Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


chip e46 2.0D 150km


Lukson

Rekomendowane odpowiedzi

IC kupowałem dedykowany do 320d/330d tak więc jest taki jak ori tylko tylko, że większy. Co do oleju w skrzyni, może bym nie zmieniał ale pocił mi się osiągnąć na wale.Tłumik nie wiem czy coś dał, może deko lepszy dźwięk i wygląd ogólnie powinno być ok 190km i 400Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,
od roku jeżdżę moim e46 320d z 2004 roku przebieg 170k , i myślę żeby podnieść moc na bezpieczne 180/190 koni 400nm.
Klapki z dolotu poprzedni właściciel wywalił , ja zaślepiłem egr jeden minus że check engine się świeci czas na virusa dajcie namiar na dobry i tani warsztat.
Jest jeszcze jeden temat chipbox . Znalazłem moim zdaniem produkt godny polecenia za 570 zł dedykowany do e46 320d daje 189km i 389nm no i można go zawsze odłączyć w ciągu 10minut .
Pytanie czy ktoś testował te chipboxy.
Race chip one są filmy na YouTube daje radę według mnie.



Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipbox to "uniwersalna" puszka. Daj sobie spokój. Dołożysz nie dużo $ i masz napisany program typowo pod swój silnik i przelot po hamowni. 

 Odnosnie polecanych warsztatów i namiarów to poczytaj na forum, bo każdy poleca tam gdzie robił, ale każdy jest zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuz nie do końca zgodzę się z Tobą "universalna puszka" są boxy dedykowane do danego auta i silnika i są renomowanych niemieckich firm . Np:
Powerbox ac schnitzer używany =800zł nowy 1700 zł
Racechip nowy =580 zł
Race chip robi boxy do najnowszych aut . Niemiec który kupuje np. Bmw f30 nie traci gwarancji bo serwis nie jest w stanie stwierdzić że chip był zamontowany a co za tym idzie musi to działać.
Są też inne gówna np powerbox proracing z Legnicy czy Lubinie tego bym nie założył.
Ciekawe czy lokalni Janusze tuningu ktorzy myślą że zjedli wszystkie rozumy będą bardziej ogarnieci niż niemiecki szpec z racechipa czy ac schnitzer.






Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, chcesz warsztat dobry i tani....o taki ciężko... ja robiłem w vagtune w Obornikach , zapłaciłem 1000 pln i nie jest to moim zdaniem wygórowana kwota [ hamownia serii , potem pięć hamowań w czasie pisania programu[

 

po  drugie , świeci cisi ę check- czy jedynym powodem jest EGR???

 

piszesz ,że " Kompresji na cylindra nie sprawdzałem ale one ładnie trzymają parametry fabryczne. " ,  na jakiej podstawie tak stwierdzasz??? przeczucie ???

 

widzę ,że jesteś napalony na boxa , jak szczerbaty na suchara, więc po co zawracasz głowę pytaniami o profi firme od programów???i tak założysz boxa , bo na youtubie daje radę ....  założenie boxa to według mnie to samo ,co wgranie komuś softa z innego auta[ tzw . gotowiec],.... zapytaj Foresta o ten temat...;) miał przez chwilę gotowca i szybko leciał po  program pisany  dla jego auta...

 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo tak po zaslepieniu egr odrazu się zapalił.

Nie przeczucie, kilka firm zamieszcza na swoich stronach wyniki aut które robią przed i po
W e46 320d opisują właśnie tak że dobrze trzyma serię .
A co do zawracania głowy to
chyba o to chodzi w forum , mam pytanie to pytam .






Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...