Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Tajemniczy przewód


Georgii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniając moduł airbag numery na foto.Natrafiłem na luźny przewód z wiązki idącej do wtyczki modułu na końcu tunelu środkowego.

Ma on kolor niebieski z cieńkim brązowym paskiem po długości oraz żółte kreseczki.

Zastanawiam się czy nie szedł on do wtyczki moduł airbag ale ktoś kiedyś go wyrwał itp.

Może ktoś sprawdziłby u siebie w e39 przedliftem czy taki kabel jak na foto idzie do wtyczki i jesli idzie zrobił fotkę wtyczki do którego pinu wchodzi.

Albo zobaczył gdzie on idzie...Wystarczy wyciągnąć z tyłu tunelu uchwyt na napoje i potem lekko w dół i do siebie wyciągnąc kratkę nawiewu.

Potem odkręca się 4 śrubki dwie widać po wyjeciu ww.elementów,a dwie są po bokach od strony przednich foteli odkręca się je po przesunięciu foteli na maxa do przodu.Po ich odkręceniu można lekko unieść cały tunel aby np.odkręcić moduł airbag trzymają go 3śrubki mała grzechotka mieści się.

Błędy jakich nie udaje się usunąć sa na screenie z inpy.

A może ktoś miał takie błędy i przyczyną było coś innego to niech podpowie.

Dodam tyle,że poduchy sprawne,czujniki boczne itp też.

Może to być uszkodzona wiązka w drzwiach kierowcy ?

Ale stawiam,że to przez ten luźny przewód z tunelu...

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten przewód ma jakąś wtyczkę bo nic nie napisałeś ani na foto nie widać.

masz w tym tylnym nawiewie regulację temperatury?? Bo jak nie to może to być przygotowany przewód pod tą regulację.

Ja u siebie jak demontowałem podłogę to ściągałem też cały tunel i nie kojarzę takiego. A faktycznie cała wiązka przewodów idzie z pod konsoli przedniej aż to końca tunelu i co kawałek z niej wychodzą takie małe kabelki do włącznika awaryjnych, podświetlenie popielniczki, modułu poduszek, regulatora temp z nawiewu i jak masz to telefonu.

Może być że to od któregoś z tym elementów kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miał wtyczkę to bym wiedział do czego jest...

Jest to goły przewód z kawalkiem odsłoniętej plecionki miedzi na końcu...

Nie ma u mnie regulacji temperatury z tyłu.

Awaryjne,czujnik ręcznego,popielnik itp. wszsytko działa i jest okej.

Od telefonu jakby był to byłoby więcej kabli nie jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to goły przewód z kawalkiem odsłoniętej plecionki miedzi na końcu...

uhm no to wychodzi na to żę to jakiś urwany przewód. zerknę na swoich fotkach bo zawsze jak coś rozbieram to robię masę fotek. może będzie taki przewód na fotach bo rozbierać to mi sie nie chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc u mnie nie ma takiego przewodu.

Do nawiewu idzie czerony i czarny a tak to do modułu airbag idzie cała wiązka przewodów w której nie widać takiego przewodu. W wiązce jest tylko cały niebieski.

wysłane z Nokia 3310

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie badałem wtyczkę od modułu airbag i nic tam nie brakuje :) Więc może to jeden przewód np. od telefonu.Został zabezpieczony i zostawiam go w spokoju.

Dzięki el_banano :drunk:

A tak na marginesie masz auto przedliftem ?

Ps. chyba wadliwy czujnik boczny MRSA mi sprzedali ten co jest pod fotelem,pod tapicerką podłogi.

Może ktos ma na zbyciu taki jak na foto od strony kierowcy ?

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...