Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z klima a elektryczny wentylator chlodnicy


danieltca

Rekomendowane odpowiedzi

no kumam. ale wiatrak wraz z modulem do wymiany bo kompresor klimy rozlacza i zalacza sie a tak nie powinno byc.

Wiatrak jak nie działa to nie chłodzi czynnika chłodniczego w klimie. Ciśnienie rośnie do 22-26 barów komp odłącza wtedy kompresor żeby nie doszło do uszkodzenia układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak jak nie działa to nie chłodzi czynnika chłodniczego w klimie. Ciśnienie rośnie do 22-26 barów komp odłącza wtedy kompresor żeby nie doszło do uszkodzenia układu.

jestem po wymianie wentylatora z modulem uzywany z tymi samymi nr bmw co na starym wentylatorze. i tak:

- klima dziala ale dalej sie rozlacza lecz juz z mniejsza czestotliwoscia niz wczesniej (wiec dalej jest cos nie tak),

- na kompie byl blad wentylatora i zostal skasowany

- komputer nie pokazal dodatkowych innych bledow np. czujnik temp.

- silnik grzeje sie do 110 stopni na postoju

- po wlaczeniu klimy na rozgrzanym juz silniku nie wlacza sie automatycznie wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak byś zrobił test wentylatora w Inpie. Sprawdź czy wentylator startuje przy początkowych mocach np. 10% mocy.

no wlasnie u mnie na inpie nie widze takiej funkji. mam tylko w sekcji silnika dde3.0 -> sterowanie -> sterowanie elektrycznym wentylatorem i po wlaczeniu tego jest komunikat sterowanie wentylatorem elektrycznym kontrolowane i wtedy nie zalacza sie wentylator ale rowniez nie ma opcji ustawiania sobie mocy ze np tak jak piszesz na 10% mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dzis zauwazylem ze wentylator po wlaczeniu klimy przy tam 75 stopniach wlacza sie ale tylko na ok.5 sekund i tak do 90 a nawet ponad 90 stopni pracuje cyklicznie ale przeciez przez tak krotki czas (5 sek.) przeciez malo co schlodzi, natomiast po wylaczeniu klimy nie wlacza sie wogole a powinien dzialac przy 92 stopniach bez wlaczonej klimy

- jak temp doszla do 105 to zauwazylem ze zwiekszyly sie obroty do ok 1.300 przez pare sekund takie byly i zaraz podczas tego cyrku wylaczyla sie klima na postoju w miescie na swiatlach . po chwili obroty spadly wylaczylem klime i wlaczylem za ok 2 min i dzialala normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mój kumpel ma tak, ze nie zalącza mu się wentylator na 1 biegu po włączeniu klimy (i ogólnie nie działa, startuje od razu z drugiego)

Po podlaczeniu na krotko działaja oba biegi. Przekazniki sa dobre. Jakieś pomysły?

Pacjent to bmw e36 1.8 IS 97 rok.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale on ma tam klimatrona

z góry dziena za odpowiedz :)bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Macie jakieś pomysły . Może to nie jest winą wentylatora czy też modułu wentylatora. Byłem u mechanika i z kompa uruchomil wentylator ale na drugi bieg od razu. W jego kompie nie miał możliwości zmiany ustawień zeby uruchomił wentylator na dowolny bieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do kogoś kto ma inpe, tam można uruchomić wentylator w zakresie od 10 do 90 %, sprawdzić w każdym zakresie np co 10% i będziesz miał odpowiedź czy wentylator jest sprawny

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do kogoś kto ma inpe, tam można uruchomić wentylator w zakresie od 10 do 90 %, sprawdzić w każdym zakresie np co 10% i będziesz miał odpowiedź czy wentylator jest sprawny

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Mam inpe i nie mam takiej funkcji. No chyba że nie potrafię jej znaleźć. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...