Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


opony-jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zmuszony jestem na dniach kupić opony i mam dylemat jakie...

-używane ale markowe (kilku letnie)

-nowe budżetówki

ceny są porównywalne ale koła na które muszę kupić opony są na sprzedaż i nie wiem co kupić :bag::bag:

z drugiej strony nie wiem kiedy felgi się sprzedadzą,a jeździć na czymś trzeba :4:

może ma ktoś jakieś doświadczenia z oponami takich marek jak IMPERIAL, ZEETEX, DAYTON ???

jak to znosi negatyw,naciąg? jak się zachowują na drodze?

opinie na OPONEO.PL są jak wszystkie (super itp)

Dodam jeszcze że opony z moją jazdą wątpię żeby wytrzymały 2 sezony :4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o letnie to zawsze jeździłem na nowych "budżetówkach" i nie było na co narzekać więc nie mam porównania do używek, ale jeżeli chodzi o zimę to też zawsze jeździłem na nowych "budżetówkach" a w tym roku kupiłem 3 letnie continentale z 7mm bieżnika i jest tragedia w porównaniu z tymi tanimi - nowymi.Nigdy więcej używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście jestem zawsze za nowymi oponami nawet budżetówkami. Używki kupiłem pierwszy raz w życiu w tym roku zimowe razem z felgą ale to jest opona dwuletnia i w za***istym stanie więc i nie mam podstaw do powiedzenia złego słowa. Jeśli chcesz zaoszczędzić i kupić używki to ponoć maks do 4 lat jest sprawna guma ale ja nie kupiłbym starszej niż dwuletnia ale ludzie cenią takie pieniądze że masakra czasami za takie opony wiec chyba będzie Tobie lepiej kupić coś nowego i tańszego. A jaki Ty rozmiar szukasz w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę mam barum brawus3- polecam, 195/65/15 zapłaciłem 155zł/szt z przesyłką

Na lato mam Goodride sa37 - polecam za 215/45/17 zapłaciłem z przesyłką ok160 zł/szt.

Obie powyższe są w dobrych cenach i kupował bym tylko nówki, mam u siebie na kołach testuję i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę mam barum brawus3- polecam, 195/65/15 zapłaciłem 155zł/szt z przesyłką

Na lato mam Goodride sa37 - polecam za 215/45/17 zapłaciłem z przesyłką ok160 zł/szt.

Obie powyższe są w dobrych cenach i kupował bym tylko nówki, mam u siebie na kołach testuję i złego słowa nie mogę powiedzieć.

A jak te Goodride sa37 sprawuja sie na mokrym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że mimo że wszyscy straszyli mnie jakością opon Sunny (taki chiński wynalazek) że nie kleją na mokrym itp. to po sezonie przy rozmiarze 215/35 19 zużycie gumy minimalne a prawie żadne a też niespodzianek żadnych nie było na każdej nawierzchni czy to mokrej czy suchej. Kupiłem nowe za 500 zł od jakiegoś gościa z l-ca :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że mimo że wszyscy straszyli mnie jakością opon Sunny (taki chiński wynalazek) że nie kleją na mokrym itp. to po sezonie przy rozmiarze 215/35 19 zużycie gumy minimalne a prawie żadne a też niespodzianek żadnych nie było na każdej nawierzchni czy to mokrej czy suchej.

Ja mam zupełnie inne odczucie. Opony w ogóle nie kleją, do palenie gumy jak dla mnie się tylko nadają. Łyse dunlopy kleiły lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał ponury

Na zimę mam barum brawus3- polecam, 195/65/15 zapłaciłem 155zł/szt z przesyłką

Na lato mam Goodride sa37 - polecam za 215/45/17 zapłaciłem z przesyłką ok160 zł/szt.

Obie powyższe są w dobrych cenach i kupował bym tylko nówki, mam u siebie na kołach testuję i złego słowa nie mogę powiedzieć.

A jak te Goodride sa37 sprawuja sie na mokrym?

Specjalnie je założyłem na tylną oś, żeby zobaczyć co są warte. Na mokrym o dziwo idą dobrze, przy ruszaniu z kopytka (M52B20) na mokrym szybko łapią przyczepność. Fakt, nie ganiam szybko na deszczu, ogólnie goodride mnie zaskoczyły jako chińczyki. Na ten sezon może kupię drugi komplet w rozmiarze 205 :D

Dużo ludzi radzi w necie aby brać markowe gumy, z tego co widzę chińczyki zaczynają robić dobre kapcie i wolę co 5 lata kupić chińskie gumki niz 15 lat latać na markowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Może i starty kotlet podgrzewam ale miałem wczoraj pecha na jednej opojie bo się rozwarstwiła- federal SS 595. I zmuszony jestem kupić 2 szt bo na drugiej gula też powstała.

Wiec :

 

Dnia Friday, March 04, 2016 o 11:29, Chacko e30 napisał:

Zamówiłem kpl zeetex-ów, zobaczymy ile to warte ;)

I jak się sprawują, jakie modele? 

 

Dnia Thursday, March 03, 2016 o 08:31, michal_f napisał:

Nankang i zeteex śmiało mogę Ci polecić. Mialem je założone w zielonej i dobrze się trzymały. I mimo negatywy 2.25" z tyłu zeteexy dalej jak nowe.

Michał pamiętam ze miałeś i chwaliłez je.

Pamiętasz może modele ich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i starty kotlet podgrzewam ale miałem wczoraj pecha na jednej opojie bo się rozwarstwiła- federal SS 595. I zmuszony jestem kupić 2 szt bo na drugiej gula też powstała.
Wiec :
 
Michał pamiętam ze miałeś i chwaliłez je.
Pamiętasz może modele ich ?

O nankangach zmieniłem zdanie.. Większa masa 540i i na mokrym tragedia.. Do tego kąty i dwie banie na boku..
Modele to nankang ns20, a zetex hp102 jak dobrze pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie w trasie wczoraj tylnie do historii poszły.

I szukanie rozpoczęte.

Wiec forum i tak temat znalazłem.

Wiec nankang do turasow odpuścić powiadasz, wiec nie wiadomo też jak zetex.

Zobaczymy jeszcze co chacko napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, cziko napisał:

Może i starty kotlet podgrzewam ale miałem wczoraj pecha na jednej opojie bo się rozwarstwiła- federal SS 595. I zmuszony jestem kupić 2 szt bo na drugiej gula też powstała.

Wiec :

 

I jak się sprawują, jakie modele? 

 

Michał pamiętam ze miałeś i chwaliłez je.

Pamiętasz może modele ich ?

docelowo zamówiłem IMPERIAL EKOSPORT i jestem mega zadowolony, namówiłem kilku znajomych i też je założyli u siebue ;) chyba u Hall-a je też widziałem

 

tył mam do wymiany (drifty) ale ogólnie bardzo fajne oponki,nie szumią,nie ślizgają się na mokrym (ja nie mam abs,esp,asc itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam imperiale ecosporty na tyle. Po zalozeniu mialem problem bo auto zaczelo pływać na łukach, ale wywazylem i mapompowalem odpowiednio i jest spoko. Teraz tylko geo ustawie.
Ogolnie nie sprawiaja problemow na suchej i mokrej powierzchni.

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...