Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niestety nie nacieszyłem się zbyt długo bezawaryjnościa. Obroty falują od około 500 do 2 000 i stale świeci się kontrola trakcji przy czym włącznik/ wyłącznik ASC nie reaguje, a auto to istna karuzela. Szarpie cały czas i stuka na tyle o prędkości do 30 km/h nie wspomne.

Kontrolka "check engine" czy jak to sie nazywa także się świeci z kontrolką EML.

Co zalecacie zrobić z tym wszystkim? Jak na razie domowymi sposobami oczywiście. Mechanik to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to grubo narobione...

Falowanie obrotów może być spowodowane:

- silnik krokowy

- regulator ciśnienia paliwa

- pompa paliwa

- vanos a dokładniej uszczelki

- odma

- dolot

Check engine najczęściej się wyświetla gdy:

- leży przepływka (co może też wpływać na obroty biegu jałowego)

- nieszczelny dolot

- sondy lambdy źle działają i reguluja złą mieszankę paliwa.

EML... tutaj nie mam pojęcia bo nigdy nie miałem styczności z silnikiem który miał takie błędy

Trakcja może Ci się świecić bo któryś czujnik nie działa tak jak trzeba lub w którymś kole masz za mało powietrza. W najgorszym wypadku leży moduł trakcji, ale to mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sytuacja robi się jeszcze śmieszniejsza. po nocy w ciepłym garażu auto żyje. cały dzień jeździłem i nic sie nie dzieje. nawet check zgasł. poczekam az znowu sie zacznie bo komputer teraz siedzi cicho. nie pokazało błędów. a obroty stoja równiutko jak w książce to nic rozbierac nie bede. poczekamy jeszcze troche. znowu bedzie musiała postac na służbie w mrozie i wilgoci. może to jest powodem. okaze sie po jutrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i 24 h służby i trzymania auta na mrozie cisza. także chyba sobie jeszcze odpuszcze szukania dziury w całym. nieopatrznie zalałem benzyne na Auch. a podobno średnio jakościowo paliwo mają. sam już nie wiem. na razie poczekam.

dzieki wielkie za pomoc na razie. a jak problem wroci to zacznie sie lawina pytan co gdzie odkrecic :)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...