Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


co z tymi światłami xenon jest nie tak


litrer90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kiedyś zakładałem już taki temat ale nie mogę znaleść

Powiem w skrócie klosze lamp nowe,przetwornice okej,regulatory lamp ok,czujniki xenon przód i tył ok,odbłyśniki zregenerowane,soczewka wyczyszczona

PALNIKI początkowo MaxGear 4300k... ale mówię pewnie to przez tanie żarniki... kupiłem nowe żarniki D2S Philipsy po 140zł za sztukę a MaxGear 100zł kosztował komplet.. i efekt ten sam..

Dodam byłem na pięciu stacjach by ustawili lampy.. na każdej mi powiedzieli ONE JUŻ SĄ i tak deczko za wysoko ale nie będziemy zmniejszać choć powinienem...

Tutaj zdjęcie z neta bmw e39 żarniki bosma 6000k d2s dodam ja mam e46 ale dałem zdjęcie jak to wygląda bo u mnie jest to samo co tutaj na zdjęciu identyko

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - dc362976834dd.jpg

jak widać tam gdzie napisałem na biało... już ciemność i widać to odcięcie światła gdzie się urwa a gdzie ciemność...(dodam to urwanie światła jest zależne głownie jak się zjeżdża w dół.. wtedy zamiast świecić dalej świeci pod maskę... i jadąc na prostej drodze... Natomiast jadąc delikatnie pod górkę widać lepiej ale każdy mruga

po każdym ustawieniu świateł na stacji w nocy zwykłe H7 w innym samochodzie lepiej świeci

pobawiłem się dzisiaj z tym ale nie mam nerwów do tego... zauważyłem,że jak ustawiałem światla nie góra dół tylko na boki to ten cień(odcięcie)przesuwał się na pobocze przez co już nie rzucał się na ulice aż tak ale co z tego jak prawie lampy całkowicie w bok skręciłem potem ustawiłem w nocy na drodze tak,żeby strumień padał jak najdalej... ale na końcu padał na drogę... i to samo

a dodam specialnie od picu podniosłem wysoko lampy to w nocy nie wiadomo co to światła długie....no ale każdy mruga... a jak ustawiają na stacji.. to ja sobie muszę je podnosić... mimo,że MÓWIĄ ŻE ONE JUŻ SĄ za wysoko...

dokładnie to co na zdjęciu tutaj nawet filmik kolesia z e39

na początku filmiku widać jak zjeżdża... w dół lekko przez co światła świecą mu dalej... ale za raz jak skręci w lewo i jedzie prosto już widac jak cień jest blisko auta a dalej nic nie widać...

albo tak wygląda jazda na xenonach albo ja sam już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dzisiaj na 3 stacjach ustawić xenony

na pierwszej pytam czy ustawi mi koleś xenony? on mówi nie mam do tego przyrządu taki nie miły starszy typek mówi spróbuje ale i tak się pewnie nie uda.. :mad2: popatrzył i mówi tu wszystko ok :mad2: :mad2: pajac jeden dobrze,że w zęby tam nie dostał nie dosć,że chce zapłacić to olewa i ma w du..

pojechałem do drugiej stacji.. koleś mowi czy to ori xenony? ja że tak.. spojrzał do środka i mówi to nie ori.. a ja jak ku.. nie ori jak ori a mówie te przełączniki to od świateł przeciwmgielnych przednich :mad2: eh kolejny cymbał :mad2: i mówi ok jak ori to ustawi się ... i mówię mu tu poruszane wszystko jest..poskręcane na boki itp a on O TAK JUŻ PORUSZAŁEM TO NIE USTAWI SIĘ TEGO WOGULE bo to fabrycznie jest ustawione pojechalem nawet się nic nie odezwałem bo ręka świerzbiła ze złości juz

Pojechałem do trzeciego w innej miejscowości.. koleś około 28lat trochę pojęcia miał i pobawiliśmy się z ustawieniami i mówił ja Ci ustawię książkowo.. ale po ustawieniu okazuje się,ze lewa lampa daje strasznie rozproszone światło(cienie itp) prawa powiedzial ujdzie

mówi albo żarnik albo coś z odbłyśnikiem.. przemieniliśmy żarniki moje philipsa 4300k stronami i to samo wiec żarniki odpadają

i co lepsze.. ustawił i mówi chodz usiądz sobie i popatrz widzisz jak lewa lampa oślepia? MIMO,ŻE USTAWIONA DOBRZE?? wziął ją ciut niżej niż nawet zakres na urządzeniu i DALEJ OŚLEPIA :mad2: prawa natomiast nie...

wkurzony zdemontowałem dzisiaj lewą lampę bo w garażu leży odbłyśnik nowy OE ZKW z 2013r nie regenerowany po prostu nowy

i założyłem ten odbłyśnik nowy bo moje są regenerowane no i jazda testowa na wieczór i to samo.. tzn strumień światła.. bo czy oślepia to nie wiem dopiero we wtorek się dowiem jak podjadę do niego

dla czego lampa oślepia? dodam zrobiłem w nocy trasę 15km... na prostej drodze nikt mi nie mrugał... ale... mimo ustawionych książkowo lamp jadąc POD GÓRKĘ xenony świecą do liści drzew albo porównanie do dachu domu piętrowego(tylko jak pod górkę jadę) i to jest dziwne bo jak na górkę z z drugiej strony podjeżdża auto to mruga... bo jak ma nie mrugać skoro walą do liści drzew.. natomiast na prostej drodze ok nikt nie mruga(nie raz się zdarzy)

samopoziomowanie z tego co zabserwowałem działa.. tylko,że hmm dziwne jest to jak auto stoi na prostej jezdni samopoziomowanie działa.. ale jak stanie się autem pod górkę to jak świecą wysoko i rusza się autem to nic nie reaguje..ale na normalniej nawierzchi reagują od razu

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...