Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pomoc dla Olusia


tazunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bimmbry bmw_1

Zwracam się do was z niemałą prośbą... ale wcześniej troszkę opiszę sprawę.

Niektórzy pewnie wiedzą, inni pewnie mniej że 24 kwietnia tego roku urodził mi się synek.

11188399_810161832371860_4894978327880086983_n.jpg?oh=a34c28047539272b6facb80883283b89&oe=56FF47F3

Dostał na imię Oluś. Przez pierwsze 2 tygodnie wszystko było w idealnym porządku. Cieszyliśmy się nim wspólnie z całą rodziną.

Jednak w 18 dniu życia stało się coś co obróciło wszystko do góry nogami i pozamiatało całą rodzinę...

W ten dzień około południa na rękach żonki, Olek dostał jakiegoś mocnego ataku...nie będę opisywał dokładniej, ale sytuacja wyglądała strasznie. Zadzwoniliśmy po pogotowie, które zabrało nas do Szpitala w Zgorzelcu. Tam jednak nie mieli pojęcie co to może być. Zgorzelec wezwał karetkę Legnickiego szpitala. Po dotarciu do Legnickiego szpitala Oluś został diagnozowany...

Niestety sytuacja była bardzo poważna – Wylew 4 stopnia. Stan krytyczny... I informacja „prawdopodobnie nie przeżyje nocy” !!!

Na szczęście okazało się, że mamy dobrego Anioła Stróża i zarówno w pierwszą noc jak i we wszystkie pozostałe nie pozwolił nam on zostać bez synka.

W szpitalu spędziliśmy prawie 2 miesiące. Byliśmy pod wspaniałą opieką Ordynatora dr Kowalika i reszty personelu. Na ten czas dzięki ogromnej pomocy rodziny i przyjaciół przeprowadziliśmy się do Legnicy, aby w każdy możliwym momencie być przy Olku.

W międzyczasie Olek przeżył 2 skomplikowane operacje Neurochirurgiczne we Wrocławiu i mnóstwo innych mniejszych zabiegów, które pozamiatały by nie jednym dorosłym osobnikiem.

Jednak wszystkie powyższe czynności przyniosły skutki i Oluś jest dzisiaj z nami.

I pomimo ciężkiej przeszłości neurologicznej i diagnoz, które mówiły m.in. o tym, że nie widzi. Z każdym dniem zasakuje nas i lekarzy !

Na dzień dzisiejszy – po odwiedzeniu kilkunastu specjalistów, klinik itp. Olek widzi i powoli dogania rozwojowo swoich rówieśników.

8673_914218305299545_5650669304184614632_n.jpg?oh=0ec38fdba802a0fcc6e4e391ecb462fd&oe=5744A925

Jednak ta „gonitwa” (dosłownie, bo w tym wieku liczy się każdy dzień) wymaga stałej opieki specjalistów. Wiadomo, że na NFZ nie ma w takim przypadku co liczyć – pewnie dalej stalibyśmy w kolejce z pierwszą wizytą u Neurologa... Więc w grę wchodzą tylko prywatne wizyty, prywatne rehabilitacje itd.

Dlatego ten post z prośbą. Możecie mocno nam pomóc przekazując 1% podatku na Olusia. Można tego dokonać właściwe wypełniając swój PIT. W ten sposób 1% waszego podatku zostanie przekazany na specjalne subkonto założone w Fundacji Avalon i pomoże w dalszej rehabilitacji.

Wskazówka jak to zrobić:

JAK PRZEKAZAĆ 1%

Wypełniając zeznanie PIT, podatnik musi obliczyć podatek należny wobec Urzędu Skarbowego.

W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)

• Wpisać numer KRS: 0000270809

• Obliczyć kwotę 1%

W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!)

• Wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację - BEDNARZ, 5182

A jeśli macie kila groszy nie mieszczące się już na waszym koncie bankowym, możecie dokonać bezpośredniej wpłaty na konto, w ten sposób:

Należy dokonać przelewu bankowego (może być przelew internetowy) lub wpłaty na poczcie: • nazwa odbiorcy:

Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

• numery rachunków odbiorcy:

Rachunek złotowy PLN: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 Rachunek walutowy EUR: IBAN: PL07 1600 1286 0003 0031 8642 6021 Rachunek walutowy USD: IBAN: PL77 1600 1286 0003 0031 8642 6022 Rachunki prowadzone przez: BNP Paribas Bank Polska SA

W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację – BEDNARZ, 5182

(ten dopisek jest bardzo ważny).

Wszystkim, którym za pomocą tego posta ukradłem kilka minut życia, bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

tazunio bmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie przykra sprawa, coś na ten temat wiem, też siedziałem kiedyś z synem w szpitalu ponad miesiąc, na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Oczywiście poleci dla Olka przy rozliczaniu ten procent, no i oczywiście przekażę też coś extra. Dla małego dużo zdrowia, a wam siły i wytrwałościbmw_2

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary trzymam kciuki za Waszego synka! Masz moj 1% mojej rodziny i jeszcze namowie kogo sie da w robocie.. Jezeli cos mozna zrobic pisz smialo.. Jak bedzie gdzies na fejsie to sie udostepni i szybko sie rozejdzie po ludziach

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kosa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wrzuciłem na Fejsa, wysłałem pw do jakichś 18 tysięcy ludzi zarejestrowanych na tym forum (przynajmniej do tylu adresów poszedł grupowy mailing), poszło info do BKP, GZ, BMW-SPORT, wysłałem też kilka groszy od siebie.

Życzę wszystkiego dobrego i dużo zdrowia, wierzę w solidarność ludzi z tego forum i ich chęć pomocy.

Edytowane przez Forest
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info na BMW-SPORT już jest:

BMW Sport :: Zobacz temat - Prośba o przekazanie 1% podatku dla synka kolegi z forum

Wieczorem Krzysiek wrzuci info na forum BMW Grupa Zachód.

Pojawi się również info na stronie BMWTrends.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...