Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


żarówka podświetlenia świateł.


KepaSK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Żarówki nie wyciągniesz bez uszkodzenia połączeń, ponieważ jest NIEROZBIERALNA. Żarówka to całość, czyli szklana żarówka wtopiona w plastik. Ja naprawiam to w ten sposób, że ostrożnie kruszę bańkę żaróweczki a do włókien dolutowuję diodę LED 3mm 12V. Uwaga na prawidłowe połączenia diody z masą !!!. Koszt diody to ok. 2 zł. Oryginalna żarówka to koszt 61zł. Takie żarówki podświetlają włącznik świateł , świateł przeciwmgielnych, a także podświetlają panel ogrzewania. Corry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

W dniu 8.01.2019 o 19:47, Corry napisał:

Żarówki nie wyciągniesz bez uszkodzenia połączeń, ponieważ jest NIEROZBIERALNA. Żarówka to całość, czyli szklana żarówka wtopiona w plastik. Ja naprawiam to w ten sposób, że ostrożnie kruszę bańkę żaróweczki a do włókien dolutowuję diodę LED 3mm 12V. Uwaga na prawidłowe połączenia diody z masą !!!. Koszt diody to ok. 2 zł. Oryginalna żarówka to koszt 61zł. Takie żarówki podświetlają włącznik świateł , świateł przeciwmgielnych, a także podświetlają panel ogrzewania. Corry

 

Mylisz się. Żaróweczka włącznika świateł w Coupé/Cabrio/Sedan/Touring (w Compact może to zdeka inaczej wyglądać bo ta konstrukcja kokpitu jest nieco inna od pozostałych nadwozi i nie wiem tego na 100%, a więc się nie wypowiadam) jest jak najbardziej do wyciągnięcia. Palcami z plastiku idzie ją w bardzo prosty sposób wyciągnąć, trwa to bagatela 1-2 sekundy. Nie doszedłem jeszcze dokładnie jaka to żarówka ale jej wymiary to 18,8mm x 4,8mm i jest to żaróweczka oczywiście 12V 1,2W. Podejrzewam, że jeżeli chodzi o numery OEM jej to będzie to 07509063579 bądź 63217167000.

 

Żarówki o których piszesz, których nie da się wyciągnąć bez zbicia bańki i kombinowania, lutowania i innych rzeźb znajdują się w tunelu środkowym tj. żarówka zapalniczki i popielniczek przodu i tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...