Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Siema, jak prac mikrofibry bo moja ta najdrozsza fluffy bodajze do suszenia zrobila sie twarda i szorstka po roku :(

I potrzebuje dobry zestaw do polerki mechanicznej, mam polerke K2, przyjemna, efekty super, ale paste mialem jakas tandetna srednioscierna i zadnych rys nie usuwala prawie.

Myslalem cos nad zestawem Mezerna 500 + 1500 + 4000 Finish + gąbki odpowiednie. Ciemne lakiery, czarne wrecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, jak prac mikrofibry bo moja ta najdrozsza fluffy bodajze do suszenia zrobila sie twarda i szorstka po roku

I potrzebuje dobry zestaw do polerki mechanicznej, mam polerke K2, przyjemna, efekty super, ale paste mialem jakas tandetna srednioscierna i zadnych rys nie usuwala prawie.

Myslalem cos nad zestawem Mezerna 500 + 1500 + 4000 Finish + gąbki odpowiednie. Ciemne lakiery, czarne wrecz.

Cześć,

Można uzyć specjalnego płynu do prania tego typu produktów np. Chemical Guys Pad Cleaner.

Tańszym sposobem jest mycie w Białym Jeleniu.

Inni dla miękkości moczą również w wodzie z octem...

Jeśli lakier jest twardy to proponuję Koch Chemie Schleifpaste + Feinschleifpaste + Antihologram.

Jeśli natomiast bardzo chcesz korzystać z systemu Menzerny to 400/500 +2500+3000/4000.

Produkty Koch Chemie tak jak Menzerna dostępne w opakowaniach 250ml :)

Zapraszam happy_bmw

Edytowane przez shiningcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, ja również rozważam zestaw Koch Chemie z past, doradźcie jakie gąbki do tego konkretnie dobrać, wiem, że muszę też kupić flexipads - jakie rozmiary, prośba o konkrety, maszyna polerska jest i się kurzy, a pora zrobić z niej pożytek :) Więc szukam akcesoriów to domowej polerki, pasty wybrane jak wyżej, co mam jeszcze zakupić, żeby się zacząć bawić tym zestawem ?

Lakier ciemny, ale nie jest to czarny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Kocha, sam mam z shining i bezpiecznie sciaga male warstwy, nie nagrzewa, tylko rob 600 900 1500 900 obrotow zeby nie chlapala na poczatku tak jak w instrukcji przykazali.

[ATTACH=CONFIG]27315[/ATTACH]

Ja robie kazdy element z automata po 6 razy bez dociskania i podniecania sie, po 2 kropelki pasty na pada bo sie ucze, a lakier mam 85 wiec dosyc cienki. Schodzi 95% rys kolistych, nad glebszymi sie troche znecam zeby byly niewidoczne z 20cm i zostawiam bo chce miec jeszcze troche lakieru na polerke za rok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat gorący więc spieszę z odpowiedzią.

Do past Koch Chemie można zastosować pady Flexipads (135mm), Lake Country (140mm), 3M (150mm) lub Koch Chemie (160mm).

Wszytskie pady mają 3 stopnie twardości i pasty dostosowujemy do nich np.

Koch Chemie Schleifpaste (mocno ścierna Cutting) - gąbka twarda

Koch Chemie Feinschleifpaste (średnio ścierna Polishing) - gąbka średnio twarda

Koch Chemie Hochglanz-Antihologram (wykończeniowa Finishing) - gąbka miękka

Wymienione wyżej gąbki mają mocowanie na rzep.

Oczywiście są wielokrotnego użytku.

Pady polerskie używać najlepiej, jeśli lakier jest dobrze oczyszczony (glinka, smoła, osady metaliczne).

W razie pytań jestem do dyspozycji happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro, do delikatnej polerki sugeruję :

Feinschleifpaste + do wyboru Flexipads pomarańczowa, Lake Coutry biała, 3M żółta, Koch Chemie pomarańczowa

Hochglanz Antihologram + do wybory Flexipads żółta, Lake Country czarna, 3M niebieska/czarna, Koch Chemie czarna

Lakier warto przed polerką, jak pisałem wyżej wyginkować, odsmolić ewentualnie usunąć cząteczki metaliczne (IronX, Bilt Hamber Korrosol).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa :) i to już jest konkret, na początek lepiej kupić zwykłe ? Czy początkujący potrzebuje karbowanych ?

Panowie jeszcze prośba o polecenie talerzy mocujących ? 125mm i 75mm ? Które konkretnie i dlaczego na początek ?

Edytowane przez Krzysiek669
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować płaskie np. ścierne a na wykończenie wziąć karbowaną.

Przy okazji porównasz jak pracuje się jedną i drugą.

Do padów 80mm - talerz 75mm, do padów 135/140/150 talerz 125mm.

Na początek może być np. taki ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków

:)

Edytowane przez shiningcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzy talerz mialem z polerka, maly dzisiaj zamowilem w Shining.. Musicie miec jeden maly + pad bo zajedziecie pada 135 jak ja ;/ walenie po naroznikach, listwach i innych ciasnych miejscach konczy sie tym, ze pad sie zapycha i zdziera ;/ dzisiaj domowilem nowy pad twardy bo go poprostu po 4 elementach zarznalem.. No coz, nauka kosztuje ;) do malego pada wezcie tez malego rzepa (talerz), bo ja robilem malym padem na duzym talerzu i robiac ciasne miejsce pod rejestracja talerzem nie zauwazylem i zdarlem ciut lakieru z tylnego zderzaka ( na szczescie wpada mpak wiec nie zal... ), ale warto uwazac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeżeli gdzies o tym jest wspomniane, ale tylko rzuciłem okiem na każdą strone, chciałem kupić maszyne polerską do nauki (oczywiscie nie na swoim aucie tylko na brata ibizie:lol:) czy maszyna einhella 1100W + zestaw menzerny fg500 + pf2500 + sf4000 będzie dobry? oprocz tego:

trix od car pro

szampon megsa gold class

glinka valet pro

pozniej dodojuice lime prime lite cleaner glaze

politura PB black hole

i na to wosk collinite, czy taki zestaw na początek może byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kleyone, na poczatek sugeruję zakup maszyny Dual-Action.

