Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Video rejestratory


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Tematu chyba wcześniej nie było a często powtarza się w dyskusjach.

Coraz więcej osób z nich korzysta, sporo pewnie zastanawia się nad zakupem.

Zakres cenowy jest spory, na rynku wiele modeli, warto wymienić się doświadczeniami.

Proponuję więc by osoby które z nich korzystają napisały kilka słów:

- model

- cena zakupu

- wady

- zalety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- model/ Prestigio RoadRunner 505 HD

- cena zakupu/ dostałem w prezencie od Sandry ale jakieś + - 300zł i do tego karte 32gb trzeba dokupić więc całość jakoś 370zł

- wady/ nietestowałem

- zalet/ nietestowałem

generalnie nasz Forumowy Kamerzysto Montażysta Miras pomógł ją wybierać więc chyba lipa jakaś to nie jest...

auto odbieram od lakiernika montuje podsufite i kamerke odrazu i wtedy testy...

na jołtube są filmy jak to nagrywa

[video=youtube;jFP2nrDNMoE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestigio Roadrunner 530A5

560PLN(bez karty)

Wady:

-nagrywanie dzwieku-syszalne tez mimo wszystko jakies trzaski chyba dlatego ze mikrofon czuly

Zalety:

-Full HD

-stabilizacja obrazu

-dyskretny uchwyt ze zlaczem mini usb do ladowania(czyli ladowanie albo bezposrednio do rejestratora albo przez uchwyt)

-nagrywa swietnie w nocy

-8,5h nagrywania w FullHD na karcie 32GB(ADATA Premier)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, czy wszyscy, ktorzy nie stwierdzili wad, sprawdzili chociaz czy w nocy widac rejestracje auta, ktore stoi 2m przed Wami? A jak sie porusza to czy widac? A czy widac w ogole rejestracje w dzien na autostradzie przy 160km/h?

model: Mio MiVue 358

cena: 450zl

wady: w nocy rejestracji z pewnoscia nie rozczytamy, chyba, ze w miescie na swiatlach, dlatego przy wypadku warto przeczytac rejestracje na glos jakbysmy mieli w panice zapomniec

zalety: przy 720i bardzo szeroki kat widzenia, jakosc porownywalna do 1080i ( ktora rowniez mozna nagrywac ), dlugi kabel, cos ponad 2 metry, od lusterka puszczony podsufitka/slupkiem/schowkiem i podlaczony od tylu pod zapalniczke, nic nie widac. Czujnik ruchu, zostawiamy na noc na czujniku i rano mozemy zobaczyc co sie w nocy dzialo, przegladamy wtedy jak sie okaze, ze zderzak obity :) ale wiele razy z nudow ogladalem i jest wiele nagran, nawet nocnych, jak ludzie parkuja, nie raz byli blisko mojej maski, ludzi z zakupami czy z psami. Bardzo dobra sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wideorejestrator TRACER Girdo Driver CAM

wady:

- pseudo nagrywanie w 1280x768

- słabe nagrywanie w nocy

zalety

- tani (od 90 z allegro po 159 w MM)

- karty SDHC

- szeroki kąt 120

- obracany ekran 270

Moze tablic rejestracyjnych z odległośći pow 5 m nie rozczytamy ale nagramy jak kos sie w nas wpie....li

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy na Roadrunner 300 widać jak dla mnie wystarczająco, osobiście nakręcilem juz kilka "zdarzeń" bo smigam praktycznie tylko centrum Monachium a tam dzieje bardzo duzo, zwłaszcza jak przeciskasz się tam cięzarowym i każdy niemiaszek chce byc od ciebie szybszy, co do czujnika ruchu to nie uzywam bo parkuje auto na bazie i jest tam monitoring firmowy

Czasami uda sie chwycić jakieś dziwadło z naszej ulubionej marki, przykładowo i8 bez maskowania widzialem juz ponad pol roku temu, kilka ich tam testują na miescie :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie takie pytanie, czy ktoś z was może polecić jakiś mały rejestrator, ktory można by zostawić również na noc w aucie, lub zamontować gdzieś w miarę dyskretnie (na przykład w podsufitce nad lud lusterkiem)? Chodzi o to bym w nocy szyby nie stracił bo ktoś się tym zainteresuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Doda ktoś jeszcze opinie?

Coraz bardziej chodzi mi po głowie by to kupić, najlepiej z kamerką przód+tył bo to co niektórzy odpierdzielają na drodze to tragedia.

A w razie czego jakiś dowód w postaci nagrania się przyda.

Na Allegro jest tego multum, opinie podzielone zarówno co do Mio jak i Prestigo, sporo osób chwali DOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem MIO 568, niby wszystko ładnie i pięknie, ale mogłoby być lepiej :D

Przykładowy film nagrany w dość trudnych warunkach, noc + deszcz

[video=youtube;suK05p9evXE]https://www.youtube.com/watch?v=suK05p9evXE

3min. filmu zajmowało 300mb, tak więc rozsądnie mieć kartę pamięci 32GB

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotne jest to, aby można było spokojnie odczytać numery tablicy rejestracyjnej na nagraniu . Myślę teraz nad kamerą sportową SONY AS20. Chciałbym taką przetestować :)

Tutaj film jak to nagrywa:

[video=youtube;spWq3sBG0qE]https://www.youtube.com/watch?v=spWq3sBG0qE

Edytowane przez Krzysiek669
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotne jest to, aby można było spokojnie odczytać numery tablicy rejestracyjnej na nagraniu . Myślę teraz nad kamerą sportową SONY AS20. Chciałbym taką przetestować :)

Tutaj film jak to nagrywa:

[video=youtube;spWq3sBG0qE]https://www.youtube.com/watch?v=spWq3sBG0qE

już na samym początku gość pojechał na czerwonym hahahh:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Mio co pokazał Krzysiek669 to taka sama jak moja, tylko że dodatkowo ma dotykowy ekran, a ja tego nie chciałem

Tak zgadza się ( muszę przyznać, że dotyk działał poprawnie), ważne przy MIO jest to, że oprócz nagrywania posiadają powiadomienie o fotoradarach, a baza fotoradarów jest z dożywotnią aktualizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdecydowałem się na zakup kamerki sportowej z funkcją rejestratora trasy:

Recenzja Tracer SJ4000 - tania kamera sportowa przypominająca GoPro - AntyWeb

Tu porównanie jakości nagrań z GoPro Hero 3 Silver:

Cena w porównaniu do GoPro rewelacyjna:

Kamera sportowa SJ4000 WiFi Full HD Sklep W-wa ! (5074411974) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Myślę, że to idealna propozycja dla kogoś kto szuka rejestratora trasy a przy okazji będzie chciał coś nakręcić na zlocie :-P

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...