Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wyświetlaczem na desce rozdzielczej (widać tylko kilka literek ) co mogę z tym zrobic czy dam rade sam to naprawic czy konieczny jest serwis jaki jest koszt ? moje auto to BMW e39 530 d 184 KM kombi 1999r.

Drugim problemem jest ekonomizer i prędkościomierz jak odpalam wszystko jest ok jak tylko ujade pare metrów to zapala się kontrolka abs i trójkąt w kółku(na żółto) i przestaje działać i ekonomizer i prędkościomierz co może byc tego przyczyną jak to naprawic ?? Z góry dziękuje za wyrozumiałosć nie jestem mechanikiem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

pierwszy problem to padające piksele,jak mniemam,można sie samemu pobawić,znajdziesz na necie jak,

drugi,to padł lewy tylny czujnik absu....(.lewy?hmmm,poprawcie mnie jak sie mylę)on odpowiada za to ,co ci przestaje działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o literki to taśma mogła paść i można to naprawić jeśli kupisz stary licznik tanio to możesz przełożyć taśmę lub cały wyświetlacz jeśli masz uszkodzone same pixele to również można naprawić.

Z tym abs i trójkąt to może być kilka przyczyn najlepiej auto podpiąć pod kompa.

Jak Dirty pisze może to również być czujnik,mógł się przybrudzić albo padł :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą. Temat pikseli jest długi i dobrze znany na forach. Sam naprawiłem kilka tych liczników, prosta sprawa to nie jest szczególnie jeśli chodzi o zdjęcie wskazówek z silniczków, ale nie jest to temat nie do ogarnięcia. Co do prędkościomierza to Dirty ma rację. Na 99% czujnik ABS leży a komp powie Ci który, reszta jest prosta jak schemat siekiery.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73
a komp powie Ci który, reszta jest prosta jak schemat siekiery.

tylko jeden odpowiada za ekonomizer/prędkość/abs/asc i jest to lewy tylny(dalej chyba,bo na 100% nie pamiętam:wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jeden odpowiada za ekonomizer/prędkość
Z tym się zgodzę, ale (bo musi być jakieś ale :P ) jak walnie którykolwiek czujnik to błędy abs i asc też się wyświetlą więc tutaj nie wskazywałbym konkretnego czujnika. Nie mniej jednak w przypadku kolegi duże jest prawdopodobieństwo że to wszystko wiąże się z jednym czujnikiem i to zamknie cały problem.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki wszystkim już wiem co trzeba zrobić to teraz jeszcze proszę o info gdzie to naprawić w pobliżu Brzegu .... wszystko co piszecie sie zgadza klawisz DSC też nie reaguje po naciśnięciu więc już wiadomo że trzeba naprawić czujnik ABS lewy tył lub wymienic na inny ale czytałem że przy wymianie trzeba jakies sterowniki dograć czy coś w ten deseń to lepiej wymienić czy naprawić ten co jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby wymieniam i git tylko ja dopiero kupiłem tą Baware i przeglądałem teraz papiery które mi koles dał z autem i jest tam gwarancja na ten czujnik (tył lewy) na pół roku bo okazuje się że 13 kwietnia tego roku był naprawiany .....a już znowu coś nie halo

Pojechałbym w ramach gwarancji to zrobic ale to aż w Rumii to sie chyba nie opłaca jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 15 minut roboty, wez to rozkrec i wyczysc, ja swoj rozkrecilem przedmuchalem polalem benzyna ekstrakcyjna, zlozylem i dziala, a byl caly w soli po zimie. I tak, lewy tyl jak nie dziala to nie dziala tez licznik chyba, ze cos z zegarami jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, odświeżę trochę temat ponieważ wygasły mi pixele w liczniku w BMW e39, czy we Wrocławiu lub okolicy naprawiają te liczniki ? Lub czy można kupić taśmę taką taśmę TAŚMA NAPRAWA LICZNIK WYSWIETLACZ BMW E39 E38 X5 (5639714366) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i zrobi to każdy elektryk samochodowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forach jedni piszą że nie trzeba ściągać wskazówek inni piszą że trzeba i potem na nowo należy wyregulować te wskazówki aby pokazywały prawidłową prędkość i obroty dlatego wolałbym oddać komuś kto się zajmuje takimi rzeczami, nie wiecie może gdzie we Wrocławiu lub okolicy naprawiają takie liczniki ? w google jak się wpisze wyskakuje kilka takich warsztatów ale może ktoś z forumowiczów podpowie gdzie najlepiej oddać taki licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ściągnąć wskazówki a jak sie nie ma wprawy i odpowiednich narzędzi to można je uszkodzić. Na forum jest użytkownik Soul, on zajmuje sie licznikami i śmiało można polecić, ale nie jest z wro i musiał byś mu wysłać licznik

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...