• Ogłoszenia

• Krzysiek

Aukcje WOŚP 25 Finał 2017 rok od Admina   12.01.2017

Jak co roku postanowiłem wspomóc WOŚP wystawiając parę drobiazgów: http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=289983   Szczególnie polecam kubki: Czarny: http://aukcje.wosp.org.pl/kubek-bmw-m-power-czarny-porcelana-i4098583   oraz Granatowy: http://aukcje.wosp.org.pl/designerski-kubek-bmw-bialo-granatowy-i4098595   Zapraszam do licytacji.
Touras

[Touras] 540i manual - Kolejny touras Tourasa :) hamownia str2

91 postów w tym temacie

W internetach były brudne, ty masz czyste xD

Kurde u mnie też był podkręcane ale to chyba nie przeszkadza...

Napisano (edytowany)

Jak sa skrecone to sa zapchane. Cisnienie gazu je wykreca. A wewnatrz obudowy filtra f lotnej widac olej. 

Ps. Przyszedl filtr 

IMG_20170112_092325.jpg

Edytowano przez Touras
1 osoba postawił/a piwo

Wynik spalania bardzo ładny. Sam mogę się pochwalić że ostatnio w trasie wyszło mi spalanie 10,8 według dystrybutora :) co prawda 140 nie przekroczylem i non stop jechałem s-ką, i autostradą, Ale wynik bardzo dobry. Normalnie wychodzi 11-13l/100km. A miasto to już inna bajka..

1 osoba postawił/a piwo

Napisano (edytowany)

21 godzin temu, Touras napisał:

Caly czas zgłębiam temat ;)

O! A tak wygladal jeden filtr fazy lotnej po rozebraniu, gdzie czasem po 20tys to nie widac zeby sie cokolwiek bylo brudne. Tym razem kiła i mogiła. 

Filtr fazy cieklej wygladal na niemalze czysty, a tymczasem blaszki az byly poskrecane 

jak to nazwałeś blaszki poskręcały sie przy dokręcaniu filtra a nie od gazu.

Mi n62b44 holenderskiego i niemieckiego gazu spalił 10 na setke 

Edytowano przez D0_DOMEL

No niemiecki i wloski gaz lepszy,owszem. 

A to moj rekord z trasy :) Gazu wyszlo mi niecale 11L/100 przy jezdzi rownej,ale nie wolnej 120-140

IMG_20160914_113402.jpg

Troche offtop , ale sprawa pilna :

Dalsza relacja z placu boju B|

Jakoże wtryski mialy byc wymieniane,a przewody mialem super krotkie to postanowilem,ze jak juz i tak trzeba wszystko rozbebeszac zeby sie tam dostac, to wmanewrowalem Dyzia w wymiane kolektora ssacego :D

Ten od Alpiny/M60 bo lezy i czeka juz poltora roku.

Uszczelki kolektora,odmy,przepustnicy, wtryskiwaczy benzynowych, wszystkie rok temu wymienialem na nowe, wiec tym razem tylko przekladka. Asystowalem caly dzien przy robocie i bardzo mi sie pedantyczne podejscie Dyzia podoba.  Jak postawilismy na stole oba kolektory to widac ze jednak duzo wiekszy jest ten Alpiny. Robi wrazenie ;)

Tak mi sie wydawalo,ze cos zostalo ostatnio pominiete i chyba jakas gdzies jeszcze nieszczelnosc jest i pewnie teraz to wyjdzie. No i faktycznie pekniete zlacze rury odmy - zalatwione :)

Kolejna sprawa. Chcialem inaczej poprowadzic przewody gazowe zeby byly rownej dlugosci tez te od rozdzielacza do wtryskiwaczy,  bo bylo w caly swiat. Niby tam juz nie ma znaczenia, ale... B| w praktyce bywa roznie.  Wole miec rowne,szczegolnie ze to Vka.

Teraz jest zrobione podobnie jak listwa paliwowa PB i jest super (na fotkach widac jak wygladalo wczesniej a jak teraz). Jeszcze sobie zaizolowalem termicznie przewody za reduktorami zeby sie gaz nie wystudzal. Nie wiem czy ktos tak robi, ale dla mnie to jest sensowne. Po pierwszych odpaleniach zmodernizowanej instalacji trzeba bylo WSZYSTKO na nowo ustawiac :) Ale widac juz plusy tego  rozwiazania bo jak wczesniej mialem dosc żmudnie dobierana korekte po temp gazu, to teraz praktycznie mam niemal płaska ! :)

Nie mialem za bardzo czasu zeby tylko strojeniem sie zajac,ale od przekladki zrobilem chyba 800km z czego 500 na gazie, no i jakies tam poprawki w trasje robione,ale juz jest fajnie :D Nie idealnie,ale fajnie. Usrednione mapy pb i lpg sie juz  niezle pokrywaja.

Jeszcze napisze cos wiecej potem o samych zmianach na nowym kolektorze. 

Jeszcze kilka fotek z prac. Dzien wczesniej sobie wszysyko poczyscilem,przytowalem zeby nastepnego dnia bylo sprawniej.

