Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Video rejestratory


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie ciekawi, czy ta z linka to wogóle testowany tracer, bo nie widzę nigdzie logo firmy...

Dla porównania...

KAMERA TRACER SJ4000 WIFI FullHD ORYGINAŁ +AKCES. (5098796031) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Dobra uwaga Jaro, ja swoją zamówiłem w sklepie RTVAGD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracer eXplore SJ 4000 WiFi - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Połączenie wifi ze smartfonem działa chyba do 20 metrów.

Wziąłem do tego kartę 64GB z klasą prędkości zapisu 10 ale dopiero później doczytałem, że kamera obsługuje karty do 32 GB :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...

Filmik kręcony za dnia:

https://www.youtube.com/watch?v=IYiEMAbqRe4

Filmik kręcony w nocy:

https://www.youtube.com/watch?v=jvUCxQmM-RU

To moja pierwsza kamerka/ rejestrator więc nie mam porównania ale spodziewałem się czegoś lepszego (może zbyt dużo wymagam od tego sprzętu :-P).

Minusem z pewnością jest instrukcja obsługi - żadnych szczegółów odnośnie optymalnych ustawień, w zasadzie trzeba samemu spróbować różnych trybów.

Poza tym nie rozgryzłem jeszcze jak ustawić funkcję rejestratora trasy, niby uruchamia się automatycznie po włączeniu zapłonu ale nie nagrywa w sposób ciągły, widoczne są spore przeskoki.

Na tą chwilę ciężko mi powiedzieć czy polecam, spróbuję ją trochę lepiej poznać, pobawić się ustawieniami, wtedy napiszę coś więcej.

Ciekaw jestem opinii użytkowników innych rejestratorów odnośnie jakości nagrań bo w razie czego w ciągu 14 dni mogę ją zwrócić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie to co pokazywałeś przedtem, a Twoje nagranie, różni się jakością, czyżby już podrabiali kamerki, bez obrazy, ale spodziewałem się czegoś lepszego pytanie_bmw

Widzisz Stary, dziwna sprawa.

Nie wiem czy to zależy od odtwarzacza czy od czegoś innego bo komputerowiec ze mnie żaden.

Wczoraj oglądałem te filmy w domu i byłem mocno rozczarowany, jakość nagrań poniżej moich oczekiwań.

Dzisiaj kamerka znów w aucie, zarejestrowana droga do pracy. Na przerwie wrzuciłem kartę pamięci w służbowego kompa i...

szok, jakość nagrań naprawdę REWELACYJNA, bez problemu na stop klatce odczytasz numery rejestracyjne aut które mijasz.

Te same nagrania na kompie w domu...hmmm...szału nie ma :lol:

Pomijam fakt, że ten sam plik wrzucony na jutuba traci na jakości nie wiedząc czemu :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej strony podszedłem do tego tematu. Biorąc pod uwagę, że dobry video rejestrator sporo kosztuje, a tanie którymi miałem okazje coś nagrać, dawały materiał o jakości kasety video ze Świebodzkiego, używam kamery gopro do tego celu jak również do miliona innych zastosowań.

W każdym przypadku (auto, motocykl, woda, rower, zima etc.) nagrywa tak, że nie trzeba się zastanawiać nad jakością.

Biorąc pod uwagę, że jeden sprzęt ma wiele zastosowań, warto dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest trakuje Tobie nagrywanie co 2/5/15minut?

Jeśli tak to ustaw 2 minuty a potem odczytaj z ciągłości filmik 10 minutowy i zobacz czy są jakieś pauzy i co najgorsze ile czasu trwają.

Niektóre rejestratory potrafią ze dwie sekundy gubić na trakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej strony podszedłem do tego tematu. Biorąc pod uwagę, że dobry video rejestrator sporo kosztuje, a tanie którymi miałem okazje coś nagrać, dawały materiał o jakości kasety video ze Świebodzkiego, używam kamery gopro do tego celu jak również do miliona innych zastosowań.

W każdym przypadku (auto, motocykl, woda, rower, zima etc.) nagrywa tak, że nie trzeba się zastanawiać nad jakością.

Biorąc pod uwagę, że jeden sprzęt ma wiele zastosowań, warto dopłacić.

go pro i nagrywanie w nocy???:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest trakuje Tobie nagrywanie co 2/5/15minut?

Jeśli tak to ustaw 2 minuty a potem odczytaj z ciągłości filmik 10 minutowy i zobacz czy są jakieś pauzy i co najgorsze ile czasu trwają.

Niektóre rejestratory potrafią ze dwie sekundy gubić na trakowaniu.

