bullit87

Duzy problem z elektryką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie i panowie po bardzo długim czasie...

Wiec zacznę od poczatku... Znalazłem piękne e38 3.5 v8 z 98 roku na handel... Wiec pojechałem wczoraj na sprawdzian wizualny i podjąłem decyzje ze zakupie owy pojazd... Jego właściciel wyjął aku na noc do ładowania... Szacun... Ale kiedy wkładał aku popier...mylil klemy... Plus do minusa... Przełożyłem klemy odpaliłem auto i wyjechałem z jego podjazdu na ulicę... Pojawiła sie kontrolka ładowania... Zgasilem samochód i to na tyle... Juz nie odpalił... Włożyłem inny aku jak zapinałem klemy ładnie iskrzyły ale zero reakcji ze strony auta... Nawet sie lampki nie pozapalały... Sprawdziłem klemy i bezpieczniki w schowku. Plus ten duży pod maska... Wszystkie są ok... Auta nie kupiłem ale mam na nie chrapkę... Gdzie szukac przyczyny?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Być może "przebiegunował" się akumulator. Postaraj się go rozładować (oczywiście nie w aucie) i naładować podłączając klemy odpowiednio. Najważniejsze żebyś go szybko z auta wyjął.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisal ze wkladal inny aku

Zobacz czy gdzies sie wiązka nie zjarala

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi kiedys po ładowaniu aku też nie reagował.

Czytałem że trzeba zewrzeć klemy (bez aku), przekręcić kluczyk, poczekać 20sec, zostawić na 15min i dopiero. Zadziałało.

Nie pamiętam dokładnej procedury, ale coś takiego to było. Nie czekałem chyba nawet tych 15min.

To była e36, może tutaj jest podobnie.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Szpadyzor71
      Hej.
      Jak pewnie część z Was wie, za niedługo powiększa się skład mojej rodziny w związku z czym potrzebuję informacji odnośnie fotelika.

Teoretycznie mam już wybrany, jest to Cybex Aton 5. Czy ktoś z Was ma lub miał ten lub ewentualnie poprzedni model w E38 lub E39 (sedan) albo w Skodzie Fabii I-generacji?
      Ciężko jest mi logistycznie rozegrać kwestię przymierzenia fotelika do obu samochodów. Jak duże jest prawdopodobieństwo, że fotelik nie będzie pasował do dwóch różnych samochodów?
    • Przez Zkumeku
      Pora wrzucić kolejny okruch serca w cosmos. 

Odszedł bandyta, niech żyje bandyta.

Tak więc po poskładaniu myśli, pogodzeniu się ze stratą poprzedniej koncepcji... która to czekała na M60B40, czas na M62B44, ale w wadze cięższej. Nowy początek, odchamianie, doprowadzenie do poziomu i następnie lepienie tego w to co się narodzi(ło) w głowie.

VINOWANKO:
      Type GF81 Model 740i - EUR Development Code E38 Chassis LIM Steering LL Doors 4 Engine M62 Displacement 4.40 Power 210 Drivetrain HECK Transmission AUT Color Cosmosschwarz Metallic - 303 Upholstery Standardleder/schwarz - N6SW Production Plant DINGOLFING Production Date 1997-09-24 Standard Equipment
      202 Steptronic Steptronic 214 Automatic Stability Control+traction Aut.stabil.-control+traktion(asc+t) 260 Side Airbag Driver/frt Passenger Seitenairbag Fuer Fahrer/beifahrer 262 Head Airbag Kopfairbag 438 Wood Trim Edelholzausfuehrung 459 Seat Adjustm., Electr. W. Memory Sitzverstellung, Elektr.mit Memory 548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho 555 On-board Computer Bordcomputer 806 3rd Stop Light 3.bremsleuchte Options
      216 Servotronic Servotronic 223 Dynamic Damper Control Dynamische Daempfer Control 261 Side Airbag For Rear Passengers Seitenairbag Fuer Fondpassagiere 299 Lt/aly Wheels W Mixed Tyres Lm Raeder Mit Mischbereifung 302 Alarm System Alarmanlage 320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall 339 Satin Chrome Shadow Line 403 Glas Roof, Electric Glasdach, Elektrisch 416 Sunblinds Sonnenschutzrollos 423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours 428 Warning Triangle Warndreieck 431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend 441 Smokers Package Raucherpaket 456 Comfort Seats, Electric. Adjustable Komfortsitze Elektrisch Verstellbar 494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer 496 Seat Heating For Rear Seats Sitzheizung Fuer Fondsitze 500 Headlight Washer Sys/intensive Cleaning Scheinw.waschanl./intensivreinigung 508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc) 522 Xenon Light Xenon-licht 534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik 609 Navigation System Professional Navigationssystem Professional 629 Car Telephone (gsm) W Card Reader Front Autotelefon Mit Kartenleser Vorn 672 Cd Changer Bmw For 6 Cds Cd Wechsler 6-fach 710 M Leather Steering Wheel M Lederlenkrad 775 Individual Roof-lining Anthracite Individual Dachhimmel Anthrazit 801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung 863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa 879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur Information
      473 Armrest, Front Armauflage Vorn 488 Lumbar Support Driver/front Passenger Lordosenstuetze Fahrer/beifahrer 602 On-board Monitor With Tv Bordmonitor Mit Tv 694 Preparation For Cd Changer Cd-wechsler Vorbereitung

