Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jaka różnica przy Kapciach 16 a 18 cali ?


danieldeni20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę zmienić kapcie z 16tek (coś nie chcą się sprzedać ) na 18 cali ew 17 w moim Touringu.. i pytanie czy jest duża różnica w Mocy (M47DO1)? Jak ze spalaniem i zawieszeniem.. i czy będą potrzebne jakieś dystanse czy coś jeśli kupię z Oryginalnych felg BMW .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie adekwatna w zależności jakie opony planujesz zakładać.

Co do spalania wzrośnie minimalnie jednak komfort jazdy zmieni się odczuwalne sporo. A to tylko z uwagi na stan naszych nawierzchni dróg. Prowadzenie zmieni się na plus za sprawą wysokości opony gdyż wiadomo przy 18 profil opony wejdzie 40 ewentualnie 45. Jeśli kupisz felgi z Et dedykowanym pod model auta nie będą potrzebne dystanse. Chyba ze planujesz poszerzać rozstaw osi to napewno tak.

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus:

-wygląd

-pokonywanie zakrętów

-no i wygląd :dance:

Na minus:

-delikatnie w spalaniu

-trza uważać na dziurach

Najważniejsze kupić odpowiedni rozstaw (5x120) i et żeby było odpowiednie do e46 ideał to et34 (przy 9calach szerokości jeszcze nie trze, tylko idealnie wychodzi na zewnątrz)...

Nie bierz 17 bo za rok będziesz miał niedosyt i znowu będziesz szukał kupca. 16 ciężko sprzedać, bo jak ktoś szuka to chyba że na zimę :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się takie widza do mojego granatowego Kombi <3 ale ceny się strasznie wahają ;( Jaki to Styling bo są chyba znane ? Koła do bmw Tymianki-Skóry ? Tablica.pl

Tylko do nich trochę trzeba będzie dozbierać co mnie nie cieszy jeździć na zimówkach ;/

Nie napisaliście czy mocno zawiecha dostaje i jak ze spadkiem mocy.. Zrywów nie robię chociaż raz na 16tkach spróbowałem to coś nie bardzo poszła na asfalcie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie wiadomo trochę dostanie. Moc też, Ale raczej tego nie poczujesz. Nie ma co szukać minusów. Zmieniaj i już :)

Ale to co pokazałeś to chyba zamiennik felgi od m5. Uważaj na podroby żebyś się nie nacial na chinolka

Tylko jak to rozpoznać .. bo inne to mało Ciekawe wzory.. te od Mki są super... ale są też ceny za 4 tyś co odpada.. do 2 tyś będę szukał bo innych wydatków też mam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie chinole i nie moge narzekac...

Robie 800 km tygodniowo i jak dalem po sezonie do sprawdzenia to tylko musialem je przewazyc.

Chcialem sprzedac za 1200 pln to nie bylo kupca.. Cena 2100 za taki komplet jest mocno przesadzona chyba ze opony sa prawie nowki

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś strona na której są zdjęcia i opis "stylingu"? chciałbym sprawdzić jak dana felga leży na na moim .. ładne też są od E60 ;] 5X120R18 BMW, LETNIE OPONY. (4019710027) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Edit. Już znalazłem Stronkę ;)http://felgenkatalog.auto-treff.com/

Edytowane przez danieldeni20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy e46 320D z 16 na 18 jakowego spadku mocy nie odczuwałem nawet mając 150 km pod maska. Co z zawieruchą jeśli jeździsz ostrożnie i omijasz nasze kanały i wyrwy nawierzchni to nie będzie to dla ciebie utrudnieniem.

Jednak jak zamontowałem gwint i do tego 18 i po przejechaniu 2 km szybciej demontowałem je niż je kupowałem.

a tak btw jaki masz silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zrobiłem 200 km i ci powiem że szczerze bym wrócił do zimówek 16"

nasze drogi to katorga -co chwile znak o wybojach ,nie równościach bla bla -więc jeżeli przejdziesz z 16" na 18" to komfort baj baj - wiadomo wygląd leci w *** do góry ale zawiecha też ,tyle że w dół :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zrobiłem 200 km i ci powiem że szczerze bym wrócił do zimówek 16"

nasze drogi to katorga -co chwile znak o wybojach ,nie równościach bla bla -więc jeżeli przejdziesz z 16" na 18" to komfort baj baj - wiadomo wygląd leci w *** do góry ale zawiecha też ,tyle że w dół :lol:

@koko, to od razu zapytam czy jeśli obecnie latam na 16' to przejście na 17' będzie bardzo odczuwalne? Zakochałem się w feldze Rondell 0058 17-calowej a obecnie latam na 16'.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zmiana na większą felgę to ujma dla komfortu, ale nie róbmy sobie jaj co to kółko emerytów i rencistów? :) Nie przesadzajcie, ja sam szukam za 19-stkami i trudno, komfortu nie będzie, ale nikt nie przejdzie obojętnie. Trzeba się zastanowić czy chcemy komfort czy wygląd, bo jedno z drugim nie idzie w parze :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym połączyć wygląd z właściwościami jezdnymi :P przy mojej niewielkiej fabryce pod maską produkującej zaledwie 150 KM ponoć felga większa niż 17' łatwo zabije wszelką dynamikę. Wiadomo że 18 czy 19' wyglądało by lepiej ale jednak lubię to przyjemne wciskanie w fotel przy starcie :)

17' zostałoby pewnie obute w 205/45 bo takie oponki można łatwo dorwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem z 15 225/65 na 17 235.45 do tego sprężyny teoretycznie twardsze i szczerze powiem że różnicy nie odczułem na gorsze, wręcz przeciwnie, lepiej mi się prowadzi. Wiadomo że w koleinach trochę lata ale moim zdaniem 17 to idealny kompromis między prowadzeniem i wyglądem.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tam gdzie jeżdżę nie ma kolein czy fatalnych dróg bo ostatnio sporo ich zrobili na nowo wiec luzik.. Co do komfortu to szału nie ma.. W starym zgnitym mondeo się jedzie wygodniej niż w mojej e46 ale ale to małe i niskie wiadomo.. Do tego mam te kubełkowe fotele :P mi tam odpowiada.. Kolega ma 17 w audi B6 i tak samo telepie na dziurach jak na moich 16.. Nie ma co.. 18 tke styling 124 będę polowal, bo obadalem, że będzie ładnie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...