Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie napisałem mam taki przypadek w mojej bmw że po wymianie silnika jest mały problem.

Polega on na tym że silnik słabo pali jak postoi dłużej.

Jest słaby. Brakuje mu tej dynamiczności, momentu obrotowego itd

Po przejechaniu około 5-7km zaczyna szarpać i w ogóle traci moc. czasami to trzeba jechac na 3 biegu bo nie może się sam uciągnąć

ale zauważyłem że jak np dam mu dużo gazu i popuszczę go na granicy całkowitego puszczenia gazu to zaczyna przez chwilkę jechać.

Pomóżcie od czego tutaj zacząć poszukiwania. co to może być?

Silnik był przekładany ale tylko sam słupek.

Czekam na jakąkolwiek pomoc z waszej strony i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik zmieniałem bo tamten miał najechane 315tys żarł niesamowicie olej i jeszcze walnęła uszczelka labo głowica i woda mieszała się z olejem i częściowo spalała

no właśnie taką ma moc.

tylko że na ciepłym silniku to chodzi tak jakby na 3gary

a jak sprawdzić pompę paliwa? jak zmierzyć jej ciśnienie?

Edytowane przez memek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Bynajmniej tak mi się wydaje. jedna cewka świrowała no i filtr paliwa był chyba od nowości.

Miał jeszcze logo bmw a paliwo wydmuchane z niego było czarne jak przepalony olej albo ropa z myjki :P

ale jeszcze się okaże w praniu czy wszytko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie jest w 100% wszytko ok.

Niby chodzi silnik na wszystkich garach

Ale ma tak jakby zaniki i przejawy mocy

Jedzie się jednym tempem nagle auto się ożywia i zaczyna przyspieszać a po chwili znów jedzie jak jechało.

No i pod górki brak mu mocy żeby przyspieszać. auto jedzie sobie równą prędkością bardzo ładnie. ale jak doda się gazu to nie chce przyspieszać nawet na 3 i 4 biegu gdzie górka nie jest wcale duża.

Taka górka że jak się rozpedze i bede miał na dole 5 bieg to na mim wyjade spokojnie bez problemów. ale jak mam sie rozpedzać od zera to na 3 biegu brakuje mu mocy żeby sprzyśpieszać

aaa i wtryski chodzą strasznie głośno. głośniej niż silnik :P chodzą tak głośno jak wtryski od gazu :P

Edytowane przez memek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wszytko naprawione. można zamknąć temat

a tak dla ciekawych

byłem na kompie to powiedziało że mam problem z:

*odpowietrzenie paliwa czyli z węglowym. szukając go nie został znaleziony :P (brak wpływu na prace auta)

*z sondą lambdą jakąś pierwszą :P

*no i przyczyna. CZUJNIK WAŁKA ROZRZĄDU :)

a tak poza to dowiedziałem się dlaczego mi się poduszki świecą:

* zepsuta mata zajmowania miejsca u pasażera

*zepsuty napinacz pasa kierowcy

nie wiedziałem że takie rzeczy istnieją w moim wozie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare, nie stare, ważne że jare. A tak poważnie, te nasze tzw. stare auta jeszcze przeżyją te nowe tzw. wynalazkihappy_bmw

A to to ja nawet nie wątpię. te wynalazki już się częściej psują niż te nasze tzw stare

A pisząc że starość wychodzi miałem na myśli to że otulina się przegrzała i spękała, bo ogólnie to ja lubię te auta. Można coś samemu porobić przy nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie jest w 100% wszytko ok.

Niby chodzi silnik na wszystkich garach

Ale ma tak jakby zaniki i przejawy mocy

Jedzie się jednym tempem nagle auto się ożywia i zaczyna przyspieszać a po chwili znów jedzie jak jechało.

Takie objawy mialem w M50B20, po wymianie 2 cewek bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...