Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

tak jak w temacie, mam problem z automatem w mojej E32 735i z 91r. Mianowicie chodzi o to, że skrzynia przeciąga biegi, ba, dzisiaj już do tego stopnia, że zmienia bieg z "1" na ""2" w trybie E, ale już na "3" nie chce. Rano, na zimnym silniku było ok. Co dziwne, to jak zablokowałem skrzynie w trybie "M", to jezdzi na każdym biegu tj. 1,2 i 3. Poniżej daje linki do filmików :

YouTube

Może ktoś z Was będzie miał jakieś sugestie, od czego zacząć. Z góry dzięki za wszystkie porady i odpowiedzi!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeciąganie biegów to niewłaściwa praca płyty sterowniczej z elektrozaworami w skrzyni. Może to też być wina sterownika. Albo po prostu olej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sprawdź poziom oleju na poczatek

Dokładnie,a naj lepiej wymień,choć jak nie będzie poziomu to dolej i zobacz czy się poprawiło.Jak poziomu nie będzie to trzeba zdiagnozować dla czego ubywa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeciaganie biegow w wiekszosci przypadkow jest wynikiem zuzytego oleju lub jego braku. Na zimno olej jest gestszy wiec praca skrzyni teoretycznie jest lepsza. Sprawdz poziom i uzupelnij brak ewentyalnie wymien na nowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też myślę, że należy zacząć od sprawdzenia oleju w skrzyni i ewentualnie jego wymiany. Jesli to nie zadziała, to sterownik.A na końcuuklon_bmwnawet nie dokończę....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta