Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


e36 naprawa/wymiana progów


xianoss

Rekomendowane odpowiedzi

Stała się dziś rzecz straszna. W mojej nieskalanej rdzą e36 okazało się że lewy próg zaczał gnić. Kilka lat temu był przytarty, i jak się teraz okazało źle potem zabiezpieczony. Dziś podnosząc lewarkiem(lewy tylni otwór) zaczeło się to wyginać. Spojrzałem pod spód a tam dziura. Nie znam się na tym, nie wiem czy można wymienić tylko część progu czy trzeba cały, zatem gdzie polecacie we wrocku wykonać taką operację? po przeczytaniu paru wątków na forum wstepnie typuje lacart, jakieś opinie o tym warsztacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, z własnego doświadczenia wiem że najlepiej cały próg nowy wstawić :) od razu miejsce na lewarek bedziesz miał na nowo wspawane i spokojnie wystarczy to na parę kolejnych lat :). Koszt stosunkowo nie duży, progi na allego (ocynk) ok 130 zł z wysyłka. U mnie robocizna z konserwacją podłogi od razu wyszło 600 zł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ,że nie znajdziesz takiego warsztatu,który zrobi to blacharsko po Twojemu.

Ale po kolei:

Twoja E36 była nieskalana rdzą tylko w Twojej wyobraźni a rdza jadła ją równie namiętnie przez wszystkie te lata czego dowodem jest dziura i uginanie wzmocnienia lewarka.

Na tym foru jest wielu co jest już po remontach blacharskich jak i tych ,którzy się do tego poważnie zabierają więc napiszę,że to czego oczekujesz nie będzie zrealizowane.

Próg zewnętrzny(widoczny) to kawałek wyprofilowanej blaszki-jego wymiana czy to w zamienniku czy OE nie robi większego problemu blacharzowi ale skoro ugina się wzmocnienie to znaczy kolego ,że wewnętrznego progu to też już nie ma.

Blacharsko naprawa zatem będzie polegała na odtwarzaniu profili wewnętrznych,odtwarzaniu wzmocnienia lewarka i na końcu wspawanie progu zewnętrznego.

Prawdopodobnie podłoga na łączeniu z progiem wewnętrznym również może okazać się dziabnięta rdzą więc Twoje wyobrażenie o zrobieniu tego OEmowo polegać będzie na sprzedaniu jednej nerki i kawałka wątroby.

Nie ma już zdrowych progów w E36(wszyscy którzy je naprawili cieszą się nimi i nie będą mieli zamiaru wycinać ich dla Ciebie)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Dziki pisze, nie możliwym jest znalezienie zdrowych progów tak samo jak niemożliwe jest znalezienie porządnego blacharza (Dziki wie o tym najlepiej). Chcesz mieć zrobione porządnie? Zrób sam, ale musisz się liczyć ze zrobieniem doktoratu z dziedziny blacharstwa i lakiernictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ,że nie znajdziesz takiego warsztatu,który zrobi to blacharsko po Twojemu.

Ale po kolei:

Twoja E36 była nieskalana rdzą tylko w Twojej wyobraźni a rdza jadła ją równie namiętnie przez wszystkie te lata czego dowodem jest dziura i uginanie wzmocnienia lewarka.

Na tym foru jest wielu co jest już po remontach blacharskich jak i tych ,którzy się do tego poważnie zabierają więc napiszę,że to czego oczekujesz nie będzie zrealizowane.

Próg zewnętrzny(widoczny) to kawałek wyprofilowanej blaszki-jego wymiana czy to w zamienniku czy OE nie robi większego problemu blacharzowi ale skoro ugina się wzmocnienie to znaczy kolego ,że wewnętrznego progu to też już nie ma.

Blacharsko naprawa zatem będzie polegała na odtwarzaniu profili wewnętrznych,odtwarzaniu wzmocnienia lewarka i na końcu wspawanie progu zewnętrznego.

Prawdopodobnie podłoga na łączeniu z progiem wewnętrznym również może okazać się dziabnięta rdzą więc Twoje wyobrażenie o zrobieniu tego OEmowo polegać będzie na sprzedaniu jednej nerki i kawałka wątroby.

Nie ma już zdrowych progów w E36(wszyscy którzy je naprawili cieszą się nimi i nie będą mieli zamiaru wycinać ich dla Ciebie)

x2 :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próg kup sobie w sklepie motoryzacyjnym, w e34 zmieniliśmy dwa błotniki, lewy ze sklepu był ok, prawy z allegro był tak lipny że nie dało się go spasować, z kolei do mojej byłej e36 kupiłem próg na allegro a potem kilo szpachli żeby wyrównać wszystkie zagięcia, masakra

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiscie najlepiej będzie szukać zdrowych 20 letnich progów......

Moze z Audi 80 bodajze B4 bys znalazl bo to w ocynku szlo hehe ale z e36 to wątpie :)

Blacharz dobrze zrobi jak bys nad nim stał. Chociaz znajac życie i tak by wyciulał Cie bo by zczaił, ze mało o blacharstwie wiesz. This is Polska :) Kto nie kombinuje ten nie ma :)

A tak na marginesie tez mam prog do roboty w e46 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radovanovic1 to w e46 też progi lecą? ale lipa

czy zna ktoś może ten warsztat na karwińskiej? Mechanika Pojazdowa Wasilewski | Wix.com albo ten? AUTO FUTURA BLACHARSTWO LAKIERNICTWO MECHANIKA WYMIANA OPON

Poczytałem trochę o tym lacarcie i zaczynam się zastanawiać czy napewno chce tam zostawić auto.

Edytowane przez xianoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radovanovic1 to w e46 też progi lecą? ale lipa

czy zna ktoś może ten warsztat na karwińskiej? Mechanika Pojazdowa Wasilewski | Wix.com

Poczytałem trochę o tym lacarcie i zaczynam się zastanawiać czy napewno chce tam zostawić auto.

http://www.maxbimmer.pl/f45/czakss-garage-mechanika-blacharstwo-lakiernictwo-23915/

Pewnie że znamy. Uwielbiamy :D ładuj się do Pawła. Jest profesjonalistą, nie naciągnie Cię na koszty, na dzień dobry poczęstuje kawą (no chyba że będę wcześniej i wypiję) i potraktuje po prostu po królewsku :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...