Już jest OK, nastawiłem nagrywanie filmików w pętli co 10 minut, kamerka uruchamia się po podłączeniu zasilania i po odłączeniu wyłącza się automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy może ktoś coś jeszcze napisać w tym temacie jeśli chodzi o polecenie jakiegoś sprzętu? Miałem ****ową sytuację, wczoraj gdzie mijający autobus mnie przed światłami zaczepił/obtarł tylne nadkole, debil wjeżdżał na żyletę i niestety tyłem (prawdopodobnie obrysówką) zaczepił mi nadkole. Gościa dogoniłem i zjechaliśmy na pobocze, po omówieniu sprawy że koleś się nie poczuwa wezwałem niebieskich. Na autobusie ani śladu oczywiście więc sprawa trudna. Uruchomili monitoring i uwaga: po dwóch godzinach oczekiwania jest decyzja, którą przekazuje mi policjant, że na nagraniu z monitoringu widać że ja jadę za autobusem i zajeżdżając mu drogę powoduję kolizję!!! Pytam się ***** ja? A oni że jest tak na monitoringu i koniec ale oczywiście pan w białej czapce mówi o nagraniu za skrzyżowaniem więc nie o to chodzi a kierowca autobusu mówi że go nie uderzyłem więc głupie. Spisali od nas numery i mają przejrzeć jeszcze raz monitoring. Po 3 godzinach telefon i przekazano mi że jest kierowana sprawa do sądu przeciwko mnie i słysze znowu to samo co na miejscu. Więc chyba żyję w świecie równoległym i potrafię jednocześnie stać na światłach i jechać za autobusem. Postanowiłem więc zakupić rejestrator bo sprawa byłaby wyjaśniona na miejscu a jak widać mamy na świecie do czynienia jednak z jednostkami debilizmu nie obrażając nikogo kto zna lubi bądź jest mundurowym- proszę nie traktować tego personalnie. Reasumując szukam rejestratora i chętnie poczytam jakieś polecenia poza tymi co już się znajdują tutaj a tymczasem czekam na wyznaczenie rozprawy przeciwko mnie że sam sobie uszkodziłem auto bo przecież kierowca autobusu wypiera się jakiegokolwiek zetknięcia z moim autem. Za***ista PISowska farsa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tu ma jakas partia polityczna to rzeczy. Będzie rozprawa w sądzie, odtworzenie materiału nagranego i będzie jednoznacznie widoczne kto zawinił.

Co do sprzętu, osobiście nie polecam Peiying PY0010 (koszt ok 200zł) miałem i po ok 2 latach skapitulował, wcześniej też były z nim problemy.

Kolejny rejestrator którego nie polecam to Overmax z dwoma kamerami Camroad 05 HD. Przycinał się przy nagrywaniu i nie zawsze nagrywał tylną kamerką.

Podsumowując tanie rejestratorki są fajne jeśli akurat działają i uda im się nagrać zdarzenie, a chyb w takiej sytuacji potrzebujemy sprzętu w 100% sprawnego. Teraz jestem przed wyborem trzeciej kamerki i też nie wiem co zakupić, w budżecie do 300 zł jest dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tu ma jakas partia polityczna to rzeczy. Będzie rozprawa w sądzie, odtworzenie materiału nagranego i będzie jednoznacznie widoczne kto zawinił.

Co do sprzętu, osobiście nie polecam Peiying PY0010 (koszt ok 200zł) miałem i po ok 2 latach skapitulował, wcześniej też były z nim problemy.

Kolejny rejestrator którego nie polecam to Overmax z dwoma kamerami Camroad 05 HD. Przycinał się przy nagrywaniu i nie zawsze nagrywał tylną kamerką.

Podsumowując tanie rejestratorki są fajne jeśli akurat działają i uda im się nagrać zdarzenie, a chyb w takiej sytuacji potrzebujemy sprzętu w 100% sprawnego. Teraz jestem przed wyborem trzeciej kamerki i też nie wiem co zakupić, w budżecie do 300 zł jest dramat.

PIS znalazł się w mojej wypowiedzi w formie żartu nie chcąc nikogo urazić. W temacie kamerki zastanawiam się nad jakimś modelem kamery sportowej: gopro, sj5000 lub kamerka którą posiada forest, jednak warto posłuchać kogoś mądrego kto używa czegoś z czego jest w pełni zadowolony i sprzęt spełnia oczekiwania:

- dobry stabilizator obrazu

- dobra jakość z możliwością odczytania numerów nocą i w dzień

- uchwyt który będzie miał możliwość ładowania po włożeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czy już nikt nie ma nic do dodania w temacie rejestratorów? Po dłuższym rozkminianiu tematu mam kilka typów:

- gopro hero 4

- Redleaf SJ5000+ WIFI 4K (jakaś tania alternatywa gopro

- Mio MiVue 658 Touch WiFi (lub jakiś niższy model jeśli ktoś ma doświadczenie i poleca- a przeczytałem już dwie wypowiedzi na forum ale bez szału)

- i może jeszcze jakiś Prestigio RoadRunner (jeśli też ktoś coś ciekawe testował lub ma i w pełni szczęśliwy)

to są jakieś tam moje typy chwilowo bez nacisku na któryś z nich i chyba zrobię wyliczankę a potem z dwóch rzutem monety wybiorę jeden i kupię bo ile artykułów tyle wersji :) a więc koledzy jeśli ktoś jeszcze może pomóc to poproszę o krótką wypowiedź bo monitoring staje się coraz popularniejszy również w niektórych odwiedzanych przez nas miejscach więc nie można być gorszym. Pozdrowienia dla wszystkich pomocnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie testuję trancera SJ400, kupiona na bielanach w Auchanie lub Realu nie pamiętam, za 129zł. Wyszedłem z założenia, że ma być tanio i z gwarancją, za dwa lata kupię nową bo wątpię aby dłużej te chińskie rejestratorki podziałały. Co prawda kamerka nie ma FulL HD ale swoją robotę robi. Trzeba dokupić przyssawkę na szybę, ja miałem z poprzedniej która się rozpadła.

Kamera sport. TRACER eXplore SJ 400 HD | Tracer

Jak masz hajs to kupuj Gopro albo SJCAM SJ4000 +WIFI tańsza alternatywa dobrej kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...