Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana zawiasu klapy bagażnikia e39 touring Fotorelacja!


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Odkopię temat.

 

U mnie pękł sworzeń w miejscu gdzie pracuje prawy zawias od szyby, przez co szyba odstawała na jakieś 1,5cm ponad linię dachu. Po demontażu okazało się że zawias od szyby całkowicie wyleciał ze swojego miejsca. W szczelinę można było wsadzić palec, z kabiny podczas jazdy było natomiast słychać jakbym jechał z uchylonym oknem. Zawias (używka za 20zł, nowy w ASO kosztuje ponad 1000zł) który kupiłem też ciężko chodził więc zdecydowałem się na jego regenerację. Kupiłem na all**ro pręt stalowy hartowany chromowany fi=8mm, mniej więcej 13cm. Na końcach nawierciłem otwory pod zawleczki, stary sworzeń wybiłem (rozciąłem w połowie, łatwiej jest go usunąć), wsadziłem nowy, zabezpieczyłem zawleczkami i przesmarowałem całość. Profilaktycznie potraktowałem też tak lewy zawias.

 

Do operacji warto jest mieć kogoś do pomocy, wymianę zawiasu/ naprawę na się wykonać bez rozpinania przewodów zarówno w klapie jak i szybie.

 

Teraz całość chodzi lekko i nie ma obaw że znowu się zapiecze. Praktycznie każdy używany zawias kupowany na jakimś portalu wymaga regeneracji z uwagi na zapieczony w mniejszym lub większym stopniu sworzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 16.06.2015 o 16:00, Zgibniew napisał:

Jeszcze jedno bo nie opisałem wyżej. Jak już "gnoja" założymy nie dokręcamy śrub na maksa tylko zabieramy się za regulację. Wszystkie szczeliny muszą mieć odpowiednie grubości!

Jak to jest z tą regulacją?  Prawa strona odstaje mi na centymetr i leje się woda haha.

Edytowane przez Mamciu128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...