadek) to tragedia. Jedyne co można zobaczyć to kilka linii i nic więcej. Z takim jak Twój można jeździć i jak się ta wada pogłębi wtedy naprawić. Dziś spróbuję zrobić jakieś fotki przed i po naprawie. Zobaczycie co czasem do mnie trafia :)

A tak wyglądał 30.11.2013. Wszystko było całkowicie czytelnie, dopiero po zimie padło parę pixeli

meja4eze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert zrobiłem Ci fejm na pol dolnośląskiego

Zgadza się i dlatego teraz na AUX poczekasz do Grudnia... 2015 roku. Działa to w dwie strony, żeby była jasność :)

Dziś mój licznik wpadł w ręce 5oul-a. Jak go tylko zobaczył, powiedział że będzie miał z nim niezłą przeprawę.

Mam nadzieję że go uzdrowi.

Od czego zacząć? Chyba od złych wiadomości, bo niestety tylko takie mam.

Ktoś definitywnie próbował naprawić te nieszczęsne zegary i wiem na pewno, że to musiał być kowal.

- Obudowa zegarów nie od kompletu,

- Dodatkowo obudowa uszkodzona przy demontażu

- Wskazówki zegarów zamontowane były za pomocą oleju lub smaru

- Silniki zegarów były "reanimowane"

- Silnik ekonomizera (akurat ten nie da się reanimować) rozpadł mi się w rękach

- Popękana obudowa wyświetlacza ( fart że zegary są poliftowe, ma to znaczenie ale nie będę tego tłumaczył)

- Ponoć złe wskazania temp cieczy.

Jednym słowem dramat... O dziwo taśma nie przegrzana, nie była też nakłuwana. Nie wiem po co ktoś zadał sobie tyle trudu i nie wymienił tej cholernej taśmy. Tak czy inaczej, zegary zostały złożone. Nie mam jak ich sprawdzić, ale mam nadzieję że jutro Zgibniew wklei foto jak było przed i po. Ja fotek nie robiłem, bo byłem zajęty przeklinaniem mecho-optyka-kowala, który poprzednio wsadził łapy w te zegary.

Edytowane przez 5oul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie byłoby tak lepiej, ale i tak finalnie trzeba będzie wymienić taśmę. Zgibniew wspominał coś że gdy kupił auto było w ok i w miarę upływu czasu pogarszało się. Ciekaw jestem jaki będzie efekt finalny.

Aha, zapomniałem dodać... Tablica zegarów była skręcona na 2 zamiast 8 śrub. Komuś się nie chciało wkręcać pozostałych.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam zdjęcia przed, ale wierzcie mi wyświetlało się tylko kilka pikseli. Za to mam zdjęcie po i jestem bardzo zadowolony z efektu:

[ATTACH=CONFIG]30843[/ATTACH]

5oul wielkie piwo dla Ciebie szczególnie za ten ekonomizer. Z wrażenia wysłałem Ci aż zaproszenie do grona znajomych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5oul wielkie piwo dla Ciebie szczególnie za ten ekonomizer. Z wrażenia wysłałem Ci aż zaproszenie do grona znajomych.

Heh, nie ma sprawy. Wymień sobie tylko żarówkę pod przebiegiem i będzie wzór cnót. Szczerze mówiąc to nigdy nie wiem jak naprawa wyświetlacza po nieudolnej naprawie może się skończyć. Tutaj wyszło bardzo ładnie. Mam nadzieję że już nie będziesz miał z tym problemów.

Aha, wrzuć test 02 i zobacz jak świecą wszystkie piksele.

Prawy knob w zegarach przytrzymaj przez 10 sek -> wyświetli się TEST 01 -> wciśnij jeszcze raz, zmieni się na TEST 02 -> i teraz lewy knob. Powinien się wykonać test zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię wrzucę, ale to musi nabrać mocy urzędowej, więc najszybciej w łikent. W końcu będę mógł pobawić się ukrytymi funkcjami tylko instrukcję muszę znaleźć, ale nie śpieszy mi się. ;)

BTW Kamcio ja zrobiłem Ci fejm w pracy i już kilka osób Cię odwiedziło :4:. Jeszcze jeden podjedzie do Ciebie we Wrocku.

Edytowane przez Zgibniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejne licznik trafił na warsztat. Tym razem "dziewica". Nigdy nikt nie otwierał licznika. Dobrze to wróżyło i dobrze się skończyło. Czas operacyjny 1h20min.

Przed:

dc5fc2415a4e.jpg

f7ebea74fb51.jpg

I po wymianie:

dc59cccff8c1.jpg

7638ba61e707.jpg

dd1c353c422a.jpg

Pozostało tylko pojeździć i sprawdzić wskazania zegarów aby było wszystko perfekcyjnie.

Jakoś minąłem tego posta.

Kurcze ja u siebie wymieniałem taśmę jakoś w lutym i już jedna kolumna pixeli czasami nie świeci

Lamik, podejrzewam że nowa taśma była dość twarda i dlatego tak się stało. Taśmy które ja montuje, nie są przypadkowe tylko wybrane na zasadzie prób i błędów. Inne taśmy po prostu nie zdawały egzaminu i prędzej czy później wysiadały.

Edytowane przez 5oul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...