Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


drgania podczas jazdy przy 100-120km/h


litrer90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

geometria zrobiona,koła 3x razy wyważane,tarcze przód nowe,klocki nowe,tłoczki nowe

no i wibracje na prostej drodzę są ale np.. widać,że kiera lekko wbiruje ale tego nie czuć..

natomiast przy hamowaniu ze 130/120 kierownica telepocze...

dodam rok temu tylne tarcze na nowe tez i klocki wymienione

co jest grane

tutaj wyniki geometrii 3D na maszynie Hunter

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - d2242d8a7d43e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" przy hamowaniu ze 130/120 kierownica telepocze..." u mnie supermechanik "bęben serwis" żle załozył tuleje wachacza i ją uszkodził i był takowy objaw po wymianie jest ok.Rozumiem .że tarcze masz oryginalne a na tych oponach jeżdzisz od nowośći i pamiętaj że opona po max 5 sezonach to szajs, wiem z doświadczenia tj: zerwane druty w oponie wersja kartofel,rozwarstwienie opony zupełnie niewidoczne.

Edytowane przez darioital
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, z tego co czytam, już wszystkie przypadki odrzuciłeś. Domyślam się, że jak felgi były wyważane to i są proste. Patrząc na to, że masz tłoczki nowe, klocki nowe, tarcze nowe, układ odpowietrzony, wszystko teoretycznie sprawne. Sprawdź te NOWE tarcze, czy są proste, czy nie mają wady fabrycznej, sprawdź wszystkie ! jeśli chcesz być pewny i dokładny, sprawdź bicie tarcz czujnikiem zegarowym, jeśli nie masz takiego przyrządu, to chociaż suwmiarką w paru miejscach i na różnych wysokościach.

Edytowane przez michael9091
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh czemu kierownica mocno drzy przy hamowaniu

aha ps spytam... na zimę mam opony 16stki 205 55 r16 czy lepiej za 500zł kupić alusy używki czy nowe stalowe za 500zł? bo boje się,że kupię alusy będą może krzywe itp i dalej będą cyrki..a na stalówkach to by chociaż wiadomo było,że bicia nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast przy hamowaniu ze 130/120 kierownica telepocze...

Miałem takie same objawy po wymianie tarcz i klocków na nowe - wcześniej nic.

Sprawdź czy przy jeździe ok. 50 - 60 km/h, na łuku, w trakcie hamowania też będziesz mieć takie bicie. - Jeżeli tak, tarcze muszą być krzywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A podrzuce się tu do tematu, bo też walcze z jakimiś drganiami (chyba bardziej budą, ale kierka też drży wiadomo) przy 110km/h to jest apogeum. Na niskim profilu na 19 bije mocno, na baloniastej 17 mniej, ale też, dokładnie w tym samym momencie. Jade na luzie, czy na biegu to samo.
Nowe wahacze przod, drazki kierownicze, laczniki stabilizatora przod, gumy stabilizatora przod. Kola zmieniane na pewne, i tak jak mowie, na baloniastej 17 czuc slabiej ale czuc doklandnie to samo, przy 110 apogeum. Dobrze kombinuje ze to zasluga po prostu wiekszych opon ktore juz czesc drgan pokrywaja? Wkurza mnie to strasznie, jakie następne kroki można podjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...