r4ll

[r4ll] --->> e39 530i pierwsza bawarka w rodzinie

Rekomendowane odpowiedzi

Taka paczuszka dzisiaj. Za 3 tygodnie autem zaopiekuje się @Leo na regenerację vanosów i wymianę odmy.

YgPP.jpg
YgPZ.jpg

Edytowane przez r4ll

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Auto właśnie przeszło zabieg regeneracji vanosa, wymianę odmy na nową (OEM), płukankę, wymianę oleju silnika, skrzyni biegów i dyfra. Wszystko wykonane przez @Leo. Jeździ się teraz dużo przyjemniej.

Wszystkie płyny jak widać w poprzednim poście Millersa, silnikowy XF 0w40. Zobaczymy, czy zużycie oleju się zmieni.
Adam powiedział, że bardzo zdrowe zarówno e39 jak i m54 co mnie bardzo ucieszyło.

Jedynie uwalone strasznie bo ostatnio jeździ codziennie a nie jak dotychczas weekendowo i nie mam kiedy umyć brudasa :D

Edytowane przez r4ll

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, r4ll napisał:

Auto właśnie przeszło zabieg regeneracji vanosa, wymianę odmy na nową (OEM), płukankę, wymianę oleju silnika, skrzyni biegów i dyfra. Wszystko wykonane przez @Leo. Jeździ się teraz dużo przyjemniej.

Wszystkie płyny jak widać w poprzednim poście Millersa, silnikowy XF 0w40. Zobaczymy, czy zużycie oleju się zmieni.
Adam powiedział, że bardzo zdrowe zarówno e39 jak i m54 co mnie bardzo ucieszyło.

Jedynie uwalone strasznie bo ostatnio jeździ codziennie a nie jak dotychczas weekendowo i nie mam kiedy umyć brudasa :D

cudny serwis :) jakie miałeś zużycie oleju i jakiego ? może być na priv

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żadna tajemnica to nie jest :)
~0.2 przy jeździe emeryckiej na 1000 km.

~0.3-0.4 przy normanlej jeździe i prędkościach głównie przelotowych ~150km/h na 1000km.

Przy deptaniu nie wiem, bo auto widzi czerwone pole może raz na 3 miesiące xD

Poprzednia oliwa to był Valvoline max life 5w40.
Odma była ori, nikt jej dotychczas nie tykał. Przebieg 196kkm.

Edytowane przez r4ll
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, r4ll napisał:

Żadna tajemnica to nie jest :)
~0.2 przy jeździe emeryckiej na 1000 km.

~0.3-0.4 przy normanlej jeździe i prędkościach głównie przelotowych ~150km/h na 1000km.

Poprzednia oliwa to był Valvoline max life 5w40.
Odma była ori, nikt jej dotychczas nie tykał. Przebieg 196kkm.

pytam bo mam podobne zużycie w cabrio, ja mam Motula 5W30, daj znać proszę czy warto zmienić na ten olej co teraz masz :) po jakimś sensownym przebiegu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pewno dam znać za jakiś czas ;) na bmw-sport jeden użytkownik e39 m54b30 zmienił na Millersa XF 5w50 i twierdzi, że zużycie jest prawie niezauważalne teraz.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Potwierdzam, tak ładnego i zadbanego e39 już bardzo dawno nie widziałem :)

Jak byś wpadł kiedyś na pomysł sprzedaży: daj znać chętnie bym ją komuś w rodzinie ożenił :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dawid111 po rozmowie z Adamem teraz nie jestem taki pewien :) Bo w sumie po sprzedaży e39 chciałem szukać e39 tylko w trochę innej konfiguracji. Klina mam strasznego :/ Chyba, że Adam by nie negocjował ceny :)

Edytowane przez r4ll

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dawid111 po rozmowie z Adamem teraz nie jestem taki pewien  Bo w sumie po sprzedaży e39 chciałem szukać e39 tylko w trochę innej konfiguracji. Klina mam strasznego  Chyba, że Adam by nie negocjował ceny

Ja tylko dałem link ;)
Leo się zapytał o sprzedaż. Wiem, że była wystawiona to wstawiłem posta :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta