• Ogłoszenia

• Krzysiek

Aukcje WOŚP 25 Finał 2017 rok od Admina   12.01.2017

Jak co roku postanowiłem wspomóc WOŚP wystawiając parę drobiazgów: http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=289983   Szczególnie polecam kubki: Czarny: http://aukcje.wosp.org.pl/kubek-bmw-m-power-czarny-porcelana-i4098583   oraz Granatowy: http://aukcje.wosp.org.pl/designerski-kubek-bmw-bialo-granatowy-i4098595   Zapraszam do licytacji.
Touras

[Touras] 540i manual - Kolejny touras Tourasa :) hamownia str2

91 postów w tym temacie

P2250527-mini.jpgMoże w końcu przedstawię swój nabytek :)

Nie mam nic do diesli, wręcz przeciwnie bardzo sobie chwaliłem 3 litrówkę i nigdy mnie nie zawiodła w trasie. Bardzo rozsądne spalanie (na trasie przy pełnym bucie 7,5L) i świetne osiągi szczególnie po programie,ale apetyt rósł, a ograniczeniem była skrzynia, z którą trzeba się było obchodzić delikatnie i więcej już nie chciałem podnosić niż 230KM i 450NM. Rozwiązania były dwa: albo zmiana skrzyni na manual, którą miał podjąć się Leo albo zmiana auta. Jakoże do automatu nigdy do końca się nie przekonałem. Owszem po mieście super wygodne, ale ja nie zawsze sobie lubię ułatwiać :) Nie chce innego auta niż E39. 3 litrowa benzyna to krok w tył przy tej masie, a zawsze marzył mi się V8,więc opcja druga była tylko jedna: 540i. Czyli walka rozsądku z sercem :)

CzAKs ostrzegał mnie, żebym dobrze się zastanowił, bo po przesiadce z mojego 530D to 540tką w automacie mogę się rozczarować. No i faktycznie te 540, którymi jechałem owszem jechały lepiej, ale nie była to na tyle duża różnice żeby wykładać tyle siana. Decyzja zapadła, że zostaje przy swoim i zmieniam skrzynię. Zostałoby tak gdyby nie to, że pojawiło się ogłoszenie z manualem. Pojechałem no i to było TO ! :bmwsexemofg3:

Serce zwyciężyło :) Portfel przegrał...

Kupiłem 540i z 6 biegową skrzynią manualną Getrag (jak w M5), oczywiście Touring, bo dużo jeżdżę i lubię mieć taki dom na kółkach, który czasem potrafi zastąpić i hotel. Motor M62B44TU po wymianie rozrządu i vanosa. Mruczał sobie równiutko co jest rzadkością w tych V-kach jakie można spotkać w naszym smutnym kraju. Wszystko niemalże seryjne oprócz short shiftera, licznika od Alpiny i tłumika końcowego Magnaflow, czyli dokładnie takiego jakiego zamierzałem kupić do 530tki,więc bomba. W środku dokładnie tak jak lubię i najładniejsza IMHO kiera M-pakiet.

Nie tak, że wszystko było cacy bo to w końcu 15 letnie auto i przyznam, że trochę mi krwi napsuło. Włożyłem od zakupu już dychę w niego. W tych silnikach jest się co psuć, ale już prawie mi się udało ze wszystkim wyjść na prostą. Chodzi cichutko i równo. Na tyle, że w środku go prawie nie słychać czy chodzi czy nie. Kultura pracy tego silnika to bajka. Od niskich obrotów ciągnie jak diesel, a zabawa się nie kończy na 4tyś rpm. Nie trzeba go cisnąć. Jedzie zupełnie bez wysiłku jakby nie miał do uciągnięcia ponad 1,8 tony nawet bez mojej osoby (a do najszczuplejszych nie należę :mrgreen: ). Jednym słowem - ja jestem zachwycony :)

PS. 530D zostało na forum, więc trochę mniej żal było sprzedawać :/

Tak wyglądał na pierwszej wyprawie wakacyjnej (3700km), na 18tkach, które sprzedałem

Na pierwszy ogień poszło:

- łącznik elastyczny wału -ori bmw

- amortyzatory tył Bilstein b4 (07.2015)