• Przez lumma1
      Wartość
      Typ 728I (EUR)
      Typoszereg E E38 ()
      Seria 7
      Rodzaj konstrukcji LIM
      Układ kierowniczy LL
      Drzwi 4
      Silnik M52
      Pojemność skokowa 2.80
      Moc 193KM
      Skrzynia biegów AUTOMATYCZNA
      Kolor ORIENTBLAU METALLIC (317)
      Data prod. 1996
      Wyposażenie
      S216A SERVOTRONIC Wspomaganie układu kier. Servotronic
      S245A LENKSAEULENVERSTELLUNG ELEKTRISCH Kolumna kierownicza regul. elektrycznie
      S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa
      S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu
      S352A DOPPELVERGLASUNG Podwójne oszklenie izolacyjne
      S415A SONNENSCHUTZROLLO FUER HECKSCHEIBE Roleta przeciwsłoneczna tylna
      S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours
      S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
      S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.
      S456A KOMFORTSITZE ELEKTRISCH VERSTELLBAR Fotel komfort z pamięcią zmiana na sportsitze
      S438A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Wersja z drewna szlachetnego
      S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących
      S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni
      S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera
      S500A SCHEINW.WASCHANL./INTENSIVREINIGUNG Inst.czyszcz.refl./Czyszcz. intensywne
      S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł
      S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe
      S549A FUNKUHR Exklusiv-Uhr
      S629A AUTOTELEFON MIT KARTENLESER VORN Tel. sam. sieci D z czytn. kart z przod.
      S670A RADIO BMW PROFESSIONAL Radio BMW Professional RDS
      S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD
      S677A HIFI SYSTEM PROFESSIONAL System HiFi Professional DSP
      L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria
      S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa
      S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki
      S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna
      S214A AUT.STABIL.-CONTROL+TRAKTION(ASC+T) Automat. ukł. przeciwpoślizg. (ASC+T)
      S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów
      S806A 3.BREMSLEUCHTE Trzecie światło stop
      LUSTERKA ZEWNĘTRZNE SKŁADANE ELEKTRYCZNIE
      PODŚWIETLENIE KLAMEK WEWNĄTRZ I NA ZEWNĄTRZ
      KIERUNKI CIEMNE
      SZYBA Z SENSORAMI
      PROGI POLIFT
      FELGI LATO ALU 19 (NA ZDJĘCIACH JESZCZE 18 STYLING 37
      FELGI ZIMA ALU 17

• Przez juve_fan
      Siemandero wszystkim przy weekendzie :-) 
      Z racji tego, że powoli wraca do mnie temat zakupu auta, a ponowny zakup Bmw jest chyba nieunikniony, to przeglądam trochę portale, gdzie moja uwagę zwróciły dwie sztuki E38. 
      Kojarzy ktoś z Was te sztukę?!
      https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-okazja-bardzo-zadbane-lpg-ID6yPtej.html

No i jeszcze ta mnie intryguje, choć niestety tylko 2.8 i bez LPG, ale z samych zdjęć wygląda na prawdę sensownie :-) 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-oryginal-bogato-wyposazona-felgi-18-rolety-tv-skora-ID6yObhD.html

Jakieś porady, sugestie?!  :-) 

