Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Ostatnio chcialem przetoczyc druga tarcze od strony kierowcy bo mam bicie na kierownicy przy hamowaniu ze 100km. i zauwazylem ze prawie nie mam klockow z prawej strony. Wczesniej jak przetaczalem lewa tarcze to klockow byla polowa i tak mnie tknęło i rozebralem jeszcze raz lewa strone i okazalo sie ze jakis inteligentny niemiec chyba chial sie pozbyc bledu z deski o stanie klockow i wymienil jedna strone albo zalozyl stare klocki bo lewa strozna rozni sie od prawej.

Po calej sytuacji stwiedzilem ze wymienie tarcze i klocki tylko teraz pyt na jakie?

Przegladałem allegro i ceny kompletów sa rozne. Zastanawiam sie nad firma kraft klocki + tarcze cena niby niecale 200zl za komplet, znalazlem tez tarcze roper i klocki master sport za ok 170 lub jakies automotive + klocki master spotr za ok 180...

Co o tym myslicie? Testowal ktos? Jakies opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie przymierzam małymi krokami na zmiane hamulców i poprosiłem o rade chłopaków z silesi, gdyż oni znają się na rzeczy i doradzili takie coś ... 2 opcje - więc cenowo możesz się zastanowić ... i tak jak piszą o Zimmermannow - uwaga bo to już chyba nie to samo co kiedyś ... :)

Klocki przód:

ATE CERAMIC PAD - 252zł/kpl

ATE - 160zl/kpl

Tarcze przód:

ATE POWER DISC - 190zł/szt

klocki tył:

ATE CERAMIC PAD - 210zł/kpl

ATE - 119zł/kpl

Tarcza tył:

ATE - 136zł/szt (Ate nie robi power disców na tył do tego auta.

Strzeż się Zimmermannów, za dużo reklamacji na nie jest, my przestaliśmy sprzedawac je z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co kupować nic taniego bo się zaraz rozsypie.

koleś kupił wahacze go golfa 3 za 200zł i po tygodniu od założenia pojechał na przegląd i mu nie przeszły gościu powiedział ze wyglądają dobrze ale stan techniczny jakby miały przejechane 50 tyś kilometrów po polnych drogach więc lepiej kupić lepsze starczą dłużej i bezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja sie dziwie, ze Wy goscia jeszcze nie o******liliscie.. Stary Ty sie rozgladasz za klockami krafta? Wez sprzedaj BMW i kup sobie Forda.. Chlopie no nie rob jaj :D Do Forda bym takiego gowna nie wlozyl, jak nie lubisz jezdzic autem to poprostu je sprzedaj i przesiadz sie na autobus.. Przetaczanie tarcz? Az z ciekawosci zadzwonilem do kilku mechanikow i to z Niemiec, wisisz mi 20zl za telefony.. Ziomus przetaczanie tarcz to wedlug moich mechanikow bylo w latach 80tych jak polonezami jezdzili...... Zal mi Twojego auta jak Ty tak probujesz oszczedzac i to na hamulcach!!! :2bacik:

Dobra uspokoilem sie.. Musialem wziac tabletki kuog najtansze rozwiazanie jak naprawde zal Ci kasy za swoje zycie, Bog nie daj dzieci, z ktorymi jezdzisz autem to komplet ATE... Uff.. :dance:

Edytowane przez ChriS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie moglem sie powstrzymac :D rozumiem, ze chlopak na zachodzie siedzi, ale chyba kazdy wie co to firma kraft czy master sport lolol no wlasnie.. na zachodzie siedzi! euro zarabia, pewnie po autostradach jezdzi i jeszcze mu na hamulce kasy zal! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... dobre... jak narazie to siedze w zasyfionym polskim kraju.... dlatego oszczedzam... :D

CO do toczenia to akurat nie oddaje ich komus do przetaczania tylko sam sobie przetaczam ...

A co do harta to bede sie klucil wbrew wszystkiemu ale jakosc harta jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w opisie masz zachod wiec myslalem, ze w Niemczech siedzisz :) zreszta komplet na sam przod ATE strzelam 350-400zl wiec rozumiem, ze 2x wiecej niz gowno, ale 5x bezpieczniejsze :D nawet jak sam przetaczas to nie znaczy, ze to dobre rozwiazanie :) A co do Harta to ja bede sie klucic, ze to juz jest parodia :D widzialem amory harta po 10km... hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zachodzia czesc wroclawia, niemcy to moze sproje podbic za za jakis czas..;)

Co do toczenia to moze i nie jest to bobre rozwiazanie ale fabrycznie tarcze tez sa obrabiane a jak tarcza fabryczna ma niby ok 22mm a moja 21.75mm to miecha jest duzo....

O Ate osobiscie nie mam dobrego zdania..

Jezeli chodzi o harta to niewiem jak inne czesci ale jezeli chodzi o hamulce harta w wersji hart sport to zlego zdania nie moge powiedziec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Chris napisał hamulce to podstawa...

Ja robiłem boscha,nowe przewody i płyn,a klocki do e39 wyszły ok 200zł więc kolego nie bież chinoli tylko chociaż boscha załóż...

TARCZE+KlOCKI BOSCH PRZÓD BMW E46 320D 136KM 286MM (2616091144) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i kumaj tu chodzi o twoje bezpieczeństwo !

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podłączę się pod temat :P

Mam do wymiany hamulce z przodu E46 320D 2004r (FL)

Pytanie czy takie zestawy można spokojnie zakładać?

BREMBO TARCZE+KLOCKI BOSCH PRZÓD BMW E46 320D 150K (3047795385) - motoAllegro

albo

TARCZE + KLOCKI BOSCH TYŁ BMW 3 E46 (3048393786) - motoAllegro

I pytanie numer dwa:

Czy wymiana tarcz i klocków jest tzw. "standardowa"?

Chcę to zrobić sam bo już nie raz zmieniałem tarcze i klocki tylko zastanawiam się czy nie ma tam jakichś myków, o których powinienem wiedzieć?

Z góry dzięki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Brachu :)

No to zamawiam bo na przeglądzie pan mi powiedział, ze hamulców już z przodu nie ma :P

No ale tak to jest jak auto ponad rok spędza w garażu ......

A tak w ogóle to wkleiłem zestaw na tył tego BOSCH'a no ale chodzi mi o przód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

http://allegro.pl/tarcze-sport-klocki-przod-bmw-e46-320d-zimmermann-i5208750307.html

Ja już drugi raz brałem u tego gościa, ten zestaw, pierwszy komplet przejechał, około 130tys km u mnie i prawie dwa komplety klocków. ja polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...