- 4szt. tuleje wahaczy maxgear

- łączniki

- klocki hamulcowe tył

- nowy olej do skrzyni Motul

- nowy olej do tylnego mostu Motul (+ceramizer)

Potem

- nowy akumulator Bosh 100Ah, nowe klemy, przegląd alternatora

- filtr kabinowy weglowy Filtron

- żarówka xenon GE

- pompa paliwa Bosh

- sonda lambda przed kat ori bmw

- aktualizacja oprogramowania sterownka DME

-Wózek cały

-klocki

-tarcze tył

-szczęki

-linki 2sztuki ręcznego

-tuleje belki

-koncówka wraz z drążkiem

- Poduszka Nivo nowa

- półosie

Dalej....

- sterownik ABS DSC , bo był naprawiany ale przez drwala chyba

- elektryka tylnej klapy

- łożysko koła lewego tył

- piasta -

- olej Valvoline 0W40 8L + płukanka LiquiMoly + filtr Mann (jak kupiłem jeździł na Castrolu 10W60, ale ten Valvoline dużo lepszy)

IMG_20150823_170030-dzikus.jpg

P2250527-mini.jpg

P2250538-mini.jpg

P2250539-mini.jpg

IMG_20160411_182951-maxbimmer-touras.jpg

34c736c66185f432ff9e8097e79e32bd.jpg

IMG_20160409_142247467_HDR-nowe-felgi.jpg

P8210488-mini.jpg

Edytowano przez Touras

Auto widziałem na żywo jak brałem od Ciebie 530d :lol: batdzo fajnie ze to manual. Bezawaryjności bmw_1

Pięknie że manual i V8

Jakaś moda na te ósemki teraz czy co? :wink:

I widzę że trochę kasy już pochłonęła, było kupić odemnie to byś tylko skrzynie w manual wrzucił :mrgreen:

Gratuluję furki i ciesz się fał 8uklon_bmw

zacny silnik i skrzynia też ciekawa :mrgreen: zazdroszczę V8!

Marrrtin,

Dzięki i Tobie też :) Mnie dobrze służył

koko,

:mrgreen: Ja kupiłem w lipcu, więc chyba jeszcze wtedy nie miałeś swojej nawet :) Manual w tym silniku robi ogromną różnicę.

A czemu sprzedajesz? W sumie widziałem, że zmieniałeś zdanie już parę razy :)

Dzięki koko, yab

Raz zmieniłem zdanie, ale od ostatniego pomysłu Sprzedaży jest cały czas aktualne :) jak ktoś by chciał to nie ma problemu :wink:

Ja tam postanowiłem, że tego już nie sprzedaje. Zostaje ze mną do końca, aż mu koła odpadną :mrgreen:

Może kiedyś kupię jeszcze coś drugiego oprócz małego Muńka :) Bardzo pocieszne autko

[ATTACH=CONFIG]39637[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]39638[/ATTACH]

W piątek dałem do poprawki wydech, bo był fatalnie pospawany tłumik i w końcu zrobiła sie dziurka. Teraz jest bardzo porządnie, wszystko szczelnie. Czuć, że parę kuni przybyło, a to cieszy kuog

[ATTACH=CONFIG]40111[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]40112[/ATTACH]

Przy okazji wyczyściłem i wypolerowałem rury.

[ATTACH=CONFIG]40113[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]40114[/ATTACH]

IMG_20150716_125656702_HDR-wy.jpg

P4070566-wydech.jpg

P4070568-wydech.jpg

P4070569-wydech.jpg

Edytowano przez Touras

Więcej Qni , większa radość z jazdy, kurna musial bym sobie kiedyś sprawić takie viejt:mrgreen:

Ta dwurura świeci się teraz jak psu jajca- oslepisz innych.

Qunie do stajni wróciły to przegonić się pewnie chce.

:lol:

No przegoniłem, przegoniłem. Do Inowrocławia po felgi. Fajna przejażdżka była, a ile wariatów na drogach lolol

Plan był żeby je lakierować, ale tak mi się spodobały, że póki co zostawię jest. Żadne szaleństwa, BBS RC, 17tki bo większych nie chce, bo dużo jeżdżę, a i osiagi spadają. Z tymi jest miodzio prowadzenie, a ubytków na przyspieszeniu nie zauważyłem.