Wiele osób na wstępie "boi" się rotacji, więc kupuje najpierw kupuje DA.

Jeśli jednak czujesz się na siłach to bierz rotację ;)

Pasty Menzerny są jak najbardziej ok, podobnie jak Koch Chemie.

Od TriXa lepszy jest IroNX, skuteczniejszy.

Szampon może być Meguiar's lub Duragloss #901, pachnący wisienkami.

Glinka ok.

Cleaner ok.

Politura jest ok, ale nie wiem czy nie lepszym wyborem byłby Meguiar's Ultimate Compound?

Coprawda jest to produkt do usuwania rysek, ale w moim odczuciu bardziej się przyda niż politura.

Ewentualnie może być produkt typu Carlack Complete, AutoGlym Super Resin Polish, który czyści lakier i odżywia.

Wosk Collinite jest również dobrym wyborem.

Alternatywa to Meguiar's #16, Finishkare 1000P, Wolf's Chemical's Body Wrap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn sugeruje sie tutaj głownie ceną mam do wykorzystania auto na ktorym mogę popełnic jakieś błędy,

co do trixa sugerowałem się tym że łączy on zalety Ironxa z tarx'em, ale własnie obawiałem się że jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego, tak więc do tego zestawu tarx również by się przydał, prawda?

docelowy samochód jest czarny wyczytałem że ten środek wyciągnie głębie koloru, oczywiscie jestem laikiem i skoro ultimate compound miałby być lepszy to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IronX z pewnością będzie skuteczniejszy.

Jeśli chciałbyś coś do smoły to bardziej opłacalnym wyborem będzie Prickbort.

W kwestii cleanera, zaproponowałem Ultimate Compound (zawierający dodatki ścierne), myśląc, że co jakiś czas będziesz odświeżał nim lakier.

Jakoże w ruch pójdzie maszyna i będziesz miał dostęp do past polerskich to równie dobry rozwiązaniem byłby cleaner ale bez dodatków ściernych.

Tutaj na pewno dobry będzie Dodo Juice, Lusso Revitaliznig Creame, Mitchell&King PURE oraz Prima Amigo.

Ważne też dla trwałości wosk, żeby powierzchnię przed jego aplikacją odtłuścić (IPA/zmywacz silikonowy)

Troszkę namieszałem, ale mam nadzieję, że teraz będzie to jasne.

Edytowane przez shiningcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem użyć jako cleanera dodojuice a pozniej na to PB black hole(tak czytałem że to zmiejszy trwałość wosku). Fakt faktem będę sie za to wszystko brał dopiero po zimie, ale mam zamiar co miesiąc dokupować po 1/2 preparaty i wolałbym z góry wiedzieć co kupywać, lista narazie wygląda w ten sposob i liczę na sugestie

1. ironx

2. prickbort

3. jakiś płyn IPA

4. megs gold class*

5. glinka valetpro*

6. zestaw menzerny

7. dodo juice

8. PB black hole/megs uc

9. collinite*

(gwiazdką zaznaczyłem produkty które już mam)

do tego jakas dobra gąbka i ręcznik

Edytowane przez kleyone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Hole to politura, kryjąca, ale aplikowane na nią woski nie uzyskują swoich maksymalnych możliwości w kwestii trwałość.

To istotne z punktu widzenia zimy.

Wiosna, lato, jesień, gdy jest ciepło a ważny jest dobry wygląd stosować można jak najbardziej.

W kwestii rękawicy, bardzo dobry wybór to CarPRO

Jeśli chodzi o ręcznik to sugeruję ten produkt FLOSSY PRO 90x60cm o gramaturze 900

DSC_8186.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. tak jak pisałem wszystko to będzie stosowane dopiero po zimie, pozostaje tylko pytanie który płyn IPA wybrać i jaki byłby przybliżony koszt całego tego zestawu u was w sklepie, oprócz produktów oznaczonych gwiazdką oczywiscie, najlepiej jeszcze jak napisalibyście mi dokładną kolejność w jakiej używać wszystkich środków, bo czytałem że politure nakłada się własnie po cleanerze, ale teraz sam już nic nie wiem :wink: i na koniec tylko czy macie jakies opinie na temat tej maszyny Polerka samochodowa BT-PO 1100/1 E EINHELL - E-sklep Maszynowy najlepszy sklep internetowy z elektronarzędziami , obróbka metalu i drewna, oświetlenie, ogród, urządzenia budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA jest jedna, to alkohol izopropylowy, rozrabiasz w proporcji 1:1 z wodą i używasz do odtłuszczania powierzchni.

Koszt wyślę Ci na PM.

Kolejność - Myjemy - Smoła - IronX - Glinka - Myjemy - Polerka - cleaner - politura - wosk (między woskowaniami można używać quick detailer)

Niestety na temat tej maszyny niewielę mogę powiedzieć, podpowiem jednak, że dobrze jakby miała wolny start i regulację obrotów.

Z tego co widzę waży niemało.

My dla przykładu mamy Krauss, która waży połowę z podanej wartości Einhell :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...