Miłego weekendu 

Pozdrosy 
    • Przez Szpadyzor71
      Siemka.
      Półtorej roku temu miałem przyjemność jeżdżenia czarną E34 530iA woz'a. Wtedy zakochałem się w V8 i automacie. (dzięki woz'u!  )
      W między czasie wleciał dom teraz jego wykańczanie i zbytnio środków nie było na spełnienie marzenia poza tym z "Lodówką" byłem mocno związany.
      Jednak zawsze gdzieś to V8 się przewijało (najczęściej u CzAkSs'a  ).
      Po długiej wewnętrznej rozterce, rozmowach z Pawłem i teraz dzięki naszemu "kochanemu" Państwu które szykuje nową akcyzę decyzja podjęta. Szukam E38.
      Z dobre dwa miesiące przeglądania portalów aż w zeszłą środę napisał do mnie CzAkSs, że chłopaki od których brał swoją E38 przytargali kolejną. Chwila zawahania (biała jeszcze nie sprzedana) mówię dzwoń i rezerwuj, jutro jestem na oględziny.
      W drodze na miejsce mówię do Pawła: wiesz że na 99% już ją kupiłem  . Paweł poczarował kompem, ja obszedłem i przyklepałem.
      Biała wczoraj po 15 minutach od wystawienia ogłoszenia osierociła mnie (zawsze będę ją świetnie wspominał) więc przyszedł czas aby coś następnego wypełniło tą pustkę.

Oto i ona:
          Vehicle information   ========================================   VIN: WBAGF81090DK66942   Type code: GF81   Model: 740I (EUR)   E-F-R series: E38   Series: 7   Type: LIM   Steering: LL   Doors: 4   Engine: M62   Displacement: 4.40   Power: 210 (285 hp)   Drive: HECK   Transmission: AUT   Paint code: 490 - SONDERLACKIERUNG   Upholstery code: N6SW - STANDARDLEDER/SC   Prod.date: 1997-10-02 S202 Steptronic S214 Automatic stability control (ASC+T) S223 Electronic Damper Control (EDC) S260 Side airbag for driver/passenger S261 Side airbags for rear passengers S262 ITS - Head airbag S284 BMW light alloy wheel BMW styling S302 Alarm system S320 Deleted, model lettering S352 Insulating double-glazing S401 Lift-up-and-slide-back sunroof, electric S415 Sun-blind, rear S423 Floor mats, velours S428 Warning triangle and first aid kit S438 Fine wood trim S457 Contour seat, front, electr. with memory S459 El. front seat adjustment w. memory S464 Ski bag S473 Armrest front S488 Lumbar support, driver and passenger S494 Seat heating driver/passenger S500 Headl.washer system/intensive cleaning S522 Xenon Light S534 Automatic air conditioning S548 Kilometre speedo S555 On-board computer V with remote control S629 Car telephone (GSM) w card reader, front S670 Radio BMW Professional RDS S672 CD changer for 6 CDs S676 HiFi speaker system S694 Provisions for BMW 6 CD changer S710 M sports steering wheel, multifunction S775 Headlining anthracite L801 National version Germany/Austria S806 Third stoplamp S863 Dealer List Europe S879 Operating instructions German S915 Omission of outer-skin preservation S940 special equipment BMW Individual Jeździł nią jeden niemiec rocznik 39'.  
      Ostatni wpis w książce przy 244 tys km w czerwcu zeszłego roku.
      Jest to wersja individual, kolor lakieru to petrol mica metallic.

Zdjęcia od Pawła jak przyjechała do Polski

Zdjęcia z dzisiaj niestety bardzo słabe jakościowo bo pogoda nie rozpieszcza:

I coś o czym zawsze marzyłem:

Z rzeczy do zrobienia:
      1. Ogarnąć obroty bo faluje.
      2. Serwis startowy czyli oleje filtry świece itp.
      3. Porządne mycie.
      4. Jest kilka miejsc z zewnątrz które trzeba kosmetycznie ogarnąć.
      5. Środek - porządne pranie + sprzątanie, kiera do obszycia, podsufitka niestety z tyłu już opada, zmiana radia na coś 16:9 (będę musiał zagadać Młodą na jakimś najcie  ).
      6. Koło na lato pewnie coś w 18".

A poza tym to dbać lać i jeździć.

P.S.: Jeszcze raz wielkie podziękowania dla CzAkSs'a.  
      Przez cały czas mnie dopingował kibicował i pomagał. Dlatego nie będę mu dłużny i Naleśnik już u niego stoi w oczekiwaniu na dwa pierwsze punkty. 

• Przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.