[ATTACH=CONFIG]40116[/ATTACH]

Kiedy lądują na aucie?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

:lol:

No przegoniłem, przegoniłem. Do Inowrocławia po felgi. Fajna przejażdżka była, a ile wariatów na drogach lolol

Plan był żeby je lakierować, ale tak mi się spodobały, że póki co zostawię jest. Żadne szaleństwa, BBS RC, 17tki bo większych nie chce, bo dużo jeżdżę, a i osiagi spadają. Z tymi jest miodzio prowadzenie, a ubytków na przyspieszeniu nie zauważyłem.

[ATTACH=CONFIG]40116[/ATTACH]

To w końcu które koła, na zdjęciach są dwa różne modele. I To nie są bbs tylko RTR RS.

Są faktycznie dwa różne modele, bo to były zapisane zdjęcia z aukcji, a robiłem cyfrowe przymiarki kilkunastu różnych felg i wrzuciłem omyłkowo jedno zdjęcie nie tych co kupilem. Na odwrocie mają logo BMW, a czy to robił dla nich faktycznie BBS czy nie, to na pewno badziewie nie jest skoro wytrzymały w dobrym zdrowiu 10 lat.

kamil,

Na aucie już są. Nie wytrzymałem :mrgreen: Mam tylko jaką fotke komórką zrobione, ale wrzucę

Napisano (edytowany)

Zbiorcza relacja z tego co tam u mnie.

W zimie szczęście w nieszczęściu. Zesztywniał pedał hamulca, okazało się, że lata musiał nie być wymieniany płyn hamulcowy, zbierał wodę i zamarzł rozszczelnił servo. Przy okazji okazało się, że płynu chłodniczego jest b mało. Po dolaniu lało sie strumyczkiem jak z prosiaka. Na szczęście wszystko stało się jednocześnie, bo pewnie przegrzałbym silnik :bag: zanim bym sie zorientował. Trzeba było ściągać kolektor, generalnie grubsza sprawa. Wyszło, że płyn chłodniczy nie wiem ile lat miał, ale ktos musiał dolewać wody, która zamarzła i wypchnęła uszczelkę płaszcza wodnego. Na szczęście nic więcej się nie zdążyło stać, bo raptem przejechałem kilka km. Do tego modelu nie ma samej uszczelki, więc trzeba było całą obudowę płaszcza z uszczelka kupic w ASO (300zł !!). Jak już kolektor był ściągnięty to wymieniłem też inne rzeczy, które były na wierzchu. Przeczyściłem kolektor, przepustnicę itd

- wymiana płynu hamulcowego

- wymiana: pompy podciśnienia servo, przewodów wodnych, uszczelek kolektora ssącego, termostat od E38 740d na 88stC, uszczelki wszelkie, nowy płyn chłodniczy Motul Inugel Expert 13L (hybrydowy) , przewody podciśnienia

- Świece NGK

- nowa pokrywa płaszcza wodnego, 8x uszczelki wtrysków (ASO)

- odma Meyle

- uszczelnienie instalacji LPG, wymiana filtrów fazy ciekłej

- nowy filtr powietrza Mann

Niedawno przetoczenie tarcz hamulcowych , wymiana klocków i czujników (Bosh)

IMG_20160107_181226-mini.jpg

IMG_20160107_181330-mini.jpg

IMG_20160107_181338-mini.jpg

IMG_20160107_151909013-mini.jpg

IMG_20160107_181517-mini.jpg

IMG_20160120_154819942-mini.jpg

IMG_20160216_130459.jpg

IMG_20160216_194334.jpg

Edytowano przez Touras

a ja widziałem na żywo dzisiaj i furka wygląda zejefajnie :P

Najwazniejsze ze nie przegrzałes :)

Dzięki Dudek, jest jeszcze sporo do zrobienia icon_wink.gif

Kandyn,

To tak, bo już mi wróżyli, że może nawet pęknięcie bloku być przy takim wycieku, pytanie_bmw.gif to aż mi się nogi ugięły. Żeliwny blok 3.0 diesla był nie do zaje...nia

A tak w ogóle to podobno raptem 170szt było wyprdukowanych 4.4 z manualną skrzynią, a reszta to automaty. To biały kruk mi sie trafił. Tym bardziej chce mi się dbać :wink:

poliftowych czy z vanosami 170sztuk???

