Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Pawel4freak napisał:

@Gregu82 Umyj auto płynem do mycia naczyń zamiast szamponem i potem przetrzyj alkoholem izopropylowym (możesz kupić czysty np. w komputroniku za niecałe 20zł/1litr albo rozcieńczony od K2.

 

Obojętnie jakim płynem, czy są jakieś lepsze gorsze hehe ?? Aktualnie mam Feiry cytrynowe :P I do tego bym kupił ten K2 Klinet.  Da to sobie radę za pierwszym myciem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pawel4freak napisał:

@Gregu82 Umyj auto płynem do mycia naczyń zamiast szamponem i potem przetrzyj alkoholem izopropylowym (możesz kupić czysty np. w komputroniku za niecałe 20zł/1litr albo rozcieńczony od K2.

Dobrze gada :) Polać mu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam. Czy moze ktos cos polecic na lekko wyblakla klape zamykania dachu w cabrio? Auto ma juz swoje lata i troche kolor wyplowial. Drugie pytanie dotyczy soft topa: czy sa jakies srodki do ozywienia koloru miekkiego dachu? Pozdrawiam

Edytowane przez polakosbanditos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, polakosbanditos napisał:

Witam. Czy moze ktos cos polecic na lekko wyblakla klape zamykania dachu w cabrio? Auto ma juz swoje lata i troche kolor wyplowial. Drugie pytanie dotyczy soft topa: czy sa jakies srodki do ozywienia koloru miekkiego dachu? Pozdrawiam

 

Pytanie chyba do Ciebie :)  @Zkumeku  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2018 o 21:51, polakosbanditos napisał:

Witam. Czy moze ktos cos polecic na lekko wyblakla klape zamykania dachu w cabrio? Auto ma juz swoje lata i troche kolor wyplowial. Drugie pytanie dotyczy soft topa: czy sa jakies srodki do ozywienia koloru miekkiego dachu? Pozdrawiam

 

Klapę masz na myśli tworzywo? Lakier?

Tworzywo często tym samym czym jedzie się plastiki wewnątrz (dobry cleaner + konserwacja). Jeśli lakier (szczególnie akryl) - najczęściej wystarczy lekka polerka :)

- - -


Soft top - Takie dachy jak są źle traktowane (i nie były zabezpieczane) to ciężko przywrócić do tego co było podczas wyjazdu z salonu.

Do czyszczenia softa:

- 303 Fabric/Vinyl Tonneau & Convertible Top Cleaner
- Meguiars Convertible Cleaner

Do konserwacji softa:
- Qtechniq I1v2 Smart Fabric  (bardzo dobry - hydrofobowy)
- GYEON Q2 FabricCoat (j.w.)
- Meguiars Convertible Waterproofer (niestety przyjmuje wodę w porównaniu do Qtechniq)

Edytowane przez Zkumeku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Soft jest w ladnym niebieskim kolorze, ale chcialem cos przy nim zrobic ogolnie przez jesien/zime, zeby byl jeszcze bardziej cacy ? A z ta wyblakla klapa chodzilo mi o klape z tworzywa. Dzis kupilem jakies 'czernidlo' SONAX (15pln) i cos z K2 co sie nazywa 'Bono Black' (10pln) do listew i zderzaków, zobacze czy zdadza egzamin. Odnosnie impregnacji, kiedys widzialem filmik pokazujacy dzialanie impregnatu w sprayu Liqui Moly. Woda ladnie splywala. Chyba 30pln puszka 500ml. Jakies doswiadczenia z nim moze?

Edytowane przez polakosbanditos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle o ile 'Bono Black K2' ladnie wchodzi na bocznych listwach (E39), ktore sa gladkie, mozna uzyskac ladny polysk, to juz na przedniej i tylnej, ktore sa perforowane slabiej, ale tragedii nie ma...Zobacze jak bedzie z trwaloscia efektu. Klape w cabrio ladnie wzielo, ale trwalosc bedzie mozna ocenic dopiero w sezonie ? Co do sprayu do plastikow to mam jakis Boll, ale on sie nadaje na perforowane powierzchnie plastikowe bo zostawia taka fakture lekka, na gladkie trzeba bedzie cos innego szukac jak czernidlo bedzie lipne ;-/ Ten Plastic conditioner na filmie tez wyglada calkiem niezle. ? Trzeba bedzie wypróbowac.

