Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


drgania podczas jazdy przy 100-120km/h


litrer90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj mechanik wymienił mi tuleje wahacza przedniego na meyle hd+ lewy cały drążek kierowniczy.. natomiast dzisiaj została ustawiona zbieżność przodu na warsztacie coś tam gadali +3 -4 tzn przykładali takie coś na koła i jeden mechanik patrzył z jeden strony a drugi z drugiej a na tylnym kole była jakaś tablica z numerami i tak ustawiali laserowo w czym problem to jeszcze przed wymianą tulei

jak zmieniłem opony z zimowych na letnie.. to podczas jazdy zaczęło drgać kierownicą... przemieniłem tylne na przód i drganie o 80% ustało... ale teraz na nowych tulejach jest taki efekt:

do 90km/h nic cisza.... ale od 100km/h do 120km/h kierownica wibruje jak nie wiem co PODCZAS JAZDY mechanik mówi bym jutro przyjechał by sprawdzić koła tzn wyważyć jeszcze raz... co to może być..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej właśnie wyważenie kol. Wychodzi ono właśnie przy takich prędkościach. Sprawdź tez czystość przednich piast, mogą być delikatnie zabrudzone.

...by Tapapapapatatalaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ma nie wywazone bo jak dał z przodu do tyłu to o 80% ustało, wieć musialo byc kiepsko z tym kolem, więć może nawet z tyłu dawało na przód drgania.

Ale zalozylbym jeszcze raz na zimowki i przejechal sie i zobaczyl co sie dzieje. Jak na zimowkach tez bije, to znaczy, ze cos w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykluczałem podpowiedź o oponach,bo to pierwsze co bym sprawdził...Jeśli kolega nie sprawdzał to radziłbym na wyważarce sprawdzić czy opona "nie skacze" góra dół bo jak było na niej ostre hamowanie to może przez nią właśnie bić.Tak jak kolega Subzero napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dzisiaj na ustawieniu ale niestety nie ustawili bo tylna lewa spręzyna pęknieta i pierw kazali wymienić..

odnośnie wibracji kierownicy na nowo wyważyli koła i ciężarki dali już w środku felg a nie jak wcześniej na zewnatrz ale też nic to nie dało do tego sprawdzili czy podczas wyważania opona nie bije i nie było nic takiego... co lepsze zawieszenie przód i tył igła.. nawet dwukrotnie pytałem się o sworznie na wahaczach sprawdzili powiedzieli IGŁA

to co się dzieje... strach powyżej 130km/h jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam przed wymianą tulei na meyle hd(miałem febi wcześniej) drgania były ale o połowę mniejsze.. po wymianie tulei już na meyle hd przód sztywny i teraz kierownica tak drga,że szok.. dzieje się to od 80 do samej góry czyli 120/150 itp

Koła trzy razy wyważane i za każdym razem ok

podczas wyważania poprosiłem by sprawdzili czy opona nie ma bicia góra dół.. nic takiego nie stwierdzili

kolejno wymienione klocki na nowe

tłoczki hamulcowe przednie nowe

tarcze hamulcowe na przód nowe

układ odpowietrzony

co może być nie tak? dodam zawieszenie sprawdzili sworznie na wahaczach itp i wszystko ok przod jak i tył

dodam wydaje mi się,że to nastąpiło po zmianie opon z zimowych na letnie..bo jak wulkanizator zmienił opony i pojechałem w trasę od razu kierownica drzała..

pytam niech sprawdzi wyważanie sprawdził jest OK

następnie zamieniłem tylne koła na przód i drgania o 30% ustały.. zaczynały się od 60km/h a teraz od 80km/h

potem samo z siebie drgania ustały były tylko przy hamowaniu.Po jakimś czasie zrobiło sie tak,że zaczęła kierownica podczas jazdy mocno drzeć

Koła były na różne sposoby przekładne i to samo

opony na przodzie z 2011r tył 2009(letnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...