Aż tak dokładnych info nie mam. 4.4 bez vanosa to raptem przez 2 lata wychodziły jeśli dobrze pamiętam

Za każdym razem jak umyje auto to leje...

Wycwaniłem się dziś i sprawdziłem dokładną pogodę z rozbiciem na godziny i pochmurno może być, ale deszczu nie bardzo. OK, to działam :mrgreen:

Umyłem, zacząłem polerować boczki i relingi bo lakier na alu dośc mocno utleniony i szary. W połowie roboty... JAK NIE JE.BNIE BURZĄ !!! lolol

W połowie roboty... JAK NIE JE.BNIE BURZĄ !!!

ale z deszczem czy bez :4::4::4:

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Karabach
      Witam, szukam następujacych częsci do E34 KOMBI:
      - fotele przednie
      - tylną kanapę z oparciem
      - tapicerki drzwi (przód elektryka, tył manual)
      - tunel środkowy
      - schowki kierowcy i pasażera
      - kierownice
      - gałke zmiany biegów
      - półke na narzedzia wkręcana w klape bagażnika
      - prawe przednie drzwi w kolorze orient blue metallic
      Wnetrzę najlepiej w czarnej skórze i/lub drewnie. Pozdrawiam

• Przez cziko
      Dziś  u żony zauważyłem ze tylna szyba nie daje oznak grzania po włączeniu przycisku na panelu klimy, więc po powrocie do domu kierunek garaż i hej z robotą. Na początek bezpiecznik 68 od szyby okazał się dobry ale wymieniłem na nowszy też 30A .
      Czekam sprawdzam zimna, wielka du wiec stoję z robotą bo szyba w klapie się nie otwiera (pewnie micro wlacznik) a do kabli szyby trzeba dojść wiec zdemontowałem osłone, osłonę wygluszajaca i okazalo się  że zasniedziała kostka wiec myślę oczyszczę i może zadziała i nadal kicha. Składam wszystko, zamykam klapę zły a tu nagle pyk szyba się otwiera.
      Fajnie silnik działa elektryka ok ale czemu sama? I teraz jest tak że jak klapę otwieram czasem też szyba się otworzy, jak się nie otworzy to przy zamknięciu 6/10 razy się otworzy samoczynnie.
      A najgorsze jest to ze jak wszystko pozamykane włączę wycieraczke z pryskiem o się otwiera 5/10, trzaksam drzwiami LT 3/10 szyba pyk.
      Jeszcze nie jechałem po "naprawie ", ale boję się że też się będzie otwierać sama.
      Co wymienić co naprawić gdzie przyczyna?
      Szyba nadal nie grzeje. 

• Przez cziko
      Witam, po "przerwie".
      Co było kiedyś to można zobaczyć sobie na forum- nick chiccoo.
      Więc zaczynam od tego samochodu który właśnie mam od dni kilku:
      BMW e39 Touring 530d individual z 2001
      Zakupione w PL od pierwszego właściciela który ją sprowadził w zeszłym roku osobiście z Niemiec gdzie też miała jednego, więc ja jestem #3.
      Ma teraz 311 tys, serwis w ASO BMW do 275 tys.

Więcej zdjęć brak zostały skasowane w telefonie oraz prze aktualizacje forum 

Po zakupie na starcie:
      1. Zestaw startowy czyli olej filtry
      2. nowy akumulatorek wskoczył 100Ah, bo na starym coś jej słabo było.
      3.Tuleje stabilizatora
      4.Zaslepka haka- dzięki Krzychu.

Oczywiście jakieś buty by się przydały, więc przymiarka była od razu

Felgi z X5 zostały to mierzymy, a tu koza straszna jest, więc ok -40/-40 siak czy siak.
    • Przez azi
      Witam,

Czy ktoś mógłby coś powiedzieć o tym samochodzie ? 
      http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-530ia-exclusive-edition-full-opcja-ID6yDslX.html

Na zdjęciach wygląda na stan idealny ale na zdjęciach to wszystko tak wygląda ... Może ktoś mieszka w pobliżu i mógłby zobaczyć ten samochód ?

pozdrawiam
  • Kto przegląda

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.