IMG_20170112_211433.jpg

IMG_20170112_232128.jpg

IMG_20170113_143623.jpg

IMG_20170119_144050.jpg

IMG_20170116_211736.jpg

IMG_20161221_090037.jpg

IMG_20170116_212746.jpg

mapa kolektor alpina.jpg

Edytowano przez Touras
1 osoba postawił/a piwo

Już wcześniej silnik pracował gładko, równo. Czasem jakieś drobne zatnięcie ( no 2zł by sie przewróciło xD ) ale wszyscy mi mówili, że nie ma się absolutnie czego czepiać. A teraz po tych ostatnich uszczelnieniach to jest bajka :bmwsexemofg3: Aksamit :)

pewnie nie słychać pracy silnika jak macha zamknięta i tak trzymać

Szaleniec pedancik, tak trzymac !!!! :)) 

1 osoba postawił/a piwo

1 godzinę temu, BASTARS napisał:

pewnie nie słychać pracy silnika jak macha zamknięta i tak trzymać

Najgłośniej to pstrykają wtryskiwacze :4: W  środku to na wolnych obrotach nie słychać czy pracuje czy nie :)  Będzie trzeba usunąć tłumik końcowy, bo już za cicho jest. Nie potrzebuje wyciszania ;)

Brawo Ty! Brawo Dyziu!

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

1 osoba postawił/a piwo

Czerwony kolor wali po oczach : ) 
Ale wazne, ze jedzie jak trzeba.

Na zywo wyglada lepiej. Pasuje do czerwonych parowników :)

Dzieki

Czy ktos z Was wie czy E39 ma czujnik temperatury sond ? Pewnie ma skoro są grzałki w sondach.

Jeśli tak, to czy ECU uwzględnia tą informację o temperaturze i odpowiednio koryguje odczyty sond ustalając korekty krótkoterminowe?? :help:

Czemu pytam? Bo zauważyłem parę razy już, że czasem wykres pracy sond wskazuje na to, że dawka jest bogata lub nawet za bogata, a korekty STFT pokazuje na + i to czasem dużo.

Byłem przekonany, że coś wariuje po prostu, ale dziś przyszło mi na myśl, że może kiedy są minusowe temperatury i w trakcie jazdy siłą rzeczy sondy się schładzają to wtedy mogą przekłamywać i pokazywać bogatą dawkę przy znacznie wyższym AFR. Być może ECU to uwzględnia i stąd takie niby absurdalne zachowanie

afr a lambda oraz napiecie sondy.jpg

Edytowano przez Touras

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Karabach
      Witam, szukam następujacych częsci do E34 KOMBI:
      - fotele przednie
      - tylną kanapę z oparciem
      - tapicerki drzwi (przód elektryka, tył manual)
      - tunel środkowy
      - schowki kierowcy i pasażera
      - kierownice
      - gałke zmiany biegów
      - półke na narzedzia wkręcana w klape bagażnika
      - prawe przednie drzwi w kolorze orient blue metallic
      Wnetrzę najlepiej w czarnej skórze i/lub drewnie. Pozdrawiam

• Przez cziko
      Dziś  u żony zauważyłem ze tylna szyba nie daje oznak grzania po włączeniu przycisku na panelu klimy, więc po powrocie do domu kierunek garaż i hej z robotą. Na początek bezpiecznik 68 od szyby okazał się dobry ale wymieniłem na nowszy też 30A .
      Czekam sprawdzam zimna, wielka du wiec stoję z robotą bo szyba w klapie się nie otwiera (pewnie micro wlacznik) a do kabli szyby trzeba dojść wiec zdemontowałem osłone, osłonę wygluszajaca i okazalo się  że zasniedziała kostka wiec myślę oczyszczę i może zadziała i nadal kicha. Składam wszystko, zamykam klapę zły a tu nagle pyk szyba się otwiera.
      Fajnie silnik działa elektryka ok ale czemu sama? I teraz jest tak że jak klapę otwieram czasem też szyba się otworzy, jak się nie otworzy to przy zamknięciu 6/10 razy się otworzy samoczynnie.
      A najgorsze jest to ze jak wszystko pozamykane włączę wycieraczke z pryskiem o się otwiera 5/10, trzaksam drzwiami LT 3/10 szyba pyk.
      Jeszcze nie jechałem po "naprawie ", ale boję się że też się będzie otwierać sama.
      Co wymienić co naprawić gdzie przyczyna?
      Szyba nadal nie grzeje. 

• Przez cziko
      Witam, po "przerwie".
      Co było kiedyś to można zobaczyć sobie na forum- nick chiccoo.
      Więc zaczynam od tego samochodu który właśnie mam od dni kilku:
      BMW e39 Touring 530d individual z 2001
      Zakupione w PL od pierwszego właściciela który ją sprowadził w zeszłym roku osobiście z Niemiec gdzie też miała jednego, więc ja jestem #3.
      Ma teraz 311 tys, serwis w ASO BMW do 275 tys.

Więcej zdjęć brak zostały skasowane w telefonie oraz prze aktualizacje forum 

Po zakupie na starcie:
      1. Zestaw startowy czyli olej filtry
      2. nowy akumulatorek wskoczył 100Ah, bo na starym coś jej słabo było.
      3.Tuleje stabilizatora
      4.Zaslepka haka- dzięki Krzychu.

Oczywiście jakieś buty by się przydały, więc przymiarka była od razu

Felgi z X5 zostały to mierzymy, a tu koza straszna jest, więc ok -40/-40 siak czy siak.
    • Przez azi
      Witam,

Czy ktoś mógłby coś powiedzieć o tym samochodzie ? 
      http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-530ia-exclusive-edition-full-opcja-ID6yDslX.html

Na zdjęciach wygląda na stan idealny ale na zdjęciach to wszystko tak wygląda ... Może ktoś mieszka w pobliżu i mógłby zobaczyć ten samochód ?

pozdrawiam
  • Kto przegląda

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.