Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli rozmawiamy o sedanie to rozbiesz boczek odepnij te zawleczki z białych kostek i wyciągnij szybe,sprawdz czy uszczelka i prowadzenie szyby jest całe i na swoim miejscu,popatrz przy okazji czy te białe kostki są całe i czy szyny podnoszące szybe są proste jeżeli jest wszysko całe to poskładaj (tylko waże jest wsadzenie szyby w prowadzeni) musi działać! jak nie dasz rady to możemy sie spotkać w niedziele to ci pomoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co - sprawdź czujniki domykania szyb. Od ciągłego zamykania drzwi się po prostu ścierają.

Jak otworzysz drzwi, to na wysokości klamki je znajdziesz.

images?q=tbn:ANd9GcQV4fVHHOTv5l5R3Yr4rsSKFMP39EeDBggpAgJ5EsLxA_UXSTQpBr0IbtI-

Naciśnij go parę razy palcem - zobacz, czy luźno chodzi i czy szyba będzie się podnosić. Możliwe, że tylko styki wymagają przeczyszczenia ;)

U mnie padł od strony pasażera i szyba potrafi się opuścić w czasie jazdy o parę mm, albo do końca schodzi na dół i nie chce się podnieść - to samo przy zamykaniu drzwi - nie dociska się do ramy.

Jak to nie to, to sprawdź te plastikowe ślizgi, które się trzymają na nożycach - takie coś:

scaled.php?server=114&filename=675925344.jpg&res=landing

Na czerwono masz zaznaczone w którym miejscu się łamią.

Oczywiście musisz zdjąć boczek, żeby się do nich dostać. Jest cholernie ciasno - jak będziesz musiał je wymienić, to powodzenia życzę - ja sobie porozcinałem łapy ;)

Tu je znajdziesz:

dsc01096j.jpg

Edytowane przez Nobody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co - sprawdź czujniki domykania szyb. Od ciągłego zamykania drzwi się po prostu ścierają.

Jak otworzysz drzwi, to na wysokości klamki je znajdziesz

Naciśnij go parę razy palcem - zobacz, czy luźno chodzi i czy szyba będzie się podnosić. Możliwe, że tylko styki wymagają przeczyszczenia ;)

Stawiał bym na te czujniki. Bo mechanizmy zapewne chodzą sprawnie skoro się same otwierają i zamykają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro szyba się nie zamyka równo, to ja stawiam na te białe ślizgi. Miałem to samo tyle że w sedanie. Musiałem zdjąć boczek, i wymienić ślizg oraz wyprostować podnośnik szyb bo tak kręciłem korbką że się pokrzywiły:)) Na Twoim miejscu zacząłbym od wymiany ślizgu, albo chociaż oglądnięcia go w jakim jest stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...