Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

...chyba ze mi tez pozwolicie na rywalizacje :D (dla osób które mnie nie kojarzą; koordynator MM)

W poscie który dotyczył wizyty waszego klubu na torze z dzieciaczkami z DD pojawilo sie kilka komentarzy na temat gokartów i ich nierównych osiągów. Czuje sie w obowiązku by to sprostować ;)

To prawda ze na prostej gokart zachowuje sie jak na odcince, bo faktycznie jest ona wbudowana. Prawda tez jest ze niektóre silniki inaczej reagują na maksymalne obroty, mianowicie w niektórych silnikach "odcinka" jest bardziej agresywana jak w innych. Sytuacja dotyczy nowych silników które zakupilismy ostatnimi czasy z Niemczech, jest to do wyeliminowania ale wiaze sie to z rozebraniem praktycznie całego silnika, przy pierwszej mozliwej okazji zostanie ona wymieniona na działająca płynniej, sami rozumiecie ze nie chce ingerowac w "fabrykę". Jesli chodzi o przyczepnosc, nie od dzis wiadomo ze bardzo duzy wpływ na ten parametr ma temperatura opon, po 5 min rownej, szybkiej jazdy (jesli gokart nie był bieg wcześniej jezdzony) opony zagrzewają sie i dopiero wtedy charakteryzują sie najlepszą przyczepnościa. Przyznam tez szczerze ze nasze wózeczki nie sa juz pierwszej młodosci. Nie były tez równomiernie ekspoatowane co moze miec wpływ na zachowanie sie ich podczas jazdy.

Mimo tych nieznaczych roznic wasz Maxbimmer Cup ma sens.

Raz na tydzien/2tygodnie sam osobiscie zajmuje sie zoptymalizowaniem ich osiagów. Jak to wyglada? Nic prostrzego, wsiadam do kazdego jednego gokarta i śmigam. Jeden za drugim. Uwierzcie mi ze jest to dość męczące zajęcie, wiazę sie z przynajmniej 20 przejazdamix10 min pod rzad. Po wszystkim czuje sie jak rozjechany walcem :) Moim celem jest osigniecie jak najbardziej zblizonych czasów. Czyli ten sam kierowca, ten sam tor jazdy, te same warunki (temp optymalnej nitki jazdy) i czas ma byc tez ten sam. Jesli coś nie gra, kręcimy śrubki :) i uwaga!! Margines błedu który moge zaakceptować to MAKSYMALNIE 0,2 sekundy

Czyli suma sumarum czas w jakim dany gokart pokonuje okrazenie jest zblizony.

Najczęstrzym czynnikiem który ma wpływ na osiągane czasy ma jedna z uszczelek... ta pomiedzy fotelem a kierownicą ;) :lol:

Jesli pojawiają sie jeszcze jakies wątpliwosci, to smiało, mam dzis troszkę wolnego czasu wiec bede tu zaglądał.

A i mam pytanie odnośnie spotu w Skarbimierzu, czy jesli wyraziłbym chęc zabrania sie z Wami to czy musze coś uregulować, czy poprostu dolączam sie do konwoju :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba ze mi tez pozwolicie na rywalizacje :D

A i mam pytanie odnośnie spotu w Skarbimierzu, czy jesli wyraziłbym chęc zabrania sie z Wami to czy musze coś uregulować, czy poprostu dolączam sie do konwoju :D

Co do zawodów to zapomnij :D, a do Skarbiego możesz jechać to jest spot...

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa , nikt na to nie pozwoli ( organizacja toru ) po wykupieniu pakiety 2x 10min bedziesz mial przypisanego gokart-a przez nich wiec i tak jest najczesciej , że po pierwszym wyscigu to komputer wylosuje Ci nowego , jezeli zrobisz taki mix czasy beda sie rypac i wyswietlac komus innemu ( wiem bo przechodzilem przez to )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 90% tak własnie jest , że masz innego to . automat losuje . Wydaje mi się , że nasze kombinacje są zbędne , bo tak jak pisałem wyjdą błędy czasów , a dwa to podejdźmy , że jesteśmy z jednego teamu i robimy to gównie dla zabawy a nie super rywalizacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem za bardzo o co chodzi z "błędem czasu"...

Z tego co widziałem zarezerwowane macie 2 x 10min

Moja propozycja...

Pierwsze 10 min, gokarty przypisane losowo, jedziecie kwalifikacje

Drugie 10 min - wg czasow uzyskanych w kwalifikacjach startujecie z pozycji startowych, gokarty ustawione sa od 1 do 9, i jedziecie wyscig powiedzmy 18 okrązen, pierwszy na mecie wygrywa :]

Zebyscie mnie zle nie zrozumieli, to sa tylko moje propozycje, bawcie sie jak wam sie tylko podoba. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuwar myślę, że jako fachowiec rozpierdzielisz wszystkich ;)

Ale co tam, to w końcu tylko zabawa :-P

Myślę, że warto rozwarzyc Twoje propozycje bo jakby nie patrzyc siedzisz w tym i wiesz więcej niż my ;)

Do zobaczenia jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że z tym ustawianiem w drugim biegu to nie przejdzie bo naprawdę jest tam ciężko wyprzedzać , a podczas wyścigu nikt nie będzie machał blue flag , tak więc nawet jak pomieszamy sobie goki to wystarczy zapamiętać nr jakim jechałeś i czasy się już poprzepisuje :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam do jutra, też jestem za zmianami nr kartów, ale w jaki sposób jest mi to obojętne. Co do tego żeby był to wyścig też jestem na tak, bo będzie lepsza rywalizacja. Zresztą zaczynamy dopiero naszą zabawę z ligo wyścigową więc więcej patentów dogramy w trakcie, do juterka.happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejazd 1(eliminacje):

[TABLE]

[TR]

[TD]1[/TD]

[TD]KORNI8808[/TD]

[TD]29.841[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2[/TD]

[TD]BASTARS[/TD]

[TD]29.852[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]3[/TD]

[TD]Pawel[/TD]

[TD]30.412[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]4[/TD]

[TD]tomson[/TD]

[TD]30.510[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]5[/TD]

[TD]Jaro[/TD]

[TD]31.277[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]6[/TD]

[TD]energy[/TD]

[TD]31.364[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]7[/TD]

[TD]Forest[/TD]

[TD]31.366[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]8[/TD]

[TD]Kosa[/TD]

[TD]31.535[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]9[/TD]

[TD]jacek8[/TD]

[TD]32.524[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Przejazd 2( wyścig):

[TABLE]

[TR]

[TD]1[/TD]

[TD]KORNI8808[/TD]

[TD]29.877[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2[/TD]

[TD]BASTARS[/TD]

[TD]29.953[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]3[/TD]

[TD]Pawel[/TD]

[TD]30.155[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]4[/TD]

[TD]tomson[/TD]

[TD]30.654[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]5[/TD]

[TD]Kosa[/TD]

[TD]30.872[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]6[/TD]

[TD]energy[/TD]

[TD]31.560[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]7[/TD]

[TD]Forest[/TD]

[TD]31.578[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]8[/TD]

[TD]Jaro[/TD]

[TD]31.814[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]9[/TD]

[TD]jacek8[/TD]

[TD]31.947[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...