Edytowane przez polakosbanditos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy moglby ktos napisac cokolwiek o ceramicznych powlokach? Zastanawiam sie czy nie zaaplikowac na próbe i zobaczyc jak bedzie wygladac i sie sprawowac. Jedno auto czeka na korekte lakieru i tak myslalem, ze moze by sie zapedzic troche dalej i nalozyc ceramike. Na drugim aucie mam juz swiezy wosk, wiec chyba ceramika narazie odpada (czy mozna nalozyc po odtluszczeniu?) Juz troche teorii liznalem w temacie, teraz chyba czas, zeby ktos doradzil jakies produkty i moze opisal swoje doswiadczenia w tej kwestii? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, polakosbanditos napisał:

Czy moglby ktos napisac cokolwiek o ceramicznych powlokach? Zastanawiam sie czy nie zaaplikowac na próbe i zobaczyc jak bedzie wygladac i sie sprawowac. Jedno auto czeka na korekte lakieru i tak myslalem, ze moze by sie zapedzic troche dalej i nalozyc ceramike. Na drugim aucie mam juz swiezy wosk, wiec chyba ceramika narazie odpada (czy mozna nalozyc po odtluszczeniu?) Juz troche teorii liznalem w temacie, teraz chyba czas, zeby ktos doradzil jakies produkty i moze opisal swoje doswiadczenia w tej kwestii? ? 


Przed początkiem - nie mówimy tu o powłokach K2 :P

Na początku ujmę, że jestem fanem powłok kwarcowych/ceramiki bo:
- są trwalsze niż qd i wosk twardy
- są twardsze

- ciężej je zajechać

- wystarczy je lekko odnowić i się trzymają nieporównywalnie dłużej niż qd/wt

Oczywiście nawet najlepsza powłoka nie zapewni Ci ochrony np. na froncie auta jak folia - patrząc na kwestię odprysków od tych małych ujów-kamyków.

Miałem na kompakcie, widziałem i bawiłem się z nie jednym autem. Obecnie na E38 tylko czekam aż ogarnę nadwozie by to położyć i nie bawić się więcej z samym QD (i nie porównuję tu ew. do lekkiego dopełnienia powłok) lub woskiem. To są półśrodki przy powłokach.

By nałożyć powłokę musisz zerwać chemią wszystko z lakieru do goła... wszelkie woski i inne cuda. Na "nagą" powierzchnię kładziesz powłokę. 

Dobre produkty to: G-Technq, Gyeon, Q-Glym, Car Pro, ew. tenzi (ale jest mniej trwały i mniej wow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, K2 tanie i niedrogie :D wiec sila rzeczy pojawia sie zastanowienie- czy dobre. Troche tego wykwitlo na rynku z tego co patrze. Nie interesowalem sei wczesniej specjalnie tym, ale mam zamiar zima troche sie zajac cabrioletem i tak pomyslalem, ze w ramach eksperymentu naloze na poczatek na Hard Top i zobacze jaki bedzie efekt. Jak nie spier****, to zajme sie samochodem :D A mozesz rozwinac ten watek nt. K2? To chyba o ten Gravon chodzi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Godzinę temu, vidusmile napisał:

Cześć,

Temat jeszcze żyje ? :D Mogę prosić o polecenie zestawu do pielęgnacji jasnej skóry ? + wszelkie plastikowe detale przy kokpicie itp do skóry, myślałem o Surf city garage voodoo blend leather

 

 

O ile do skóry jesteś w stanie tym zabezpieczyć, bo jest to jakby wosk, tak nie stosowałbym tego na plastiki. 

Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Do skór używałbym wosków, Leder Versigelunga, Leder Protectora  od Colourlock lub co tam Ci podpasuje, a do plastików dresing np. od ADBL

Edytowane przez Dixx37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dixx, też odp dostałem od chłopaków z shining

"LCK Coralux lub Colourlock Soft. Jeśli chcesz tylko impregnat to Voodoo jest ok.

Do czyszczenia plastików Surf City Garage Dash Away lub Cleantech Inside Cleaner." - może komuś się przyda. Voodoo tylko do skóry chciałem - widziałem efekt w innym aucie i "beżowe" skóry były nasycone takie.. : ))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...