Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana rozrządu w n47 taka droga??


Dzesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kolega jest posiadaczem bmw serii 3 e90 320d 177 km, silnik N47. Mam pytanie ile mniej więcej kosztuje w tym silniku wymiana rozrządu oraz czy konieczne jest zrzucenie głowicy? Jego mechanik wziął 6000 zł co uważam za cenę z kosmosu, do tego zrzucił głowice stąd moje pytanie. Auto teraz wpieprza płyn Chłodniczy i kolega chce reklamować naprawę. Myślałem że rozrząd w moim m62 to droga sprawa a tu wychodzi ze zwykle 2.0 kosztuje jak porsche. Co o tym sądzicie? Czy cena jest za wysoka i po jaką cholere zrzucił mechanik głowice? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik to porażka ,z tego co pamiętam łańcuchy dziadowskie,rozciągają się jak guma,do tego jakiś mędrzec zaprojektował rozrząd od strony skrzyni.Z tego co pamiętam to wymiana z częściami rozrządu to nie mniej niż 3000 ale po co głowicę ściągał, to nie wiem.Jeśli zdjął głowicę plus uszczelki,uszczelniacze itp, robocizna to koło 6 tysiaków wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy wynika że głowicy nie trzeba zrzucac więc nie wiem po co to robił ten mechanik, po tym auto wciąga płyn jak tsi olej. Rozrząd był robiony bo zaczął halasowac. Pytanie czy reklamować naprawę? Auto ma 185 tys km nalotu, odzywa się dpf a płyn znika, nie ma żadnych wyciekow, stan oleju się nie zmienia, na 1000 km trzeba lekko ponad 1l płynu dolać, może być tak że płyn ucieka w wydech i dpf przez to dostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnal glowice bo sie nie znal proste ;)

Niektorzy wyciagaj do tego nawet silnik ;)

Akcja serwisowa dotyczy tylko górnego łańcucha i napinacza, nie da rady wymienic jednej lyzwy bez sciagaia tylnego dekla a jak juz go zdejmiemy to zostaje tylko miska i kilka drobnych rzeczy zeby wymienic wszystko. Robota nie jest prosta bo mozna sie w wielu miejscach latwo pomylic i narobic jeszcze wiekszego bigosu, ale cena 6 tys to nawet nie lekka ale gruba przesada.

W tych silnikach glowice nie raz nie chca sie odkrecac i pekaja główki od śrub głowicy i wtedy jest problem bo albo frezujemy leb albo spawamy spawamy spawamy itd itd.... moze chlop cos natuningowal bo mu ie łeb urwał.... trudno powiedzieć.

Niech sobie kolega sprawdzi czy mu chlodniczka egru nie pekla i nie ciagnie tamtedy plynu jak nie to mechanior coś skasztanił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam n47 i nie jojczę ! :D co do akcji to byłem tyle ze ja juz byłem po wymianie. Polega na tym ze ściagają górny napinacz sprawdzają go i jeżeli jest walnięty to go wymieniają. Kolejny krok to sprawdzenie łańcucha jeżeli jest rozciągnięty to umawiają sie z klientem bo trzeba zostawić auto na ok 2 dni. No i wymieniają łańcuch i dolny napinacz czy jakoś tak nie wiem bo nie znam sie lecz taka informacje dostałem od pana z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

same czesci to jest od 2200 w górę z tego co pamiętam w zależności ile idzie z oryginału a ile z zamiennika więc jeśli ktoś to orbi za 2500 to albo wymienia tylko same lancuchy albo robi to charytatywnie ;) A jak wymienia same lancuchy to zycze powodzenia bo moge tutaj wrzucic trylion zdjec z urwanymi zębami na kółku pompy wysokiego ciśnienia, zagiętej sruby mocujacej lyzwe, pękniętej łyżwy czy zukosowanego napinacza itd itd

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak od jakiegoś czarka co własnie się zarejestrował na forum, ale po prostu jutro oglądam pewne e92, i gdyby był problem z rozrządem to musze wiedzieć o ile odpowiednio mniej forsy proponować. Wiadomo że nikt nie poda ceny do złotówki, ale czy 5-6 tys wystarczy? Na dobrych częściach, bez dziadowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tom 3 napisał:

Gdzie można wymienić dobrze rozrząd w n47 za 2,5 tys. ?

Ja robiłem w Bierutowie (a właściwie we wsi Bukowie koło Bierutowa) u pana Grzegorza Fąfary. Jestem bardzo zadowolony. Przyjechałem do niego w środę, dostałem auto zastępcze (e46). Na drugi dzień moja e91 była gotowa do odbioru. Przed wyraźnie słyszałem łomotanie łańcucha + dziwne kaszlnięcia przy odpaleniu. Po - silnik pracuje aksamitnie jak na pasku. Dowiedziałem się, że jeeeszcze nie było tragedii, dolny łańcuch jedynie lekko wyluzowany, ale i tak profilaktycznie wymienili mi wszystko i mam spokój na kilka lat. Śmiało mogę polecić. Jestem ok. 12kkm po wymianie i wszystko gra. Typ sprawia wrażenie (i pewnie nie tylko wrażenie) dobrego specjalisty.

 

Tu macie kilka opinii: https://dobrymechanik.pl/mechanicy/bukowie/fafara.html

Edytowane przez prz3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e92 320d 177km wyszło z ori częściami kupowanymi w Inchape ok. 4300zł -  jak ktoś wspomniał wymiana samych łańcuchów albo robienie tego na zamiennikach mija się z celem. Auto miało przejechane 170k w momencie wymiany i mechanicy stwierdzili, że górny łańcuch był już luźny (bez dramatu).

 

Ogólnie ja mam przynajmniej takie wrażenie,że te silniki poza rozrządem są całkiem przyjemne w eksploatacji, demon szybkości to nie jest ale jakoś się tam odpycha + po Wrocławiu spalanie w okolicach 8l 

Edytowane przez Płaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, szocha1991 napisał:

prz3m, no to podstawowe pytanie który interesuje i mnie i pewnie większośc ile taka przyjemnośc za czesci i roboty pana majstra

Ja dałem 2,5k a może i stówę mniej, już dokładnie nie pamiętam. Robiłem to jakoś we wrześniu zeszłego roku. Robota oczywiście na ori częściach. Panowie tam działają we dwóch, w 5 godzin ogarniają sprawę - ja przywiozłem auto późnym popołudniem, więc do odbioru było na drugi dzień, no ale to nie był problem bo dostałem auto zastępcze.

Edytowane przez prz3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...