Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


M50B25 Bosch motronic 3.1 - grzanie sondy


Szpadyzor71

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie jak się ustawimy na komisję śledczą w sprawie sondy to pewnie będzie już lato i dobre temperatury:) Pozatym pewnie będzie to lato 2018:).

Narazie dokładnie obserwuje co się dzieje w odpowiednich temperaturach zewnętrznych i wiem tyle że potrafi się to wydarzyć zarówno przy 7 st.C jak i przy -10st.C przy czym nie jest powtarzalne.Zatem potrafi być dobrze przez tydzień w -10 i nagle strzał lub tak samo przy 7st.C kilka dni dobrze i strzał.

temperatura zewnętrzna może mieć tu tylko pewien udział początkowy np.

Poniżej 8szt.C "coś żle zaczyna działać"-tranzystor na wyjściu pin 37 raz działa raz nie lub cewka przekażnika raz dziala a raz nie.

Sprawdzam hipotezę o niskim poziomie płynu co kilka dni(mam wycieki i co kilka dni robię dolewkę)więc sprawdzam czy to jest powiązane ze sobą i czy przekłada się na zaburzenie w pracy reduktora lpg pod kątem temperaturowym.

Powrót na Pb z LPG kiedy problem występuje potrafi zgasić lampkę CE więc związek może występować.

Układanka może faktycznie wskazywać na zastosowany układ czasowy w DME co do układu nagrzewania sondy bo:

W przypadku ubytku płynu może i pewnie będzie:

1.zaburzenie w początkowej fazie pracy reduktora(gorsze nagrzanie reduktora)

2.równolegle gorsze warunki dla pracy czujnika temperatury dla DME(mierzony w warunkach zimnego silnika pokaże to samo co w powietrzu a w pewnym momencie rozgrzewania może mieć jakieś bańki powietrza i wykazywać zły pomiar a nie brak pomiaru więc DME nie podstawi 80st.C tylko będzie próbował go czytać.

Wystarczy ,że chwilowe wskazanie temp dla DME będzie niewłaściwe właśnie w początkowej fazie rozgrzewania w czasie przyjętym dla progowej wartości i DME odczyta to jako niewłaściwe rozgrzanie silnika i krzyknie błędem ogrzewania sondy.

Zbieram narazie dane z obserwacji wskażników temperatury licznika i czas w jakim występuje problem/zapala się lampka CE itd-podglądu dla temp DME nie mam a wypadałoby od zimnego silnika bujać się codziennie z lapkiem to wreszcie trafiłbym na jakąś anomalię mam nadzieję "temperaturową dla dme w czasie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki, problemem jest tylko to że Motronic zrywa połączenie podczas jazdy... Tak przynajmniej działa mój interfejs. Może Grześkowe lub Nerwusowe działają lepiej. U mnie jak sobie odpalę Live Data w DIS'ie to chodzi minutę, później jest "data connection disturbed" na kilkanaście sekund, później znowu zaczyna działać np. na 2 - 3 minuty, znowu chwilowa przerwa i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdziłem grzałkę sondy i ma 2,5 Ohma co w teorii na starcie daje moc 80Wat.W netach piszą o grzałkach 18W wiec nie wiem do czego odnieść.

Taki smok nagrzewa mi sondę w niecałą minutę.Silnik pracuje świetnie zarówno na Pb i Lpg.Żadnego falowania, dobra reakcja na gaz żadnego CE.

Narazie podpinam się pod styk 87 w przekaźniku ogrzewania sondy by podglądać moment w którym DME odłączy masę z 37.

Może uda mi się wreszcie określić czy ogrzewanie działa Non stop w M50NV.Kable wyprowadzę chwilowo do kabiny i podłącze do miernika.

Przekaźnik o dziwo zaczął cykac w momencie startu silnika więc działa i da mi czas na sprawdzenie.

Wygląda na to , że czasówka w DME nie jest pewna.

Jak sonda się podgrzeje i zaczyna skakać to problemy nie występują.

Układ z dodatkowym przekaźnikiem mam już opracowany na przełączanie masy Dme/Masa auta ale sam chce tym sterować jak i sygnalizować kontrolką w liczniku (parę wolnych jeszcze mam).

Pozostaje tylko sprawdzić czy DME wyłącza grzanie sondy w M50 NV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dziki widzę że męczysz dalej ten temat :). Słuchaj mam w domu starą sondę NGK-NTK którą zdemontowałem z auta. Sama sonda w sobie jest uszkodzona ale grzałka działa napewno bo już ją zasilałem z prostownika ;) żeby zobaczyć do jakiej temp się rozgrzeje. Dzisiaj wykonam dla Ciebie pomiar pomiar rezystacji przewodów na wszystkich pinach :)

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...