Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Trzepanie auta [e32]


matiswidnica

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc pany od czego moze mi sie telepac całe auto przy hamowaniu ? Opony mam wyważone niby na 0 , tarcze z przodu nowki... Zaczyna tez delikatnie trzepać od około 100kmh , kiedys miałem podobny problem ale wymieniłem tarcze z przodu i gumki od tłoczka zacisku , Jeszcse do wymiany mam tył ale póki co nie mam na to kasy , nie mam tez innych felg do podmiany zeby sprawdzic czy to od tego :(

Jakies propozycje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego przypadku.

Podstawa to przetrzepanie całego przód zawieszenia (głównie drążek środkowy i przednie wahacze). Potem można podejrzewać krzywiznę piasty. W moim przypadku wyszło to drugie, a w dupowozie tarcze miały może tydzień. W sumie dobrze by było na początek podmienić koło jak dorwiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...

A trzepie tylko przy hamowaniu czy ogólnie powyżej 90-100 km/h są drgania?
Ja miałem tak, że od 90 km/h pojawiały się drgania całej budy, niewielkie, ale nieprzyjemne i zdecydowanie niepokojące.
Felgi proste, nówki opony, pełne wyważenie, brak luzów, wjechał nowy drążek środkowy, nowe tarcze i klocki, nadal to samo.
Odpowiedź? Banalna!
Miałem styling 48 z otworem 74,1mm, a piasta e34 ma 72,6mm. Stąd drgania.
Zestaw pierścieni centrujących pod ten wymiar - 30pln, wymiana u kumpla na warsztacie 15 minut i po kłopocie, płynie jak trzeba.
Żadnych drgań.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...